اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

این روزها توانایی صحبت کردن به چندین زبان ضروری است. مقالات زیادی در درباره اهمیت یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که می توان فهمید که چقدر این زبان اهمیت دارد.

صحبت کردن به یک زبان خارجی فرصت های حرفه ای و کاری را افزایش می دهد؛ به برقراری ارتباط واقعی با افراد بومی این زبان کمک می کند؛ و باعث می شود که در مورد مکان ها، فرهنگ ها و شیوه های زندگی بیشتر بدانید. در دنیای امروز، 6500 زبان رایج صحبت می کنند.

چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟

خوب، همه اینها به امپراتوری بریتانیا برمی گردد، که در زمان اوج خود 25 درصد از زمین را در برگرفته بود. در زمان استعمار، حاکمان انگلیس غالباً مردم این کشورها را مکلف می کردند تا به جای زبان مادری خود، به انگلیسی صحبت کنند. اگرچه ریشه انگلیسی به عنوان یک زبان جهانی گذشته پیچیده ای دارد ، اما این زبان در رسانه ها ، تجارت و تجارت اثری مهم برجای گذاشته است.

اما چرا در میان همه این ها، انگلیسی را انتخاب می کنیم؟

در حال حاضر زبان انگلیسی سومین زبان رایج در دنیا است که در بیش از 118 کشور تدریس می شود. روزانه به عنوان یک زبان دیپلماتیک و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. زبان انگلیسی زبانی است که در علم، هواپیمایی، IT و گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد. مهمتر از همه، زبان اصلی در ارتباطات بین المللی ، رسانه ها و اینترنت است.

در هر هدفی که دارید؛ خواه اهداف حرفه ای باشد یا شخصی که می خواهید به آنها برسید. توانایی صحبت به زبان انگلیسی همیشه می تواند به عنوان یک دارایی قابل توجه باشد.

 

4 دلیل اصلی ما را برای یادگیری زبان و میزان اهمیت آن وجود دارد:

 

1 – انگلیسی به عنوان زبان رسمی جهان

اگرچه انگلیسی سومین زبان رایج در جهان است؛ اما زبان رسمی 53 کشور است. با بیش از 400 میلیون سخنران که در سراسر جهان به عنوان اولین زبان به آن صحبت می کنند. مهمتر از همه، طبق اعلام شورای انگلیس، حدود دو میلیارد نفر در سراسر جهان تا سال 2020 انگلیسی را یاد می گیرند و آن را به دومین زبان رایج دنیا تبدیل می کنند.

در هر موقعیتی که قرار بگیرید؛ به احتمال بسیار زیاد ممکن است با کسی ملاقات کنید. که زبان مادری شما را نمی داند. دانستن زبان انگلیسی می تواند به عنوان یک زبان مشترک کاربرد فراوان داشته باشد. بنابراین زبان انگلیسی این امکان را فراهم می کند که کل دنیا به راحتی با هم در اربتاط باشند. 

قبل از اینکه ادامه مقاله را مطالعه فرمایید یکی از بهترین و به روز ترین ترفندهای آموزش مکالمه انگلیسی تنها در 10 روز را به شما معرفی خواهیم کرد؛ برای دیدن این پکیج بی نظیر و فوق العاده به لینک زیر مراجعه فرمائید:

آمپول مکالمه زبان و 1000 لغت

2. انگلیسی یک زبان رسمی در اینترنت است:

امروزه بسیاری از فیلم ها، سریال های تلویزیونی، کتاب ها و موسیقی به زبان انگلیسی تولید می شوند. بنابراین، توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی باعث می شود بدون وابستگی به ترجمه و زیرنویس، به محتوای آن ها پی ببرید. علاوه بر این، دسترسی به این رسانه ها و منابع غنی باعث بهبود در درک شفاهی و کتبی می شود.

امروزه حدود 565 میلیون نفر روزانه از اینترنت استفاده می كنند و حدود 52٪ از پر بازدید ترین وب سایت ها به زبان انگلیسی است. بنابراین، درک این زبان امکان دسترسی به بیش از نیمی از مطالب موجود در اینترنت را دارد. درک زبان انگلیسی، در سطح شغلی یا شخصی، امکان تبادل آسان اطلاعات و دسترسی به منابع بیشتر را فراهم می آورد.

