8 ترفند برای یادگیری سریع زبان

8 ترفند برای یادگیری سریع زبان

8 ترفند برای یادگیری سریع زبان

در این روزها که سرعت و تکنوولژی حرف اول را می زند؛ همه دلمان می خواهد هر چیزی سریع اتفاق بیفتد و اگر در دستیابی به هدفمان تأخیری پیش بیاید خیلی سریع انگیزه خود را از دست می دهیم. یکی از این اهداف و علائق می تواند یادگیری زبان انگلیسی باشد. گرچه زبان انگلیسی فرایندی است که برای یادگیری آن نباید عجله کرد اما بیشتر اوقات ما به دلیل سفرهای کاری و تفریحی و یا مهاجرت های ناگهانی مجبور به یادگیری این زبان می شویم و کمبود وقت یکی از استرس هایی است که ما را بیشتر تحت فشار می گذارد؛ اما نگران نباشید و خبر خوب این است که در سایت استاد مرتضی جاوید می توانید به راحتی به راه های یادگیری زبان در کمترین زمان و با کمترین هزینه فکر کنید. 8 ترفند برای یادگیری سریع زبان چیزی است که امروز در این مقاله برای شما عنوان خواهیم کرد. 

شما می توانید تنها با یک کلیک بر روی لینکی که در زیر برای شما نمایش داده شده است در کمتر از یک ماه مکالمه خود را به بالاترین سطح ممکن برسانید به طوری که نیاز به هیچ گونه کلاس و یا گرامری نداشته باشید؛ همانطور که می دانید استاد مرتضی جاوید مبتکر روش آموزش زبان انگلیسی بدون گرامر در ایران هستند پس با اطمینان خاطر لینک زیر را فشار دهید.

پکیج آمپول مکالمه و 1000 واژه 

 

در ادامه به برخی از راه های یادگیری سریع زبان اشاره خواهیم کرد:

 

تلویزیون ببینید:

 بله درست است فیلم ها و سریال های مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی ببینید. آن ها را استپ کنید و جملات آن را با خود تکرار کنید. این کار به شما دیالوگ های محلی را هم آموزش می دهد. سعی کنید عبارات و اصطلاحات را متوجه شوید و سپس آن را با سرعت نرمال به تماشا بنشینید.

بنویسید:

 هر جایی که می روید یک دفترچه یادداشت با خود به همراه داشته باشید و هر جمله جدیدی را که می بینید و می شنوید را بنویسید و سپس معنی این جملات را پیدا کنید و فکر کنید ببینید چگونه و در کجا می توان از این کلمات و جملات بهره برد. با این کار شما جملات و کلمات جدیدی را به راحتی خواهید آموخت حتی می توانید هنگامی که یک جمله را می خواهید یاد بگیرید آن ها را در عمل هم انجام دهید تا بهتر یاد بگیرید.

کتاب های کودکان را بخوانید:

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی، و اگر در ابتدای راه هستید می توانید آن ها را مطلعه کنید؛ هم واژگان ساده تری دارد و هم دستورزبان ها در آن ها پیچیده نیستند و تکرار زیاد در اینگونه کتاب ها یادگیری را آسان تر می کند و در ذهن بیشتر ماندگار می شوند.

البته نگران حافظه و فراموشی مطالب نباشید ما اینجا هستیم تا تمامی مشکلات شما را برطرف کنیم و راه برای هر چه بهتر یادگیری شما هموارتر سازیم. همانطور که می دانید این سایت متعلق به سلطان حافظه ایران، استاد مرتضی جاوید است که می توانید با بهره گیری از بهترنی متدهای تقویت حافظه، فراموشی را برای همیشه به فراموشی بسپارید. اگر شک دارید می توانید تنها با یک کلیک این معجزه را باور کنید و در صورت تمایل آن را تهیه کنید.

             پکیج دوپینگ مغز    👉

با آینه حرف بزنید:

اگر کسی نیست که با او انگلیسی تمرین کنید می توانید این کار را در جلوی آینه انجام دهید و اینکه ببینید خودتان به زبان دیگری در حال حرف زدن هستید انگیزه بسیار عالی به شما می دهد و شما عاشق خودتان خواهید شد و همین برقراری ارتباظ چشمی با خودتان به شما اعتماد به نفس می دهد. این کار را سه روز در هفته به مدت 10 تا 15 دقیقه تمرین کنید. مطمئن باشید که هم تلفظ شما و هم اعتماد به نفس شما در بهبود خواهد یافت.

واژگان را با پسوند و پیشوند بسازید:

یادگیری طیف وسیعی از پسوندها و پیشوندها می توانید به راحتی واژگان مختلفی را یاد بگیرید. این راه یکی از سریع ترین راه ها برای یادگیری بیشترین تعداد واژگان است؛ چون با یک تیر دو نشان می زنید؛ زیرا نه تنها خود کلمه را یاد می گیرید بلکه تمامی کاربردهای آن را می آموزید و با این کار در جملات و جاهای مختلف می توانید بارها از یک کلمه در نقش های مختلف استفاده کنید مثلا واژه ” happy” ؛ می توانید “‘unhappy” را هم به کار ببرید. و بسیاری از واژگان دیگر را. 

آنچه را که دوست دارید بیاموزید:

وقتی در کلاس درس زبان انگلیسی هستید باید چیزی را بیاموزید که معلم برای شما برنامه ریزی کرده است اما وقتی در خانه هستید می توانید هر آنچه را که دلتان می خواهد و هر موضوعی را که به آن علاقه دارید به زبان انگلیسی بیاموزید. زیرا علاقه باعث می شود یادگیری شما چندین برابر شود؛ مثلا اگر عاشق فوتبال هستید؛ اصطلاحات و واژه های مرتبط با فوتبال را به زبان انگلیسی یاد بگیرید و یا اگر عاشق حیوانات هستید واژگان مرتبط با آن ها را یاد بگیرید و مرتبط با آن ها مکالمه کنید. 

زمان را در دست بگیرید:

زمانی از روز خود را به خواندن زبان انگلیسی اختصاص دهید. خبر خوب این است که اصلا لازم نیست زمان زیادی را هر روز اختصاص دهید. اختصاص دادن هر روز 15 دقیقه در روز می تواند کلی در پیشرفت زبان انگلیسی شما کمک کننده باشد. بهتر است هر روز روی یکی از مهارت های خود تمرکز کنید؛ مثلا یک روز بر روی تقویت واژگان یک روز بر روی صحبت کردن و روزی دیگر روی گوش دادن و به همین ترتیب الی آخر. 

گذراندن یک دوره :

 گذراندن یک دوره آموزش زبان انگلیسی و یا رفتن به کلاس های آموزشی زبان انگلیسی در کشورهای انگلیسی زبان می تواند یکی از مؤثرترین راه های آموزش زبان باشد.

پکیج های آموزشی زبان انگلیسی دکتر مرتضی جاوید می تواند برای کسانی که محدودیت زمانی برای یادگیری زبان انگلیسی دارند بسیار مفید و مؤثر باشد. بنابراین اگر در مورد تسریع در یادگیری  مهارت های زبان انگلیسی خود جدی و مصمم هستید؛ با ما در تماس باشید.