یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

یادگیری زبان در کوتاهترین زمان

 

چگونه زبان انگلیسی را در کوتاهترین زمان یاد بگیریم؟

این روزها یادگیری در کوتاهترین زمان یکی از معیارهای مهم هر مهارت به شمار می رود. تا کنون در این سایت و سایت های مشابه مقالات زیادی در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی خوانده اید؛ اما در این مقاله ما به شما راهکار عملی ارائه می دهیم که یادگیری در کوتاهترین زمان به معنای واقعی اتفاق خواهد افتاد. در این مقاله هم می خواهیم به شما راهکارها و پکیج هایی را به شما معرفی کنیم که یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان؛ را برای شما ممکن خواهد کرد در هر سن و هر شرایطی که هستید. 

باز هم مثل همیشه برای شما هدیه ای ویژه داریم و با یک خبر خوب آمده ایم. 

ولی اول مقاله را بخوانید تا کم کم خبر خوب هم از راه برسد. 

هیچ وقت برای هیچ کسی صحبت کردن به زبان دیگری غیر از زبان مادری ساده نبوده است اما یادتان باشد که تنها غیر ممکن، غیر ممکن است. در اینجا راهکارهایی به شما ارائه می دهیم که بتوانید هر چه بهتر و مؤثرتر زبان انگلیسی را بخوانید و به خوبی یاد بگیرید: 

مطالعه روزانه برای یادگیری زبان در کوتاه ترین زمان: 

بارها در مقالات مختلف اشاره کرده ایم که حتی اگر شده روزی 5 دقیقه برای یادگیری زبان انگلیسی زمان بگذارید. می توانید این زمان را از 5 دقیقه آغاز کنید و هر روز مقدار زمان مشخصی را به آن بیافزایید. خوب است که از فیلم و داستان و وبلاگ و منابع مختلف استفاده کنید. تنوع در منابع می تواند موثرتر هم باشد. 

یادتان باشد که مطالعه منظم و هر روزه را فراموش نکنید. مطالعه منظم نه تنها توانایی خواندن شما بلکه توانایی نوشتن شما را هم افزایش خواهد داد. در حقیقت هیچ فعالیت دیگری اینچنین نمی تواند سطح زبان شما را بهبود بخشد. بعد از چند وقت حتما از این همه پیشرفت و ارتقای سطح واژگان و درک مطلب خود تعجب خواهید کرد.

 

چگونه زبان انگلیسی را درکوتاهترین یاد بگیریم؟

 

تا زمانی که به حد کفایت مطالعه نداشته باشید؛ زبان خواندن برای شما خسته کننده خواهد شد و آیا تاکنون کسی را دیده اید که از کلاس های زبان خود به خوبی یاد کند؟ ما در دوران راهنمایی و دبیرستان در واقع چیزی غیر از چند گرامر چیز دیگری یاد نگرفتیم. باز هم تکرار می کنم؛ مطالعه مستمر و روزانه می تواند معجزه کند. 

سعی نکنید تمامی گرامر زبان انگلیسی را در عرض یک هفته یاد بگیرید. برای یادگیری آن عجله نکنید و آهسته و پیوسته پیش بروید. وقتی به این صورت مطالعه می کنید؛ یادگیری برای شما لذت بخش خواهد شد. مطالعه بیش از حد منجر به فرسودگی می شود و شما را از زبان بیزار می کند.

و باز هم بیتی که من عاشقشم😍:

رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود         رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

برای یادگیری زبان عجله نداشته باشید:

این هم مصداق همان بیت مورد علاقه من است. عجله در هیچ کاری حتی یادگیری خوب نیست. درست است که در کوتاه مدت شما به ظاهر کارهایی را انحام داده اید و یاد گرفته اید اما در طولانی مدت موثر نیست. اینکه دانشجویی در طول سال تحصیلی درسی را مطالعه نمی کند اما شب امتحان تا صبح بیدار می ماند می تواند کاملا عملکرد او را در آزمون به صفر برساند. دلیل این امر در این مقاله (رازهای قبولی تضمینی در آزمون ها) آمده است. 