3 – انگلیسی به عنوان زبان گردشگری

زبان انگلیسی با داشتن رتبه اول زبان در 53 کشور و زبان دوم در 118 کشور دیگر، می تواند سفر را به دور دنیا آسان تر کند. خواه اعلان فرودگاه باشد، برنامه قطار، اطلاعات اضطراری یا علائم راهنمایی و رانندگی، به طور کلی زبان انگلیسی حتی در کشوری که زبان رسمی آن ها انگلیسی نیست؛ از انگلیسی استفاده می کنند.

این غیرقابل انکار است که هنگام مسافرت در کشوری که زبان آن ها نمی دانید؛ به احتمال زیاد کسی را پیدا می کنید که به زبان انگلیسی با او ارتباط برقرار کنید.

4- انگلیسی به عنوان یک تمرین شناختی

یادگیری یک زبان خارجی یک تمرین شناختی و تحلیلی قابل توجه است. در واقع، براساس یک مطالعه سوئدی از سال 2012، یادگیری یک زبان جدید به دلیل تمرینات ذهنی زیادی که در آن انجام می شود؛ ساختار مغز را تغییر می دهد. این می تواند بر بخش هایی از مغز که مسئول حافظه، خلاقیت و اندیشه هستند؛ تأثیر بگذارد.

 

به تدریج، چند زبانه بودن مغز را سالم نگه می دارد؛ عملکرد آن را افزایش می دهد و باعث تحریک تمرکز و حافظه می شود. به طور خلاصه، صحبت کردن با یک زبان خارجی به مغز امکان می دهد قوی تر و متناسب تر باشد؛ و به علاوه باعث افزایش عزت نفس می شود.

2. یادگیری زبان انگلیسی می تواند به شما در یافتن شغل کمک کند

انگلیسی زبان علم، هواپیمایی، رایانه، دیپلماسی و جهانگردی است. دانستن انگلیسی شانس شما را برای یافتن شغل مناسب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود یا یافتن کار در خارج از کشور افزایش می دهد.

3. یادگیری زبان انگلیسی می تواند به شما در آشنایی با افراد جدید کمک کند

انگلیسی زبان رسمی 53 کشور است و توسط مردم از سراسر جهان به عنوان یک زبان بین المللی شناخته می شود. این بدان معناست که چه در ایران کار می کنید و چه به برزیل سفر می کنید ، داشتن دانش زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند با افرادی از سراسر جهان مکالمه کنید.

400 میلیون نفر در سراسر جهان انگلیسی را به عنوان اولین زبان خود صحبت می كنند. نه تنها این، بلکه انگلیسی به عنوان یکی از زبان های رسمی در بیش از یک چهارم کشورهای جهان ذکر شده است. این تعداد زیادی از افراد جدید است که می توانید فقط با پیشرفت در یک زبان با آنها ارتباط برقرار کنید!

4- بسیاری از مقالات علمی معتبر به زبان انگلیسی نوشته شده اند

در قرن اخیر، تعداد مقالات علمی نوشته شده به انگلیسی بیش از تعداد مقالات نوشته شده به زبان مادری محقق است. به عنوان مثال، در هلند، این نسبت 40 به 1 تعجب آور است. به همین دلیل، داشتن دانش انگلیسی برای افرادی که در زمینه علمی کار می کنند ، فوق العاده مهم است.

5. انگلیسی زبان رسانه است

به دلیل محبوبیت هالیوود در رسانه های جهانی، تعداد زیادی فیلم ، نمایش تلویزیونی و آهنگ های محبوب به زبان انگلیسی نوشته می شوند. اگر انگلیسی صحبت می کنید؛ دیگر نیازی به اعتماد به ترجمه و زیرنویس نخواهید داشت. تا از کتاب ها ، آهنگ ها ، فیلم ها و نمایش های تلویزیونی مورد علاقه خود لذت ببرید.

6. مسافرت با دانش خوب انگلیسی بسیار راحت تر است

تصور کنید که  برای تعطیلات در ترکیه هستید، پ ممکن است پذیرنده هتل پنتواند به زبان شما یعنی به فارسی پاسخ دهد؛ احتمالاً آنها می توانند به سؤالات شما به انگلیسی پاسخ دهند.

