آموزش زبان انگلیسی

از مهم‌ترین دلایل و مزایایی که ما را به آموزش زبان انگلیسی ترغیب می‌کند می‌توان به جهانی بودن این زبان، استفاده از آن در برقراری ارتباط با آدم‌های جدید، استفاده از آن برای خواندن مقالات علمی و معتبر دنیا، کاربرد آن در اینترنت، استفاده از آن در سفر به کشورهای مختلف، بهره گیری از آن در تجارت و استفاده از آن برای تحصیل در دانشگاه‌های جهانی اشاره کرد.

زبان انگلیسی در اکثر کشورها زبان میانجی است. این زبان که حکم زبان مادری را در کشورهای آمریکا، انگلستان، استرالیا، کانادا، نیوزلند، آفریقای جنوبی، ایرلند و دیگر کشورهای دنیا دارد امروزه به‌ عنوان مهم‌ترین زبان جهان در حوزه‌های نظامی، سیاسی، صنعتی، اقتصادی، علمی و فرهنگی شناخته شده است. این زبان بعد از زبان‌های اسپانیایی و چینی حکم سومین زبان جهان از لحاظ تعداد گویشوری را دارد. در حال حاضر تعداد افرادی که زبان مادری‌شان انگلیسی است حدود ۳۸۰ میلیون نفر می‌باشد.

MortezaJavid

پکیج های فوق حرفه ای آموزش زبان انگلیسی استاد مرتضی جاوید

 

پکیج آمپول مکالمه انگلیسی جاوید

این پکیج شامل ۳۰۰۰ دقیقه آموزش در قالب ۲۰ DVD آموزشی به‌صورت تصویری است که با خود ۲ کتاب ویژه از استاد را به همراه دارد و دو هدف کلی را دنبال می‌کند:
1. یادگیری ۱۰۰۰ واژه انگلیسی به‌منظور تقویت دایره لغات عمومی که شامل لغات ۵۰۴ واژه و مترادف‌ها می‌شود. هدف اصلی از این بخش موفقیت در آزمون‌های زبان و کلیه کنکورها است.
2. یادگیری بیشتر از ۴۰۰ قالب کاربردی و مفید مکالمه

این پکیج آموزشی در قالب DVD به شما کمک می‌کند تا به مکالمات روزمره انگلیسی بدون نیاز به تسلط بر گرامر مسلط شوید. با گذراندن این دوره پیشرفت شما معادل ۱۰ ترم در ۱۰ روز است. فرقی نمی‌کند که در سطح مبتدی هستید یا پیشرفته همه افراد می‌توانند برای تقویت مکالمه خود از این پکیج استفاده کنند.

پکیج آموزش زبان انگلیسی من CAN (ویژه کودکان)

یکی از قوی‌ترین  پکیج های آموزش زبان به کودکان در ایران متعلق به استاد مرتضی جاوید است. در پکیج آموزش زبان من CAN مهم‌ترین لغات و مکالمات با تکنیک‌های ویژه کودکان آموزش داده می‌شود. استفاده از کاراکترهای انیمیشنی، شعر و موسیقی برای یادگیری ناخودآگاه زبان، موزیک ویدیوهای اختصاصی و استفاده از متدهای داستانی از ویژگی‌های منحصر به فرد این پکیج است. این محصول تصویری در پلیرهای خانگی قابل پخش است و به همراه خود هدایای شگفت انگیزی دارد که باعث ایجاد هیجان و انگیزه بیشتر در کودکان می‌شود. کتاب کاری که با این محصول ارسال می‌شود قابلیت دستیار صوتی هوشمند دارد و به کودکان کمک می‌کند تا زبان انگلیسی را راحت‌تر بیاموزند.