کمک بیشتری دریافت کنید:

هر چه برای یادگیری کمک بیشتری از دیگران بگیرید؛ در زمان کوتاهتری آن را یاد خواهید گرفت. وقتی در حال یادگیری یک زبان دیگر به جز زبان مادری خود هستید بهتر است آن را در کنار یک معلم یاد بگیرید و چه بهتر از اینکه در این دوران کرونا معلم در منزل شما باشد. ما برای این مورد هم برای شما راهکار داریم. به خاطر همین میگم تا آخر با ما همراه باشید. 

یادداشت های درست و حسابی که می تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان کمک کند:

یادداشت برداری آن هم از نوع خوب آن، برای یادگیری زبان انگلیسی به چند دلیل مفید است:

 • زیرا یادداشت بردای شما را مجبور به نوشتن می کند.
 •  در حین نوشتن، موارد مهم از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت انتقال داده می شود. 
 • یادداشت برداری درست و حسابی مستلزم گوش دادن درست و حسابی است. پس گوش دادن شما هم تقویت می شود. 
 • می توانید از یادداشت های خود برای آزمون های خود و برای مرور های بعدی خود استفاده کنید. 

اما یادداشت برداری مَشتی به چی میگن؟

 • یادداشت برداری شما باید واضح و دقیق باشند.
 • یادداشت های خود را با سایر دوستان و همکلاسی های خود مقایسه کنید. 
 • میتوانید برای صرفه جویی در وقت از کلمات اختصاری استفاده کنید. 
 • یادداشت های خود را بعد از کلاس و قبل از کلاس بعدی مطالعه کنید. 

به مقاله بی نظیرترین روش های یاددداشت برداری سری بزنید.

یک گروه مطالعه تشکیل دهید:

 تشکیل دادن گروه به شما کمک می کند تا :

 • از دانش سایر همکلاسی های خود بهره ببرید.
 • یادداشت برداری بهتری داشته باشید.
 • همیشه به جز معلم یک گروه پشتیبان هم برای رفع اشکال کنار خود داشته باشید. 
 • یک گروه 4 تا 6 نفره تشکیل دهید
 • از افرادی استفاده کنید که مسئولیت پذیر هستند.
 • مکان آرامی را برای مطالعه گروهی خود پیدا کنید.
 • برای مطالعه گروهی خود برنامه ریزی کنید و هفته ای یک بار ساعت دورهمی خود را مشخص کنید و به آن پایبند باشید.

حتما الان می گید مقاله تموم شد ولی خبری از هیچ هدیه و خبری خوبی نشد که 

چرا اول اینکه همین جا براتون یه سمینار رایگان آمپول زبان گذاشتیم که می تونید برید و ازش لذت ببرید.  

سؤال بپرسید:

 سؤال پرسیدن بهترین راه برای یادگیری است از معلم و یا از هم گروهی ها خود بپرسید. 

دوست خوب شما، اشتباه:

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

ترس یک شمشیر دو لبه است که می تواند هم به نفع شما باشد هم به ضرر شما. اگر با آن روبرو شوید؛ می تواند به خوبی شما را به موفقیت در هر مهارت و هر چیزی که از آن ترس دارید؛ برساند. یادگیری زبان انگلیسی و حرف زدن به یک زبان دیگر می تواند بسیار چالش بر انگیز و چه بسا ترسناک باشد. اما یک چیز را فراموش نکنید که هر اشتباهی می تواند یک قدم شما را به بهتر شدن سوق دهد. پس اصلا از صحبت کردن و یا نوشتن اشتباهی نترسید. به یاد داشته باشید اشتباه هر چه بیشتر؛ موفقتی هم بیشتر. 

از قبل برای امتحانات آماده شوید:

اگر تمامی مراحل قبل را به خوبی طی کرده اید؛ اکنون وقت آن است که از یک ماه قبل از آژمون خود را آماده کنید. هر هفته با گروه خود به مطالعه و مرور دروس بپردازید و رفع اشکال کنید. شروع به مرور از یک ماه قبل برای این است که به خود استرس وارد نکنید و تمامی مطالب را آهسته و کم کم یاد بگیرید. 