7. انگلیسی یکی از مهمترین زبانها برای تجارت است

ممکن است صاحب مشاغل، دانشجو یا کارمند باشید؛ در هر صورت  زبان انگلیسی در دنیای تجارت فوق العاده مهم است. انگلیسی به دلیل زبان واقعی ایالات متحده و زبان رسمی انگلستان، کانادا، هند و آفریقای جنوبی یکی از مهمترین زبان های تجاری محسوب می شود.

8. با انگلیسی می توانید در سراسر جهان تحصیل کنید

از آنجا که در بسیاری از کشورهای مختلف انگلیسی صحبت می شود؛ هزاران مدرسه و دانشگاه در سراسر جهان وجود دارد که برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اگر به زبان انگلیسی آکادمیک خوب صحبت می کنید؛ فرصت های زیادی برای شما پیدا می شود تا بتوانید یک مدرسه و دوره مناسب را متناسب با نیازهای خود پیدا کنید. درباره دانشگاه رفتن در یک کشور انگلیسی زبان اطلاعات کسب کنید.

مطالعه کنید  راه های درآمدزایی از زبان انگلیسی

9. انگلیسی به شما امکان دسترسی به چندین فرهنگ را می دهد

دانش خوب انگلیسی به شما امکان می دهد از صدها کشور در سراسر جهان به فیلم ها، موسیقی و ادبیات دسترسی پیدا کنید. ناگفته نماند که بسیاری از کتاب ها از سراسر جهان به انگلیسی ترجمه شده اند. تجربه های کمی باعث می شود که شما به عنوان یک شخص بیشتر از یادگیری ارزش ها ، عادت ها و روش زندگی در فرهنگی متفاوت از فرهنگ خود رشد کنید.

 

چگونه می توانم از انگلیسی در زندگی خود استفاده کنم؟

به زمانی فکر کنید که در داروخانه محلی خود بودید و یک توریست برای پر کردن نسخه به کمک نیاز داشت. به نظر می رسد که داروساز و جهانگردان نمی توانند یکدیگر را درک کنند. انگلیسی می تواند دنیا را نجات دهد. زبان انگلیسی می تواند به آن گردشگر در بهبود بیماری کمک کند یا احساس راحتی بیشتری کند.

اکنون به زمانی فکر کنید که به خارج از کشور سفر می کردید و نمی توانستید به زبان محلی صحبت کنید. آیا قبلاً این کار را انجام داده اید؟ ممکن است کمی ترسناک باشد. ممکن است لازم باشد یک ایستگاه اتوبوس یا نزدیکترین سرویس بهداشتی پیدا کنید – سریع! خوشبختانه ، بسیاری از مردم در سراسر جهان انگلیسی صحبت می کنند. بنابراین کمی انگلیسی می تواند مشکلات شما را در خارج از کشور حل کند. مهم نیست که به کدام کشور سفر می کنید.

یک روز در آینده ، ممکن است در یک شرکت بزرگ مصاحبه کنید و متوجه شوید که مصاحبه کننده شما یک انگلیسی زبان است. حتی اگر آنها در ابتدا بخواهند به زبان مادری شما صحبت کنید؛ اما برای نشان دادن مهارت های خود به آنها با انگلیسی صحبت کنید و آنها می بینند که شما می توانید یک کارمند بسیار ارزشمند باشید.

 

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

 

انگلیسی واقعاً در همه جا وجود دارد؛ بنابراین شما قادر خواهید بود تا با افراد بومی و سخنرانان در سراسر این کره خاکی بزرگ ارتباط برقرار کنید. شما به دیگران کمک خواهید کرد. با تنوع عظیمی از مردم ارتباط برقرار می کنید و به خود کمک می کنید تا انواع درهای زندگی را باز کنید.

این عالی است ، درست است؟  امیدوارم این امر کمی انگیزه شما را برای مطالعه انگلیسی امروز فراهم کند. حالا ، به خواندن ادامه دهید! ما در حال حاضر در مورد مهمترین دلایل اینکه شما باید انگلیسی بخوانید صحبت می کنیم. همین که این ها را بخوانید؛ برای تمام زندگی انگیزه خود را حفظ خواهید کرد!

 متوجه خواهید شد که یادگیری زبان انگلیسی آسان است

بیشتر مردم فکر می کنند یادگیری یک زبان بسیار دشوار است.