 پکیج ۲۰۰۰ واژه شگفت انگیز جاوید

این پکیج ۲۴ DVD دارد که جمعاً ۲۸۸۰ دقیقه آموزش زبان انگلیسی است. افرادی که دغدغه شرکت در آزمون‌های TOLIMO،TELP، GRE،EPT،TOFEL، MSRT و IELTS را دارند، می‌توانند با تهیه این پکیج دایره لغات خود را ارتقا دهند. در این محصول پرکاربردترین لغات اخبار و فیلم‌های خارجی به‌منظور تقویت Listening و ۲۰۰۰ واژه ضروری انگلیسی از کتاب‌های 1100words you need to know و essential words for the toefel به‌دقت بررسی می‌شود.

افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های زبان یا کنکور را دارند (از مقطع دبیرستان تا دکتری) می‌توانند با تهیه پکیج آموزشی ۲۰۰۰ واژه جاوید دایره لغات، ترجمه و ریدینگ خود را تقویت کنند. این پکیج برای تمام افراد از سطح مبتدی تا پیشرفته قابل استفاده است و به‌صورت تصویری همراه با دو کتاب اختصاصی از استاد، مباحث گفته شده را به‌دقت آموزش می‌دهد.

 پکیج دانلودی وبینار ۱۲۵ لغت ضروری انتهای کتاب ۵۰۴

این محصول مجموعاً ۲۱۵ دقیقه است که در قالب ۴ جلسه به‌صورت تصویری ۱۲۵ لغت انتهای کتاب ۵۰۴ را آموزش می‌دهد. یکی از اهداف اصلی این پکیج تقویت مهارت رمزگردانی است. کلیه محصلین، کنکوری‌ها، بانوان، مدیران، کارمندان و کسبه از رنج سنی ۹ سال تا ۹۰ سال می‌توانند این پکیج را تهیه کنند.

 پکیج دانلودی سمینار آموزشی ۲۰ راز مگو در یادگیری زبان

این محصول مربوط به سمینار استاد است که مدت زمان آن ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه می‌باشد. در این پکیج تکنیک‌های کاربردی برای تقویت زبان‌های خارجی و راهکارهای مؤثر برای تقویت مکالمه بررسی می‌شود. افرادی که دغدغه هوش خود را دارند با تهیه این محصول بخش عظیمی از موانع سر راه خود را بر می‌دارند و در زمینه زبان انگلیسی به‌ویژه مکالمه پیشرفت چشم گیری می‌کنند. در این محصول شاهد سخنرانی پروفسور قنسولی در زمینه متدهای آموزش زبان انگلیسی استاد جاوید، مراسم رونمایی و اهداء لوح گینس و نظرات مخاطبین در خصوص استاد هستیم. تمام اقشار جامعه به‌ویژه مدیران، کارمندان، کسبه، محصلین، کنکوری‌ها و بانوان می‌توانند از این پکیج آموزشی استفاده کنند. این محصول برای رنج سنی ۹ تا ۹۰ سال مناسب است. از مهم‌ترین سرفصل‌های این سمینار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چرا باید زبان دوم را بیاموزیم؟

یادگیری زبان دوم چه نقشی در کار و زندگی ما دارد؟

تا چه سطحی باید مهارت زبان خود را ارتقا دهیم؟

کدام مهارت‌ها برای ما اهمیت بیشتری دارند؟

چه چیزهایی را بگوییم و چگونه آن‌ها را بیان کنیم؟

چگونه بدون استفاده از گرامر، مهارت مکالمه خود را ارتقا دهیم؟

چگونه خودمان را ویروس کشی کنیم؟

چگونه بر اساس نیازهایمان مسیر یادگیری را انتخاب و آن را برنامه ریزی کنیم؟

چگونه از استادهای مخفی زبان بیاموزیم؟

 

معرفی ۳ مرجع آموزش زبان انگلیسی

برای انتخاب یک منبع یادگیری باید سن، سطح سواد، هدف زبان آموز، شیوه و روش یادگیری او به‌طور دقیق مشخص شود. زبان انگلیسی به دو بخش ورودی و خروجی تقسیم می‌شود. بخش ورودی شامل مهارت شنیدن _ خواندن و بخش خروجی شامل مهارت نوشتن _ حرف زدن می‌شود. منبعی که انتخاب می‌شود باید مهارت گرامر، مکالمه، خواندن و دایره واژگان شخص را تقویت کند. این مراجع را می‌توان به سه گروه زیر تقسیم کرد.

