8 روش یادگیری زبان انگلیسی

امروزه گسترش اینترنت و تکنولوژی باعث ایجاد تنوع در تکنیک و روش یادگیری زبان انگلیسی شده است. با یک جست و جوی ساده در اینترنت وب سایت‌های خارجی مختلفی را در زمینه فیلم و سریال، ورزش، مد یا آشپزی پیدا می‌کنید که مطالعه محتوای آن‌ها باعث یادگیری بهتر زبان انگلیسی شما می‌شود. بهترین رنج سنی برای یادگیری زبان ۶ تا ۸ سال است اما در صورتی که از کودکی شروع به یادگیری این زبان نکرده‌اید جای هیچ نگرانی نیست زیرا در ادامه این مقاله روش‌هایی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم که خیلی راحت باعث تقویت زبان شما می‌شود پس با ما همراه باشید.

8 روش یادگیری زبان انگلیسی

بررسی روش یادگیری زبان انگلیسی با چند تکنیک طلایی

اگر تا به حال با زبان انگلیسی درگیر شده باشید حتماً متوجه شده‌اید که این زبان بسیار روان و ساده است پس یادگیری آن کار چندان دشواری نیست. یادگیری برخی از زبان‌ها مانند لهستانی یا چینی به‌حدی دشوار است که آموزش آن به مدت زمان زیادی احتیاج دارد؛ در صورتی که زبان انگلیسی را با ۳ ساعت مطالعه روزانه به مدت ۱۲ ماه می‌توانید در حد متوسط یاد بگیرید. در ادامه روش یادگیری زبان انگلیسی را با چند تکنیک ساده اما مفرح بررسی خواهیم کرد.

    برای یادگیری زبان از تلویزیون کمک بگیرید

اینکه چه برنامه‌ای را برای یادگیری زبان انتخاب می‌کنید به سلیقه شما بستگی دارد. سعی کنید لیستی از بهترین برنامه‌هایی که تماشای آن‌ها منجر به یادگیری بهتر زبان انگلیسی‌تان می‌شود را تهیه کنید؛ به‌عنوان‌مثال کمدی‌های مدرن آمریکایی یا کمدی‌های برتر دهه ۹۰ گزینه خوبی برای شروع هستند.

    موسیقی‌های خود را سنجیده‌تر انتخاب کنید

حتماً شما هم شنیده‌اید که هنگام یادگیری زبان انگلیسی گوش دادن به موسیقی علاوه بر اینکه ذهن را از خواب بیدار می‌کند باعث آماده شدن روحیه فرد برای یادگیری می‌شود. اگر فرد مضطربی هستید و استرس دارید موسیقی‌های آرامش بخش و در صورتی که به دنبال انگیزه و انرژی بیشتر هستید آهنگ‌های شاد گزینه مناسبی برای شما هستند. دقت کنید که متن ترانه نباید حواستان را از مطالعه پرت کند. بهتر است برای این کار از موسیقی‌های بدون کلام استفاده کنید.

مطالعه کنید  با این روش ها مانع از فراموشی شویم

روش های یادگیری زبان انگلیسی

    استفاده از پکیج‌های آموزشی زبان انگلیسی

اکثر افراد برای یادگیری زبان در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند اما در صورتی که توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های کلاس را ندارید یا به دلیل مشغله‌های بسیار زمان کافی برای حضور در کلاس یا رفت آمد به آموزشگاه را ندارید، می‌توانید از پکیج‌های آموزشی آنلاین استفاده کنید. در حال حاضر به دلیل بیماری کرونا اغلب کلاس‌ها فعالیت خود را به‌صورت آنلاین کرده‌اند و این اتفاق می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد. با یک جست و جوی ساده در اینترنت وب سایت‌های متنوعی را می‌بینید که با روش‌های مختلف زبان انگلیسی را به شما یاد می‌دهند و در میان آن‌ها وب سایت استاد جاوید با تکنیک خاص و به‌روزتری این کار را انجام می‌دهد.

    خلاصه نویسی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی است

یکی از جدیدترین روش‌های کشف شده در حوزه یادگیری زبان «خلاصه نویسی و تفسیر» است. برای انجام این تکنیک می‌توانید بعد از مطالعه ۲ یا ۳ پاراگراف زبان آن را در حد سه یا چهار خط به زبان انگلیسی خلاصه کنید. هنگام مطالعه زبان یک دفترچه یادداشت داشته باشید تا بتوانید خیلی سریع آموخته‌هایتان را خلاصه کنید و با تکرار این کار سرعت یادگیری خود را به شکل عجیبی افزایش دهید.