در بسیاری از موارد، یادگیری زبان انگلیسی برای افراد خاص آسان تر است. زیرا انگلیسی به زبان مادری آنها مربوط است. به عنوان مثال، برای افرادی از اروپا که انگلیسی یاد می گیرند؛ متوجه می شوند که انگلیسی با زبان آنها ارتباط نزدیکی دارد. زبان آلمانی بسیار نزدیک به انگلیسی است. زبان فرانسوی زبان انگلیسی را بسیار تحت تأثیر قرار داده است.

برای افرادی که در مناطق مختلف جهان زندگی می کنند و به زبان هایی صحبت می کنند که مربوط به انگلیسی نیستند؛ انگلیسی می تواند بسیار نامفهوم، گیج کننده و ناامید کننده به نظر برسد.

با این وجود، نکته مهمی وجود دارد که انگلیسی را برای همه بسیار آسان می کند:

در دسترس بودن منابع. از آنجا که انگلیسی زبان بسیار گسترده ای است و در سراسر جهان یافت می شود ، منابعی که می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید بی پایان است. به همین دلیل خود آموزی زبان انگلیسی بسیار آسان است. زیرا منابع زیادی در اینترنت به صورت رایگان وجود دارد. بعضی اوقات برای گذراندن دوره آنلاین انگلیسی یا دسترسی به منبع دیگری باید کمی هزینه کنید. اما اینها اغلب ارزش پول را دارند.

پس، شروع کنید! کارتون ها یا طنزهای تلویزیونی را به زبان انگلیسی در YouTube ، Netflix ، Hulu یا سایر وب سایت های تلویزیون انگلیسی به صورت رایگان تماشا کنید.

هوشیارتر کردن ذهن:

با یادگیری زبان انگلیسی و برنامه ریزی برای تمرین هر روزه آن، انگار ر حال تمرین دادن بدن خود هستید. برای مغز و ذهن شما همان اتفاق می افتد که برای ماهیچه های بدنتان. سن شروع زبان انگلیسی اصلا امر مهمی نیست فقط بدانید با این کار مغز خود را پرورش می دهید.

 

این روزها یادگیری زبان یکی از معیارهای مهم هر مهارت به شمار می رود. تا کنون در این سایت و سایت های مشابه مقالات زیادی در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی خوانده اید؛ اما در این مقاله ما به شما راهکار عملی ارائه می دهیم که یادگیری زبان به معنای واقعی اتفاق خواهد افتاد. در این مقاله هم می خواهیم به شما راهکارها و پکیج هایی را به شما معرفی کنیم که یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان؛ را برای شما ممکن خواهد کرد در هر سن و هر شرایطی که هستید. 

باز هم مثل همیشه برای شما هدیه ای ویژه داریم و با یک خبر خوب آمده ایم. 

ولی اول مقاله را بخوانید تا کم کم خبر خوب هم از راه برسد. 

هیچ وقت برای هیچ کسی صحبت کردن به زبان دیگری غیر از زبان مادری ساده نبوده است اما یادتان باشد که تنها غیر ممکن، غیر ممکن است. در اینجا راهکارهایی به شما ارائه می دهیم که بتوانید هر چه بهتر و مؤثرتر زبان انگلیسی را بخوانید و به خوبی یاد بگیرید: 

مطالعه روزانه برای یادگیری زبان: 

بارها در مقالات مختلف اشاره کرده ایم که حتی اگر شده روزی 5 دقیقه برای یادگیری زبان انگلیسی زمان بگذارید. می توانید این زمان را از 5 دقیقه آغاز کنید و هر روز مقدار زمان مشخصی را به آن بیافزایید. خوب است که از فیلم و داستان و وبلاگ و منابع مختلف استفاده کنید. تنوع در منابع می تواند موثرتر هم باشد. 

یادتان باشد که مطالعه منظم و هر روزه را فراموش نکنید. مطالعه منظم نه تنها توانایی خواندن شما بلکه توانایی نوشتن شما را هم افزایش خواهد داد. در حقیقت هیچ فعالیت دیگری اینچنین نمی تواند سطح زبان شما را بهبود بخشد. بعد از چند وقت حتما از این همه پیشرفت و ارتقای سطح واژگان و درک مطلب خود تعجب خواهید کرد.