معرفی ۳ مرجع آموزش زبان انگلیسی

1.وب سایت‌های آموزشی

در حال حاضر گسترش اینترنت و تکنولوژی باعث شده تا دسترسی به وب سایت‌های معتبر آموزش زبان انگلیسی راحت‌تر باشد. برخی از این وب سایت‌ها مانند BBC Learning English، Phrasemix، Perfectly Spoken، Easyworldofenglish، British Council و British Council به‌صورت رایگان آموزش‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهند اما برای استفاده از برخی سایت‌ها باید هزینه بپردازید. از برترین وب سایت‌های آموزشی می‌توان به 3 سایت زیر اشاره کرد:

Duolingo: این سایت علاوه بر زبان انگلیسی خیلی از زبان‌های رایج اروپایی مانند آلمانی، هلندی، اسپانیایی، ایتالیایی و فرانسوی را هم آموزش می‌دهد. شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان زبان انگلیسی را یاد بگیرید و برای افزایش سرعت عمل خود از نرم افزارهایی که در آن معرفی شده استفاده کنید.

Cambridge English Online: از نگاه اکثر زبان آموزان این وب سایت بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی از صفر است که با روش‌های جذابی مانند موسیقی، داستان و تفریح این زبان را آموزش می‌دهد. شما می‌توانید از طریق این سایت گرامر، دایره لغات و تلفظ خود را تقویت کنید.

English Central: یکی از سایت‌هایی که در حال حاضر میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرده وب سایت انگلیش سنترال است. بارزترین ویژگی English Central این است که افراد را تشویق می‌کند تا از طریق گوگل زبان انگلیسی را بیاموزند. این سایت تمرین‌های متنوعی را به زبان آموزان می‌دهد و با قابلیت نمره دهی، آن‌ها را راهنمایی می‌کند تا درس‌های بعدی را یاد بگیرند.

2.کتاب زبان

علی رغم اینکه امروزه روش‌های متنوعی برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی وجود دارد اما یادگیری از طریق کتاب همچنان اصلی‌ترین روش یادگیری محسوب می‌شود. از محبوب‌ترین کتاب آموزشی در این زمینه می‌توان به کتاب‌های Four Coners، کتاب‌های Oxford Word Skill، کتاب‌های English In Use، کتاب‌های Top Notch و کتاب‌های English File اشاره کرد.

English In Use

3.نرم افزارهای یادگیری زبان

اگر در اینترنت یا پلی استور جست و جو کنید هزاران اپلیکیشن مختلف آموزش زبان انگلیسی را می‌بینید که هر کدام از آن‌ها با تکنیک خاصی این زبان را آموزش می‌دهند. اپلیکیشن‌های Rosseta Stone، NonStop، Duolingo، Nosrat، Babbel و Bussu در حال حاضر محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی از صفر هستند که می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را دانلود کنید.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

امروزه والدین زیادی دوست دارند زبان انگلیسی را به کودکان خود آموزش دهند اما نمی‌دانند که باید از کجا شروع کنند و چگونه کودک خود را به یادگیری این مهارت تشویق کنند. بهتر است ابتدا متناسب با شخصیت و علاقه کودکتان موضوعات آموزشی را انتخاب کنید. اغلب کودکان به یادگیری رنگ‌ها، اعداد، صفات، اسباب بازی‌ها، اعضای بدن، لباس‌ها، غذا و حیوانات علاقه دارند. برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان می‌توانید از تکنیک‌های زیر کمک بگیرید:

 • کتاب یا مجله انگلیسی بخرید.
 • با کودک خود به باغ وحش بروید و اسامی حیوانات را به زبان انگلیسی صدا کنید.
 • از عروسک‌های مورد علاقه کودکتان کمک بگیرید.
 • با کودک خود بازی کنید.
 • برای آن‌ها ترانه انگلیسی بخوانید.
 • از پکیج های آموزش زبان استفاده کنید.
 • از فلش کارت‌های آموزش زبان استفاده کنید.
 • اتاق فرزندتان را با تصاویر و پوسترهای آموزشی تزیین کنید.
 • با والدینی که به دنبال آموزش این مهارت به فرزندانشان هستند ارتباط برقرار کنید.
 • تایم کودک خود را با بازی‌های آنلاین زبان انگلیسی پر کنید.
 • قبل از خواب برای فرزندتان داستان انگلیسی بخوانید.

یادگیری زبان انگلیسی سریع

اگر شما هم جزء افرادی هستید که در عین علاقه‌مندی به یادگیری زبان انگلیسی برای آموختن آن عجله دارند نگران نباشید زیرا با رعایت چند تکنیک ساده می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر شما اهداف خود را به‌صورت واقع‌بینانه مشخص کنید، با خودتان تکرار کنید که چرا در حال یادگیری این مهارت هستید، صفر تا صد تمرکز خود را روی یادگیری و آموزش زبان انگلیسی بگذارید، استراحت کافی داشته باشید، دغدغه سن خود را نداشته باشید، به روانتان اهمیت دهید، در مکان‌هایی حضور پیدا کنید که به زبان انگلیسی صحبت می‌شود، در موقعیت‌های قرار بگیرید که باعث رشد مهارتتان می‌شود، دوست انگلیسی زبان پیدا کنید، تمرکز خود را روی ترجمه بگذارید، لغات انگلیسی را داخل متن یاد بگیرید، از اشتباه کردن نترسید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید می‌توانید در یک بازه زمانی کوتاه مدت تا حد زیادی به زبان انگلیسی مسلط شوید.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

اینترنت علی رغم اینکه ابزار مفیدی است گاهی اوقات می‌تواند باعث حواس پرتی شود اما در مجموع سود آن نسبت به ضررش بیشتر است. برای یادگیری زبان انگلیسی به‌صورت آنلاین باید قبل از هر چیز سایتی که می‌خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید سپس باید برای آموزش زبان خود برنامه‌ریزی کنید. بهتر است یک معلم و استاد حرفه‌ای داشته باشید تا هنگامی که بعضی از قسمت‌ها را متوجه نشدید، بتوانید از او کمک بگیرید.

آموزش-آنلاین-زبان-انگلیسی

دقت کنید که هیچ وقت برای یادگیری این مهارت دیر نیست پس این کار را با علاقه و حوصله بسیار شروع کنید و حتی در اوقات فراغتتان زمانی را به یادگیری آن اختصاص دهید. بعضی از افراد با اپلیکیشن‌های آموزش زبان احساس راحتی بیشتری دارند اما برخی دیگر تماشای فیلم و موسیقی به این زبان را ترجیح می‌دهد. تمرین روزانه باعث می‌شود تا خیلی سریع‌تر و بهتر روی این مهارت مسلط شوید.

تاثیرات مثبت و منفی دو زبانه بودن

در حال حاضر تعداد زیادی از مردم به بیشتر از یک زبان تسلط دارند. دو زبانگی مزایای زیادی دارد به‌عنوان مثال باعث افزایش هوش می‌شود، تمرکز را بالا می‌برد و حواس پرتی را کاهش می‌دهد، یادگیری این مهارت باعث می‌شود تا فرصت‌های شغلی بیشتری برای شما پیدا شود، هنگام اشتغال از شانس بیشتری نسبت به رقبایتان برخوردار هستید، این موضوع مهارت‌های ارتباطی شما را بهبود می‌بخشد به‌عنوان مثال زمانی که به کشورهای خارجی سفر می‌کنید می‌توانید تعامل بیشتری داشته باشید و تجربه بیشتری کسب کنید، دو زبانه بودن قوه ابتکار شما را بیشتر و توانایی شناختی شما را تقویت می‌کند، افرادی که به دو یا چند زبان تسلط دارند از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار هستند، با یادگیری این مهارت‌ها سلامت شما حفظ می‌شود و احتمال ابتلا به بیماری زوال عقلی و آلزایمر در شما کاهش می‌یابد.