    روزانه تمرین داشته باشید

یک روش یادگیری زبان انگلیسی برای افرادی که قصد دارند در کم‌ترین زمان به این زبان مسلط شوند «مطالعه روزانه» است. بعضی از اساتید توصیه می‌کنند برای یادگیری زبان روزانه ۸ الی ۱۴ ساعت مطالعه داشته باشید؛ به‌عنوان‌مثال می‌توانید یک ساعت را به خواندن لغات، دو ساعت را به گوش دادن انگلیسی، یک ساعت را به مکالمات ساده کتاب‌ها و ۲ ساعت را به خواندن متن‌های انگلیسی اختصاص دهید و این فرایند را دوباره تکرار کنید. البته بعضی از افراد با دو ساعت گوش کردن و خواندن در روز هم می‌توانند تسلط خوبی به این زبان پیدا کنند.

مطالعه کنید  اهرم های پرورش حافظه

    مطالب خود را مرور کنید

یک روش یادگیری زبان انگلیسی که امروزه کاربرد زیادی دارد این است که بعد از یادگیری یک مطلب جدید آن را مجدد در ۲۴ ساعت آینده مرور کنید. با انجام این کار حدود ۸۰% مطلب جدید را یاد می‌گیرید و بعد از گذشت یک هفته می‌توانید با مطالعه ۵ دقیقه‌ای همان مطالب، بدون فراموشی تمام آن را به خاطر آورید. معمولاً این مطلب به مدت ۳۰ روز در ذهنتان می‌ماند و در صورتی که بعد از گذشت ۴۰ روز آن را مجدد مطالعه کنید ماندگاری آن تا شش ماه دیگر ادامه می‌یابد.

    آیا تابه حال برای یادگیری بهتر زبان با خودتان صحبت کرده‌اید

یک تکنیک محبوب در میان زبان آموزان صحبت کردن با خود به زبان انگلیسی است. شاید این روش یادگیری زبان کمی غیرمعمول به نظر برسد اما یک راهکار مناسب برای یادگیری است. شما می‌توانید هنگام انجام کارهای روزانه خود به انگلیسی صحبت کنید؛ حتی می‌توانید هنگام خواندن متن‌های انگلیسی آن‌ها را با صدای بلند تکرار کنید.

    برای یادگیری بهتر دوست جدید پیدا کنید

پیدا کردن دوستانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، می‌تواند روش خوبی برای یادگیری زبان باشد. در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی جایگاه ویژه‌ای در زندگی روزمره افراد دارند. شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و با پیدا کردن دوستان آنلاین انگلیسی زبان از طریق اینستاگرام، اسکایپ یا ایمیل مهارت و مکالمه انگلیسی‌تان را تقویت کنید. سایت‌های مختلفی وجود دارند که به‌صورت رایگان باعث تقویت این مهارت شما می‌شوند. در این سایت‌ها می‌توانید با پیدا کردن یک دوست، خودتان را به صحبت انگلیسی با او مجبور کنید.

مطالعه کنید  روش برخورد با مشکلات از نظر استاد جاوید

راه های یادگیری زبان انگلیسی

کلام آخر

روش یادگیری زبان انگلیسی تنوع زیادی دارد. شما می‌توانید برای یادگیری بهتر این زبان آن را به زندگی روزمره خود وارد کنید؛ به‌عنوان‌مثال فیلم‌هایی را تماشا کنید که زیرنویس انگلیسی دارند، لیست خرید خود را به زبان انگلیسی بنویسید، یک دفتر خاطره انگلیسی داشته باشید، روی موبایل خود یک دیکشنری انگلیسی نصب کنید، پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید را به زبان انگلیسی بنویسید یا با دوستانی معاشرت کنید که تسلط خوبی به این زبان دارند. اگر مطالعه زبان را تبدیل به یک فرآیند سرگرم کننده کنید علاوه بر اینکه سرعت یادگیری خود را افزایش می‌دهید، از انجام آن بسیار لذت می‌برید.

سوالات متداول

کدام روش یادگیری زبان انگلیسی مورد علاقه اکثر زبان آموزان است؟

در حال حاضر روش‌های مختلفی وجود دارد که در عین لذت بخش بودن به یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک می‌کنند. این روش‌ها عبارت‌اند از تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، استفاده از پکیج‌های آموزشی، خلاصه نویسی، تمرین روزانه، مرور مطالب، پیدا کردن دوست جدید و صحبت کردن با خود.

با توجه به شیوع بیماری کرونا چگونه می‌توانیم مهارت‌های زبان انگلیسی خود را ارتقا دهیم؟

یک روش یادگیری زبان انگلیسی در شرایط فعلی خرید پکیج‌های آموزشی است. با این کار شما می‌توانید بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس‌های آموزشی، زبان انگلیسی را با کمک اساتید برجسته دنیا یاد بگیرید و هزینه کم‌تری را بابت آن پرداخت کنید.

از طریق چه روش‌هایی می‌توانیم دوست انگلیسی زبان پیدا کنیم؟

گسترش شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه اینستاگرام باعث گسترش ارتباطات شده است. شما می‌توانید از این طریق با افراد انگلیسی زبان آشنا شوید و با کمک آن‌ها مهارت زبان خود را تقویت کنید.

شما چه نظری دارید؟