 

مطالعه کنید  آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد

چگونه زبان انگلیسی را درکوتاه ترین یاد بگیریم؟

 

تا زمانی که به حد کفایت مطالعه نداشته باشید؛ زبان خواندن برای شما خسته کننده خواهد شد و آیا تاکنون کسی را دیده اید که از کلاس های زبان خود به خوبی یاد کند؟ ما در دوران راهنمایی و دبیرستان در واقع چیزی غیر از چند گرامر چیز دیگری یاد نگرفتیم. باز هم تکرار می کنم؛ مطالعه مستمر و روزانه می تواند معجزه کند. 

سعی نکنید تمامی گرامر زبان انگلیسی را در عرض یک هفته یاد بگیرید. برای یادگیری آن عجله نکنید و آهسته و پیوسته پیش بروید. وقتی به این صورت مطالعه می کنید؛ یادگیری برای شما لذت بخش خواهد شد. مطالعه بیش از حد منجر به فرسودگی می شود و شما را از زبان بیزار می کند.

 

و باز هم بیتی که من عاشقشم😍:

رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود         رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

برای یادگیری زبان عجله نداشته باشید:

این هم مصداق همان بیت مورد علاقه من است. عجله در هیچ کاری حتی یادگیری خوب نیست. درست است که در کوتاه مدت شما به ظاهر کارهایی را انحام داده اید و یاد گرفته اید اما در طولانی مدت موثر نیست. اینکه دانشجویی در طول سال تحصیلی درسی را مطالعه نمی کند اما شب امتحان تا صبح بیدار می ماند می تواند کاملا عملکرد او را در آزمون به صفر برساند. دلیل این امر در این مقاله (رازهای قبولی تضمینی در آزمون ها) آمده است. 

کمک بیشتری دریافت کنید:

هر چه برای یادگیری کمک بیشتری از دیگران بگیرید؛ در زمان کوتاهتری آن را یاد خواهید گرفت. وقتی در حال یادگیری یک زبان دیگر به جز زبان مادری خود هستید بهتر است آن را در کنار یک معلم یاد بگیرید و چه بهتر از اینکه در این دوران کرونا معلم در منزل شما باشد. ما برای این مورد هم برای شما راهکار داریم. به خاطر همین میگم تا آخر با ما همراه باشید. 

 

یادداشت های درست و حسابی که می تواند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند:

یادداشت برداری آن هم از نوع خوب آن، برای یادگیری زبان انگلیسی به چند دلیل مفید است:

 • زیرا یادداشت بردای شما را مجبور به نوشتن می کند.
 •  در حین نوشتن، موارد مهم از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت انتقال داده می شود. 
 • یادداشت برداری درست و حسابی مستلزم گوش دادن درست و حسابی است. پس گوش دادن شما هم تقویت می شود. 
 • می توانید از یادداشت های خود برای آزمون های خود و برای مرور های بعدی خود استفاده کنید. 

 

اما یادداشت برداری مَشتی به چی میگن؟

 • یادداشت برداری شما باید واضح و دقیق باشند.
 • یادداشت های خود را با سایر دوستان و همکلاسی های خود مقایسه کنید. 
 • میتوانید برای صرفه جویی در وقت از کلمات اختصاری استفاده کنید. 
 • یادداشت های خود را بعد از کلاس و قبل از کلاس بعدی مطالعه کنید. 

به مقاله بی نظیرترین روش های یاددداشت برداری سری بزنید.

یک گروه مطالعه تشکیل دهید:

 تشکیل دادن گروه به شما کمک می کند تا :

 • از دانش سایر همکلاسی های خود بهره ببرید.
 • یادداشت برداری بهتری داشته باشید.
 • همیشه به جز معلم یک گروه پشتیبان هم برای رفع اشکال کنار خود داشته باشید. 
 • یک گروه 4 تا 6 نفره تشکیل دهید
 • از افرادی استفاده کنید که مسئولیت پذیر هستند.
 • مکان آرامی را برای مطالعه گروهی خود پیدا کنید.
 • برای مطالعه گروهی خود برنامه ریزی کنید و هفته ای یک بار ساعت دورهمی خود را مشخص کنید و به آن پایبند باشید.

حتما الان می گید مقاله تموم شد ولی خبری از هیچ هدیه و خبری خوبی نشد که 

چرا اول اینکه همین جا براتون یه سمینار رایگان آمپول زبان گذاشتیم که می تونید برید و ازش لذت ببرید.  

سؤال بپرسید:

 سؤال پرسیدن بهترین راه برای یادگیری است از معلم و یا از هم گروهی ها خود بپرسید. 