راه‌های درآمدزایی از زبان انگلیسی

یکی از موضوعاتی که بعضی از افراد را به سمت یادگیری زبان جذب می‌کند کسب درآمد از این مهارت است. زبان انگلیسی می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی منجر به کسب درآمد شود به‌عنوان مثال:

1.مترجمی

-شما می‌توانید کتاب‌ها و مقالات جدید انگلیسی را ترجمه کنید.

-می‌توانید با وب سایت‌های خبری قرارداد همکاری ببندید و به‌عنوان مترجم برای آن‌ها کار کنید.

-شما می‌توانید با وب سایت‌های فعال در حوزه ترجمه مذاکره کنید و از طریق زبان انگلیسی پول در آورید.

2.فریلنسری

امروزه یکی از مشاغلی که توانسته افراد زیادی را به خود جذب کند «مشاغل فریلنسری» است. در این سبک از کارها شما می‌توانید با تعداد زیادی از مشتریان آشنا شوید و متناسب با زمان و مهارت خود گزینه‌های کاری مختلفی را قبول کنید. ابزار اصلی کار شما «نرم افزار ورد» است که در صورت تسلط به آن می‌توانید سفارش‌های کاری خوبی را بپذیرید.

3.تدریس

یکی از روش‌های قدیمی اما محبوب کسب درآمد برای افرادی که در زمینه زبان انگلیسی مهارت دارند «تدریس» است. شما می‌توانید به‌عنوان معلم در آموزشگاه‌های زبان کار کنید یا تدریس خصوصی انجام دهید. یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند شما را در این حرفه متمایز کند شیوه آموزشی شما و استفاده از روش‌های جدید و خلاقانه‌تان است. هرچقدر تعامل بیشتری با زبان آموزان داشته باشید موفق‌تر می‌شوید.

4.وبینار

گسترش اینترنت و تکنولوژی باعث شده تا بحث کلاس‌های آنلاین و مجازی نسبت به سال‌های قبل پررونق‌تر شود. یکی از روش‌های کسب درآمد از طریق زبان برگزاری وبینار و کلاس آنلاین است. شما می‌توانید بر اساس تسلطتان روی موضوعات مختلف، کلاس برگزار کنید.

5.NLP

شما می‌توانید در زمینه NLP فعالیت کنید. این حوزه فرصت خوبی برای رشدتان است.

6.کپی رایتینگ

حتماً تا به حال نام کپی رایتینگ‌ها را شنیده‌اید. این افراد متن‌های مخصوص و تبلیغاتی متنوعی را برای شرکت‌ها و وب سایت‌های مختلف می‌نویسند. هدف اصلی شما در این بخش متقاعد سازی مخاطب برای خرید محصول یا خدمت آن مجموعه است.

7.شبکه‌های اجتماعی

گسترش شبکه‌های اجتماعی باعث شده تا افرادی که در حوزه آموزش زبان انگلیسی مهارت دارند، بتوانند از این توانایی خود کسب درآمد کنند. شما می‌توانید در اینستاگرام، آپارات و یوتیوب ویدئوهای کوتاه یا طولانی از خود بگیرید و در آن‌ها نکات گرامری یا کاربردی مختلفی را آموزش دهید. با انجام این کار به‌تدریج مخاطبان مختلفی را پیدا می‌کنید و می‌توانید ویدئوهای آموزشی خود را به آن‌ها را بفروشید یا از طریق تدریس به آن‌ها کسب درآمد کنید.

8.وب سایت آموزشی

شما می‌توانید با راه اندازی یک وب سایت آموزشی سفارش ترجمه قبول کنید یا در قالب فیلم‌های آموزشی، زبان انگلیسی را تدریس کنید.