دوم اینکه با خرید این محصول کل مکالمات زبان انگلیسی رو در کمتر از یک ماه به معنای واقعی

و براساس قولی که اول مقاله بهتون داده بودم می تونید مسلط بشید. کافیه یه بار امتحان کنی

 

اینجا رو یه کلیک کنید

همیشه در سایت های مختلف ممکن است انواع و اقسام و چند قانون مهم یادگیری زبان را دیده باشید اما ممکن است تا کنون بارها هم آرزو کرده باشید که تنها یک روش برای آموزش زبان وجود داشته باشد. ما در این مقاله ترفندهایی را برای ساده تر کردن یادگیری زبان انگلیسی در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

برای یادگیری؛ بهترین دلیل را پیدا کنید:

برای یادگیری هر مهارتی اولین قدم این است که دلیل برای یادگیری آن مهارت داشته باشیم. باید بدانیم که چرا می خواهیم یک مهارت خاص را یاد بگیریم. هر دلیل و انگیزه ای می تواند اهرم محرک شما برای جلو رفتن شما و رشد کردنتان باشد. این دلیل و برهان باید به حدی محکم باشد که مانع از رخنه کردن خستگی در شما شود.

در این صورت یادگیری برای شما تبدیل به یک لذت می شود نه اجبار. یادگیری زبان انگلیسی هم از این امر مستثنا نیست. مطمئن باشید هر چه انگیزه ی بیشتری داشه باشید؛ بهتر یاد می گیرید. در این مرحله به جای اینکه از خود بپرسید که چه روشی ساده ترین راه یادگیری زبان انگلیسی است؟ یا چگونه انگلیسی را یاد بگیرم؟ از خود بپرسید که چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟

ساده تر از آنچه که فکرش را می کنید زبان را بیاموزید

شما برای یادگیری زبان انگلیسی به حز یک سری قوانین باید لغات را هم به خوبی یاد بگیرید. می توانید با مطالعه این مقاله فراموشی واژه ها را فراموش کنید

چرا پیدا کردن ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی کار آسانی نیست؟

 مطمئن باشید شما تنها کسی نیستید که به دنیال پیدا کردن ساده ترین راه برای یادگیری می گردید. سال هاست که مطالعات و تحقیقات زیادی در زمینه زبان و مغز و رابطه آن ها با یادگیری انجام شده است. مشکل این جاست که بسیاری از این مطالعات و تحقیقات متناقض هستند یعنی در واقع همدیگر را قبول ندارند و هر کدام روشی را درست و به جا تعریف می کنند و باید با این واقعیت هم مواجه شوید که هیچ راه ساده ای برای یادگیری یک زبان خارجی دیگر و مخصوصا انگلیسی وجود ندارد و این به دلیل تفاوت های مختلف فردی از لحاظ سن، فرهنگ، مکان، تجربه های یادگیری، خلاقیت و خیلی از عوامل دیگر است. 

ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

در اینجا روش های عملی ثابت شده را برای شما بیان می کنیم:

تعیین هدف:

برای یادگیری باید هدفی کامل و دقیق برای خود تعیین کنید. مثلا :

اهداف که هدف نیستند:

می خواهم PTE  بخوانم

میخواهم با دوستانم به سفر بروم.

اهدافی که هدف هستند:

من میخواهم بعد از 6 ماه بتوانم در مدت زمان 15 دقیقه یک رایتینگ بنویسم.

من می خواهم در اردیبهشت 1400 آیلتس 7 بگیرم.

پس باید حتما اهداف خود را قابل اندازه گیری و با زمان بندی دقیق بنویسید. 

خلاصه نویسی:

هر گاه متنی را به انگلیسی می خوانید سعی کنید مثلا یک پاراگرافی را که خوانده اید را به صورت خلاصه وارد در 3-4 خط بنویسید. یا می توانید نظر خودتان را به زبان انگلیسی راجب به آن متن بنویسید. 

حرکت آهسته و پیوسته:

خواندن هر روز نیم ساعت زبان انگلیسی خیلی بهتر از این است که آخر هفته ها را 4 ساعت پای خواندن آن بگذارید. زیرا این کار شما را خسته کرده و از ادامه راه دلسرد می کند. براساس اهداف خود می توانید زمان بندی خود را روی مطالعه تان تعیین کنید. 