دوست خوب شما، اشتباه:

ترس یک شمشیر دو لبه است که می تواند هم به نفع شما باشد هم به ضرر شما. اگر با آن روبرو شوید؛ می تواند به خوبی شما را به موفقیت در هر مهارت و هر چیزی که از آن ترس دارید؛ برساند. یادگیری زبان انگلیسی و حرف زدن به یک زبان دیگر می تواند بسیار چالش بر انگیز و چه بسا ترسناک باشد. اما یک چیز را فراموش نکنید که هر اشتباهی می تواند یک قدم شما را به بهتر شدن سوق دهد. پس اصلا از صحبت کردن و یا نوشتن اشتباهی نترسید. به یاد داشته باشید اشتباه هر چه بیشتر؛ موفقتی هم بیشتر. 

از قبل برای امتحانات آماده شوید:

اگر تمامی مراحل قبل را به خوبی طی کرده اید؛ اکنون وقت آن است که از یک ماه قبل از آژمون خود را آماده کنید. هر هفته با گروه خود به مطالعه و مرور دروس بپردازید و رفع اشکال کنید. شروع به مرور از یک ماه قبل برای این است که به خود استرس وارد نکنید و تمامی مطالب را آهسته و کم کم یاد بگیرید. 

همیشه در سایت های مختلف ممکن است انواع و اقسام و چند قانون مهم یادگیری زبان را دیده باشید اما ممکن است تا کنون بارها هم آرزو کرده باشید که تنها یک روش برای آموزش زبان وجود داشته باشد. ما در این مقاله ترفندهایی را برای ساده تر کردن یادگیری زبان انگلیسی در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

برای یادگیری؛ بهترین دلیل را پیدا کنید:

برای یادگیری هر مهارتی اولین قدم این است که دلیل برای یادگیری آن مهارت داشته باشیم. باید بدانیم که چرا می خواهیم یک مهارت خاص را یاد بگیریم. هر دلیل و انگیزه ای می تواند اهرم محرک شما برای جلو رفتن شما و رشد کردنتان باشد. این دلیل و برهان باید به حدی محکم باشد که مانع از رخنه کردن خستگی در شما شود.

در این صورت یادگیری برای شما تبدیل به یک لذت می شود نه اجبار. یادگیری زبان انگلیسی هم از این امر مستثنا نیست. مطمئن باشید هر چه انگیزه ی بیشتری داشه باشید؛ بهتر یاد می گیرید. در این مرحله به جای اینکه از خود بپرسید که چه روشی ساده ترین راه یادگیری زبان انگلیسی است؟ یا چگونه انگلیسی را یاد بگیرم؟ از خود بپرسید که چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟

 

مطالعه کنید  راز ترک عادت‌های بد

چرا پیدا کردن ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی کار آسانی نیست؟

 مطمئن باشید شما تنها کسی نیستید که به دنیال پیدا کردن ساده ترین راه برای یادگیری می گردید. سال هاست که مطالعات و تحقیقات زیادی در زمینه زبان و مغز و رابطه آن ها با یادگیری انجام شده است. مشکل این جاست که بسیاری از این مطالعات و تحقیقات متناقض هستند یعنی در واقع همدیگر را قبول ندارند و هر کدام روشی را درست و به جا تعریف می کنند و باید با این واقعیت هم مواجه شوید که هیچ راه ساده ای برای یادگیری یک زبان خارجی دیگر و مخصوصا انگلیسی وجود ندارد و این به دلیل تفاوت های مختلف فردی از لحاظ سن، فرهنگ، مکان، تجربه های یادگیری، خلاقیت و خیلی از عوامل دیگر است. 

 

ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

در اینجا روش های عملی ثابت شده را برای شما بیان می کنیم:

تعیین هدف:

برای یادگیری باید هدفی کامل و دقیق برای خود تعیین کنید. مثلا :

اهداف که هدف نیستند:

می خواهم PTE  بخوانم

میخواهم با دوستانم به سفر بروم.

اهدافی که هدف هستند:

من میخواهم بعد از 6 ماه بتوانم در مدت زمان 15 دقیقه یک رایتینگ بنویسم.

من می خواهم در اردیبهشت 1400 آیلتس 7 بگیرم.

پس باید حتما اهداف خود را قابل اندازه گیری و با زمان بندی دقیق بنویسید. 