9.پادکست

امروزه یکی از روش‌های پول‌ساز «تولید پادکست» است. شما می‌توانید از طریق پادکست زبان انگلیسی را به علاقه‌مندانش آموزش دهید. پادکست‌ها فرصت خوبی برای یادگیری نکات و مطالب انگلیسی هستند. برای انجام این کار به هزینه خیلی زیادی احتیاج ندارید و با ساده‌ترین امکانات می‌توانید آن را انجام دهید.

10.معاشرت کنید

جالب است که بدانید بعضی از افراد برای تسلط بهتر به زبان انگلیسی به دنبال یک دوست انگلیسی زبان می‌گردند. شما می‌توانید از طریق چت یا گفتگو با افرادی که در حال یادگیری و آموزش زبان انگلیسی از صفر هستند خیلی راحت پول درآورید.

11.رونویسی

به‌عنوان پیشنهاد آخر می‌توانید رونویسی انجام دهید. اگر در بخش Listening تسلط خوبی دارید، می‌توانید با گوش دادن به فایل‌های صوتی و تبدیل آن‌ها به محتوای متنی کسب درآمد کنید. روزنامه‌ها و سایت‌های زیادی هستند که به افراد متخصص در این زمینه مبلغ خوبی را می‌پردازند.

۱۰ روش عجیب یادگیری زبان انگلیسی

معمولاً هر فردی که می‌خواهد زبان انگلیسی را یاد بگیرد در آموزشگاه‌های زبان ثبت‌نام می‌کند اما روش‌های جذاب دیگری هم وجود دارد که می‌تواند این مهارت را به شما بیاموزد. شما می‌توانید با گوش دادن به موسیقی، تماشای ویدیوهای آموزشی در یوتیوب، بازی کردن، تماشای تلویزیون، هم صحبتی با یک دوست انگلیسی زبان، مطالعه کتاب، خواندن آواز، عضویت در وبلاگ‌های آموزش زبان، ساخت یک وبلاگ اختصاصی و دانلود یک اپلیکیشن آموزشی تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط شوید.

آموزش انگلیسی در خواب

آموزش-انگلیسی-در-خواب

شاید جالب باشد که بدانید می‌توان در خواب هم برای یادگیری زبان انگلیسی تلاش کرد! علی رغم اینکه تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد اما برخی از آن‌ها نشان می‌دهند می‌توان در خواب هم آموزش دید. منظور از آموزش زبان انگلیسی در خواب یعنی زمانی که شخص ناهشیار است. فرض کنید که شما تایم زیادی از روز خود را صرف یادگیری واژگان جدید کرده‌اید اکنون می‌توانید هنگامی که در رختخواب هستید مجدداً به فایل صوتی آن لغات گوش دهید همچنین می‌توانید قبل از خواب کمی مطالب انگلیسی گوش کنید و بعد از اینکه احساس خواب آلودگی کردید سریعاً به رختخواب بروید با این کار چیزهایی که خوانده‌اید را خیلی بهتر به ذهن می‌سپارید.

بهترین زمان برای یادگیری زبان انگلیسی

همه مراحل زندگی انسان می‌توانند فرصت خوبی برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی باشند به‌عنوان مثال زمانی که نوزاد هستیم، می‌توانیم خیلی راحت لهجه‌های مختلف را تقلید کنیم _ در سنین کودکی می‌توانیم به‌خوبی روی صداهای مختلف تمرکز کنیم و هنگامی که بالغ می‌شویم، می‌توانیم دایره لغات خود را چندین برابر کنیم. از لحاظ علمی زمانی که کودک یادگیری زبان را شروع می‌کند، می‌تواند راحت‌تر روی آن مسلط شود اما یادگیری این مهارت در سنین بزرگسالی هم می‌تواند ذهن را با خود درگیر کند و حتی از بروز بعضی از بیماری‌ها جلوگیری کند.