یادگیری براساس موضوع: 

یکی دیگر از ساده ترین راه ها برای یادگیری زبان انگلیسی این است که لغات و گرامرها را براساس موضوعی که می خواهید بخوانید یاد بگیرید. مثلا اگر موضوع اسپیکینگ شما درباره مهاجرت است؛ لغات و گرامرهایی که مربوط به آن است را می توانید به صورت عملکردی یاد بگیرید. وقتی آن لغات را در متن مکالمه خود به کار می برید؛ به راحتی ملکه ذهن شما خواهد بود. پس یادگیری موضوعی لغات می تواند بسیار به شما کمک کند. 

روش غوطه وری :

راه های یادگیری زبان انگلیسی

این روش به این معناست که به طور طبیعی خود را با مورد یادگیری محاصره کنید یعنی برای یادگیری زبان انگلیسی همیشه خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید تا در آن غرق شوید. این روش فقط به شما انگیسی را یاد نمی دهد بلکه به شما کمک می کند تا مانند یک بومی (native) فکر کنید. استفاده از روش غوطه وری برای یادگیری زبان انگلیسی در واقع نحوه کار مغز شما را تغییر می دهد تا بیشتر شبیه به مغز یک انگلیسی زبان بومی باشید.

این روش همچنین شما را هر روز بیشتر در معرض انگلیسی قرار می دهد. این امر بسیار مهم است زیرا طبق برخی مطالعات، شما می توانید با مطالعه یک ساعت در روز به زبان انگلیسی درک خوبی از گفته ها و شنیده هایی به زبان انگلیسی داشته باشید، اما رسیدن به یک سطح از درک طبیعی آسان نخواهد بود.

چرا این کار می کند؟

به نحوه یادگیری نوزادان فکر کنید. آنها با دانستن هیچ کلمه ای وارد جهان می شوند و بلافاصله با یک زبان عجیب و غریب محاصره می شوند. کم کم از گوش دادن به این زبان استفاده شده و تماشای افراد دیگر ، آنها کلمات خاصی را یاد می گیرند.

آنها کم کم می آموزند که چگونه این کلمات کنار هم قرار گرفته اند. سرانجام، شروع به صحبت کردن روان خواهند نمود. به همین دلیل این روش “طبیعی” نامیده می شود – هرچه بیشتر خود را با انگلیسی احاطه کنید ، یادگیری آسان تر خواهید بود.

اگر می خواهید :

 • در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید.
 • در به خاطر سپاری گرامر و دستور زبان انگلیسی مشکل دارید.
 • می خواهید سریعتر مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید و شروع کنید.
 • از طریق گوش  دادن و صحبت کردن، بهتر یاد بگیرید.

از روش غوطه وری بهره ببرید.

چگونه از روش غوطه وری استفاده کنیم؟

برای استفاده و یادگرفتن این روش باید کارهای زیر را انحام دهید:

 • مثلا زبان تلفن همراه خودو تمامی رسانه های اجتماعی و زبان لپ تاپ و یا کامپیوتر خود را کاملا به زبان انگلیسی تبدیل کنید.
 • به گروه های آنلاینی که به زبان انگلیسی با هم چت می کنند بپیوندید و گروه هایی را پیدا کنید که علایق شما را بشناسند و در یک سری از موارد با هم اشتراک داشته باشید.
 • در زمان های آزاد خود حتما فیلم ها و اخبارهایی را به زبان اصلی ببینید در ابتدا ممکن است اصلا متوجه حرف های ان ها نشوید، این امر اصلا مهم نیست.
 • می توانید از سایت ها و لینک های مفیدی که برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد بهره ببرید.

روش کلاس درس:

در کنار یادگیری زبان انگلیسی بهتر است که در کلاس هایی هم که گرامر و دستورزبان را یاد می دهند؛ شرکت کنید.

از لحاظ علمی برای یادگیری یک زبان دیگر به دانش پایه ای از آن زبان نیاز دارید.