خلاصه نویسی:

هر گاه متنی را به انگلیسی می خوانید سعی کنید مثلا یک پاراگرافی را که خوانده اید را به صورت خلاصه وارد در 3-4 خط بنویسید. یا می توانید نظر خودتان را به زبان انگلیسی راجب به آن متن بنویسید. 

حرکت آهسته و پیوسته:

خواندن هر روز نیم ساعت زبان انگلیسی خیلی بهتر از این است که آخر هفته ها را 4 ساعت پای خواندن آن بگذارید. زیرا این کار شما را خسته کرده و از ادامه راه دلسرد می کند. براساس اهداف خود می توانید زمان بندی خود را روی مطالعه تان تعیین کنید. 

یادگیری براساس موضوع: 

یکی دیگر از ساده ترین راه ها برای یادگیری زبان انگلیسی این است که لغات و گرامرها را براساس موضوعی که می خواهید بخوانید یاد بگیرید. مثلا اگر موضوع اسپیکینگ شما درباره مهاجرت است؛ لغات و گرامرهایی که مربوط به آن است را می توانید به صورت عملکردی یاد بگیرید. وقتی آن لغات را در متن مکالمه خود به کار می برید؛ به راحتی ملکه ذهن شما خواهد بود. پس یادگیری موضوعی لغات می تواند بسیار به شما کمک کند. 

روش غوطه وری :

راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی

راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی

این روش به این معناست که به طور طبیعی خود را با مورد یادگیری محاصره کنید یعنی برای یادگیری زبان انگلیسی همیشه خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید تا در آن غرق شوید. این روش فقط به شما انگیسی را یاد نمی دهد بلکه به شما کمک می کند تا مانند یک بومی (native) فکر کنید. استفاده از روش غوطه وری برای یادگیری زبان انگلیسی در واقع نحوه کار مغز شما را تغییر می دهد تا بیشتر شبیه به مغز یک انگلیسی زبان بومی باشید.

این روش همچنین شما را هر روز بیشتر در معرض انگلیسی قرار می دهد. این امر بسیار مهم است زیرا طبق برخی مطالعات، شما می توانید با مطالعه یک ساعت در روز به زبان انگلیسی درک خوبی از گفته ها و شنیده هایی به زبان انگلیسی داشته باشید، اما رسیدن به یک سطح از درک طبیعی آسان نخواهد بود.

چرا این کار می کند؟

به نحوه یادگیری نوزادان فکر کنید. آنها با دانستن هیچ کلمه ای وارد جهان می شوند و بلافاصله با یک زبان عجیب و غریب محاصره می شوند. کم کم از گوش دادن به این زبان استفاده شده و تماشای افراد دیگر ، آنها کلمات خاصی را یاد می گیرند.

آنها کم کم می آموزند که چگونه این کلمات کنار هم قرار گرفته اند. سرانجام، شروع به صحبت کردن روان خواهند نمود. به همین دلیل این روش “طبیعی” نامیده می شود – هرچه بیشتر خود را با انگلیسی احاطه کنید ، یادگیری آسان تر خواهید بود.

اگر می خواهید :

 • در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید.
 • در به خاطر سپاری گرامر و دستور زبان انگلیسی مشکل دارید.
 • می خواهید سریعتر مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید و شروع کنید.
 • از طریق گوش  دادن و صحبت کردن، بهتر یاد بگیرید.

از روش غوطه وری بهره ببرید.

 

چگونه از روش غوطه وری استفاده کنیم؟

برای استفاده و یادگرفتن این روش باید کارهای زیر را انحام دهید:

 • مثلا زبان تلفن همراه خودو تمامی رسانه های اجتماعی و زبان لپ تاپ و یا کامپیوتر خود را کاملا به زبان انگلیسی تبدیل کنید.
 • به گروه های آنلاینی که به زبان انگلیسی با هم چت می کنند بپیوندید و گروه هایی را پیدا کنید که علایق شما را بشناسند و در یک سری از موارد با هم اشتراک داشته باشید.
 • در زمان های آزاد خود حتما فیلم ها و اخبارهایی را به زبان اصلی ببینید در ابتدا ممکن است اصلا متوجه حرف های ان ها نشوید، این امر اصلا مهم نیست.
 • می توانید از سایت ها و لینک های مفیدی که برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد بهره ببرید.

شما چه نظری دارید؟