بهترین سن یادگیری این مهارت ۶ یا ۷ سالگی است اما برخی از افراد در جوانی و نوجوانی این مهارت را بهتر یاد می‌گیرند. بر اساس تحقیقات انجام شده کودکانی که زیر ۱۰ سال هستند و یادگیری این زبان را شروع می‌کنند، می‌تواند خیلی راحت‌تر روی آن مسلط شوند زیرا هوش اجتماعی بیشتری دارند. کودکان از ۶ ماهگی فرآیند یادگیری زبان مادری را شروع می‌کنند و بعضی از والدین در سن ۳ یا ۴ سالگی آن‌ها را برای یادگیری زبان دوم به کلاس می‌فرستند. رنج سنی آموزش زبان برای هر کودکی متفاوت است!

چگونه زبان را فراموش نکنیم

حتماً شما هم تا به حال جمله “زبان انگلیسی فرار است.” را شنیده‌اید! گاهی اوقات افرادی که به سطوح بالای این زبان دست می‌یابند فکر می‌کنند دیگر نیازی به مطالعه ندارند در صورتی که امکان دارد همه ما بعد از گذشت مدتی این زبان را فراموش کنیم. زبان انگلیسی به قدری گسترده است که شما نمی‌توانید بگویید به آخرین درجه آن رسیده‌اید، همیشه چیز جدیدی برای یاد گرفتن وجود دارد. شما باید این زبان را آن‌قدر تکرار کنید تا ملکه ذهنتان شود.

یکی از مشکلات رایج بیشتر زبان آموزان این است که وقتی مطلبی را مرور می‌کنند، می‌بینند که تقریباً چیزی در ذهنشان نیست یا درصد کمی از مطالب را به یاد دارند؛ دلیل اصلی این است که فاصله بین یادگیری و اولین مرور بسیار زیاد است! اگر بازه زمانی مرور خود را تنظیم کنید دیگر دچار این مشکل نمی‌شوید. معمولاً افرادی لغات انگلیسی را فراموش می‌کنند که مدت زیادی آن را کنار گذاشته‌اند. برای اینکه شما به این مشکل بر نخورید، می‌توانید از ۲ تکنیک زیر کمک بگیرید:

1.بین واژگان انگلیسی مختلف ارتباط معنایی یا موضوعی برقرار کنید.

2.لغات انگلیسی را از طریق مثال زدن یاد بگیرید.

 

کلام آخر

در این مطلب به‌ طور کامل در خصوص مرجع آموزش زبان انگلیسی صحبت کردیم. به‌عنوان کلام آخر باید بگوییم که یادگیری این مهارت منجر به رشد مغز، حافظه بهتر، تقویت هوش کلامی و غیرکلامی، بهبود مهارت شنیداری، افزایش میزان توجه، توانایی بهتر انجام چندین کار به‌صورت هم‌زمان، خلاقیت بیشتر، توانایی بهتر در حل مشکلات، بهبود عملکرد اجرایی، افزایش فهم و درک، مطالعه کارآمدتر، افزایش اعتماد به نفس، افزایش فرصت‌های شغلی، امنیت شغلی، دریافت حقوق بالا، تسریع قدرت فکر کردن، پویایی بیشتر، پیدا کردن دوستان جدید، بهبود قدرت تصمیم گیری حافظه و احساس رضایت می‌شود.

بهترین مرجع آموزش زبان انگلیسی چیست؟

وب سایت‌های آموزشی – کتاب‌های زبان انگلیسی – نرم افزارهای آموزش زبان

آیا می‌توان از زبان انگلیسی کسب درآمد کرد؟

بله، شما می‌توانید با آموزش زبان انگلیسی، ترجمه، تولید محتوا، برگزاری کلاس آنلاین، حضور در شبکه‌های اجتماعی، تولید پادکست و غیره کسب درآمد کنید.

آیا فقط در سنین کودکی می‌توان زبان انگلیسی را یاد گرفت؟

خیر، شما می‌توانید در هر سنی که هستید این مهارت را یاد بگیرید اما بهترین سن برای آموزش زبان انگلیسی ۶ تا ۷ سالگی است.

شما چه نظری دارید؟