آموزش آنلاین زبان انگلیسی

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که به عصر اطلاعات و ارتباطات مشهور است. گسترش تکنولوژی در قالب ابزارهایی مانند گوشی‌های هوشمند، لپ تاپ‌ها یا کامپیوترها به کار گرفته شده است و همین عامل باعث شده تا در هر زمان و مکانی بتوانیم به اطلاعات مورد نیازمان دسترسی داشته باشیم. در حال حاضر شیوه‌های آموزشی سنتی محدودیت‌های زیادی دارد به‌عنوان‌مثال شاید دسترسی به مراکز آموزشی معتبر یا منابع علمی به‌روز برای هر فردی امکان پذیر نباشد. این مسئله نیاز به آموزش آنلاین را نشان می‌دهد. موضوعی که قصد داریم در این مقاله به‌طور کامل در خصوص آن صحبت کنیم آموزش آنلاین زبان انگلیسی، نحوه برگزاری کلاس آنلاین، تکنیک‌های تدریس آنلاین و روش یادگیری آنلاین زبان است پس در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

نحوه برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی

اگر به‌عنوان یک متخصص به دنبال شروع آموزش آنلاین زبان انگلیسی هستید نگرانتجهیزات برگزاری کلاس آنلاین نباشید. شما برای شروع این سبک از کلاس‌ها به کامپیوتر یا لب تاپ، اینترنت پر سرعت، میکروفون، بلندگو و دوربین احتیاج دارید. برخی از افراد به‌اشتباه فکر می‌کنند برای برگزاری کلاس آنلاین باید وب سایت داشته باشند در صورتی که امروزه وب سایت‌های مختلفی این خدمات را به‌صورت پولی و رایگان ارائه می‌دهند فقط باید برای برگزاری کلاس‌های خود کمی تبلیغ کنید.

انجام تبلیغات را می‌توانید به افراد متخصصی که در این حوزه کار می‌کنند، بسپارید. منظور از وبینار، سمینار بر بستر وب سایت و اینترنت است. شما می‌توانید از طریق وبینار، کلاس آنلاین و کارگاه آموزشی خود را برگزار کنید و تمام کارهایی که در یک کلاس فیزیکی انجام می‌دادید را از همین طریق انجام دهید. این فضا به شما اجازه می‌دهد تا از خودتان فیلم و ویدئو زنده پخش کنید همچنین امکان ارائه پاورپوینت یا عکس‌هایی که از قبل آماده کرده‌اید هم وجود دارد.

مطالعه کنید  آموزش آسان زبان انگلیسی در 4 گام

تکنیک‌های تدریس و آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 • زمان بندی داشته باشید: اگر به دنبال ایجاد یک تجربه واقعی هستید باید زمان بندی مشخصی برای برگزاری کلاس‌های خود داشته باشید. کلاس باید در یک روز معین برگزار شود و زمان بندی آن معقول و منطقی باشد.
 • برای آموزش بهتر شرکت کنندگان را درگیر بازی کنید: برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی شرایطی را فراهم کنید که هر فرد مورد تأیید دیگران قرار بگیرد، امتیاز جمع کند و بتواند به دیگران امتیاز دهد. انجام این تکنیک باعث انگیزه بیشتر در شرکت کنندگان می‌شود.
 • فرصتی را برای تمرین تعیین کنید: مادامی که دانشجویان مطالب آموزشی را تمرین نکنند آن‌ها را نمی‌فهمند. بر اساس تحقیقات انجام شده زمانی که یک فرد مطلبی را که قبلاً یاد گرفته تکرار می‌کند فرآیند یادگیری بهتر انجام می‌شود؛ به همین علت بهتر است هنگام تدریس از دانشجویان خود بخواهید تا تمرینات تعیین شده را انجام دهند.
 • به زبان آموزانتان مدرک معتبر دهید: زمانی که زبان آموزان شما بدانند بعد از گذراندن دوره آموزشی مدرک معتبری دریافت می‌کنند و می‌توانند آن را به کارفرمای خود نشان دهند انگیزه بیشتری برای شرکت در دوره‌ها پیدا می‌کنند. دریافت مدرک باعث می‌شود تا دانشجویان احساس کنند در ازای وقت و تلاش خود چیز معناداری دریافت کرده‌اند.
 • از سیستم نمره دهی استفاده کنید: شما باید در هر جلسه تکالیف واقعی مشخص کنید و به دانشجویان خود نمره‌های واقعی بدهید. بهتر است بعد از پایان هر جلسه چند سؤال از زبان آموزان خود بپرسید و از آن‌ها بخواهید تا جلسه بعدی پاسخ‌های خود را برای شما ارسال کنند.
 • زمانی را برای ارتباط با زبان آموزانتان در نظر بگیرید: هرچقدر ارتباط شما با مخاطبانتان بیشتر شود آن‌ها مطالب را بهتر یاد می‌گیرند؛ پس حتماً یک بازه زمانی را برای پرسش و پاسخ دانشجویانتان در نظر بگیرید و به یادگیری بهتر آن‌ها کمک کنید.
مطالعه کنید  جامع ترین روش حفظ قرآن