اما چگونه شروع کنیم:

یادگیری زبان مانند ساختن یک خانه است و مراحلی دارد مثلا از یک جمه ساده شروع کنید مثل ” I walked to school” و و قتی قالب اصلی جمله را به دست گرفتید حالا وقت آن است که آن را تغییر دهید ” I walked to coffee shop”

به محض اینکه قوانین را یاد گرفتید شروع به یادگیری اصل زبان می کنید و کم کم می توانید جمات را خودتان بسازید. و به این ترتیب یک یادگیری از جز به کل خواهید داشت. این که در کلاس درس اشتباه می کنید و یا گاهی فعل و فاعل را جابه جا و یا حذف می کنید اصلا مهم نیست. مهم این است که همین شتباهات هم می تواند به یادگیری شما کمک بیشتری کنند.

اگر از این روش استفاده کنید:

 • ساختار و گرامر را یاد خواهید گرفت.
 • ممکن است به دلیل بلد نبودن گرامر و ساختار صحبت کردن برایتان مشکل باشد.
 • باعث درک عمیق تر در نوشته ها و کتاب های انگلیسی می شود.

چگونه با این روش بهتر یاد بگیریم؟

برای این روش نیاز به ساختار خاصی دارید اما می توانید آن را در خانه و یا کلاس هم یاد بگیرید امام نکته مهم اینجاست که حتما باید یک نفر به عنوان معلم اشتباهات شما را اصلاح کند. برای یادگیری با این روش روش های زیر را امتحان کنید:

ثبت نام در کلاس های انگلیسی

 • اگر در کلاس خاصی ثبت نام نمی کنید حتما یک معلم را برای رفع اشکالات خود پیدا کنید. 
 • کتاب های مرتبط و خوب بخوانید به طوری که در روز ساعتی را به مطالعه بگذرانید و بر روی اصطلاحات و لغات آن متمرکز باشید. 
 • ذهن خود را خالی کنید این ذهن منظور حافظه کوتاه مدت شماست. چیزها و مواردی را که یاد میگیرد را در جایی یادداشت و نکته برداری کنید و در صورت نیاز به آن ها مراجعه کنید اما آن ها را در حافظه کوتاه مدت خود نگذارید زیرا بارشناختی شما را افزایش خواهد داد. 

روش دوگانه: 

این روش ترکیبی از روش غوطه وری و یادگیری در کلاس است. در این روش نیمی از زمان خود را در کلاس درس  می گذرانید و سپس برای تعمیق بیشتر مطالب در منزل از روش غوطه وری استفاده می کنید. تحقیقات نشان می دهند که برای یادگیری اصول اولیه بهتر است با غوطه وری شروع کنید اما در این زمینه یادگیرندگان بعد از مدتی کند شده و دیگر آن را دنبال نمی کنند. 

روش دوگانه برای چه کسانی مناسب است؟

روش دوگانه برای کسانی که سطح زبان آن ها در حد متوسط است بسیار مناسب است؛ از آنجایی که این روش ترکیبی از هر دوی آموزش های بالا است می توان نکات و قسمت های خوب برای یادگیری هر دو بخش را با هم ترکیب کرد و موارد منفی و مشکل آن را حذف نمود. 

زمان بیش از حد برای مطالعه نگذاریدو ساعت های را به تفریح و استراحت بگذرانید؛ زیرا مطالعه بیش از حد می تواند شما را خسته و کسل کند. 

سعی کنید در مطالعات خود تعادل ایجاد کنید برای این کار بهتر است در صبح چیز جدیدی یاد بگیرید و در طول روز از آن استفاده کنید. می توانید در طول هفته با یک نفر تبادل اطلاعات کنید و به انگلیسی صحبت کنید و یا در مورد چیز جدیدی که یاد گرفته اید فیلم ببینید و یا در موردش حرف بزنید و کتاب بخوانید این کار می تواند به شما در درک بیشتر کطلب کمک کند. 

کدام روش از همه بهتر است:

 به یاد داشته باشید برای هیچ کاری بهترین کار وجود ندارد بلکه باید ببینیم کدام کار برای ما مناسب تر است و ما بیشتر با آن احساس راحتی می کنیم. 

شما چه نظری دارید؟