تکنیک‌های تدریس و آموزش آنلاین زبان انگلیسی

چگونه آموزش آنلاین زبان انگلیسی را شروع کنیم

در جهان حدوداً ۷۰ کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. اگر قصد دارید آموزش زبان را به‌صورت آنلاین شروع کنید ابتدا تصمیم بگیرید که می‌خواهید این کار را از طریق پکیج‌های آموزشی انجام دهید یا به دنبال فیلم، موسیقی یا اپلیکیشن‌های زبان انگلیسی هستید. امروزه سایت‌های مختلفی شکل گرفته‌اند که آموزش‌های مقدماتی و حرفه‌ای زبان انگلیسی را با هزینه مقرون به‌صرفه‌ای ارائه می‌دهند. برای یادگیری بهتر این زبان نکات زیر را رعایت کنید:

 • برای خود مسیر مشخصی تعیین کنید. هنگامی که هدف مشخصی داشته باشید فرایند یادگیری برای شما راحت‌تر می‌شود.
 • یادگیری زبان انگلیسی هم مانند خیلی از درس‌های دیگر لحظات پر چالشی دارد و تسلط بر آن یک شبه اتفاق نمی‌افتد؛ پس در مسیر یادگیری صبور باشید و عجله نکنید.
 • اگر قصد خرید دوره‌های آنلاین را دارید به‌خوبی تحقیق کنید تا هزینه شما بی‌نتیجه نباشد.
 • سعی کنید روزانه زمانی را به یادگیری زبان اختصاص دهید.
 • همیشه با استاد آنلاین خود در ارتباط باشید.
 • هنگام یادگیری زبان اعتماد به نفس داشته باشید و هنگام صحبت کردن در جمع خجالت نکشید. گاهی اوقات زبان آموزان در دوره‌های آنلاین از اشتباه کردن مقابل دیگران می‌ترسند. این کار مانع بزرگی بر سر مسیر یادگیری شما است. سعی کنید اعتماد به نفس داشته باشید تا کم‌کم خجالتتان از بین برود.

مهم‌ترین مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 1. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک آموزشی «در دسترس بودن» آن است. شما می‌توانید در هر زمان و مکانی که هستید با روشن کردن رایانه و وصل شدن به اینترنت در این کلاس‌ها شرکت کنید.
 2. برای حضور در دوره‌های آنلاین شما می‌توانید صرف نظر از محل سکونت یا محل کار خود در هر کلاسی که دوست دارید شرکت کنید و از تجربه اساتید خبره بهره‌مند شوید.
 3. آموزش آنلاین رفت و آمد شما به آموزشگاه را کاهش می‌دهد و علاوه بر صرفه‌جویی در زمان باعث صرفه جویی در مصرف بنزین یا سایر سوخت‌های فسیلی می‌شود.
مطالعه کنید  نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودک سه ساله

مهم‌ترین مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی

کلام آخر

تا قبل از ظهور اینترنت آموزش‌های زبان به‌صورت حضوری و شرکت در کلاس‌های آموزشی انجام می‌شد اما با گسترش اینترنت و تکنولوژی آموزش آنلاین هم شکل گرفت و علاقه‌مندان به این زبان می‌توانستند در کوتاه‌ترین زمان، بدون نیاز به حضور در کلاس‌های فیزیکی و پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد این مهارت را یاد بگیرند. از محبوب‌ترین وب سایت‌هایی که در حوزه آموزش آنلاین زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند می‌توان به وب سایت رسمی استاد جاوید، وب سایت British Council، وب سایت Phrasemix یا وب سایت Easyworldofenglish اشاره کرد.

سوالات متداول

آیا برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی به تجهیزات خاصی احتیاج داریم؟

خیر، شما برای شروع این کلاس‌ها به اینترنت پرسرعت، کامپیوتر یا لپ تاپ، دوربین، بلندگو و میکروفون احتیاج دارید.

برای تدریس و آموزش آنلاین زبان انگلیسی باید چه تکنیک‌هایی را انجام دهیم؟

برای این کار شما باید زمان بندی دقیقی داشته باشید، فرصتی را برای تمرین تعیین کنید، شرکت‌کنندگان را درگیر بازی کنید، از سیستم نمره دهی استفاده کنید، زمانی را برای ارتباط با شرکت کنندگانتان در نظر بگیرید و به آن‌ها مدرک معتبر بدهید.

مهم‌ترین مزایای آموزش آنلاین انگلیسی استاد جاوید چیست؟

در دسترس بودن ، عدم محدودیت زمانی و مکانی ، عدم محدودیت برای شرکت در کلاس‌ها، صرفه جویی در هزینه‌ها

شما چه نظری دارید؟


 1. مهدی گفت:

  خیلی خوب بود

 2. مهدی گفت:

  خیلی عالی توضیح دادین

 3. مهدی گفت:

  آموزش آنلاین زبان انگلیسی بهتر است یا آموزش حضوری؟

  • خانوم ستایش (کارشناس مشتریان) گفت:

   برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09368800072 در ارتباط باشین