آموزش زبان انگلیسی به کودکان در منزل

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در منزل

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در منزل

روز به روز به تعداد والدینی که می خواهند به فرزندان خود زبان بیاموزند افزوده می شود. در واقع آن ها معتقدند که هر چه زودتر فرزند آن ها این زبان جهانی را یاد بگیرد؛ بهتر است. مهمترین عامل موفقیت کودکان، علاقه و تشویق والدین آن هاست فارغ از اینکه سن آن ها چقدر باشد. بنابراین آن ها بر پیشرفت فرزندان خود در این زمینه چه کارهایی می توانند انجام دهند؟ آموزش زبان انگلیسی به کودکان در منزل برای کودکان می تواند برای بسیاری از والدین چالش برانگیز باشد اما با این مقاله و مقالات مشابه ما دردسر شما را کم خواهیم کرد پس با ما همراه باشید تا فوت و فن های بهترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل را بشناسید و ما را به دوستان خود معرفی کنید. 

 

روش های آموزش زبان خارجی برای کودکان :

فهرست محتوا

خودتان انگلیسی یاد بگیرید:

جواب ما به این پرسش که چگونه آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه را انجام دهیم راه کارهایی است که در ادامه می آیند. برای ایجاد یک نگرش مثبت نسبت به یادگیری، و نسبت به انگلیسی به عنوان یک زبان، بهترین کار این است که از خودتان شروع کنید در واقع خودتان نقطه شروع خوبی برای یادگیری فرزنداتان هستید. اگر فرزندتان را به کلاس انگلیسی می فرستید، چرا شما هم به او نمی پیوندید؟ یادگیری زبان انگلیسی با هم یک روش عالی برای گذراندن وقت با فرزندان و ایجاد نگرش مثبت نسبت به یادگیری و صحبت کردن به یک زبان دیگر است.

به زبان انگلیسی بازی کنید:

کودکان به طور طبیعی هر چیزی را در اطراف خود به صورت طبیعی و بدون مداخله بزرگترها یاد می گیرند؛ این کار را هم از طریق بازی و انجام اشتباهات بسیار می آموزند. پس سعی کنید زبان انگلیسی را نیز مانند زبان مادری آن ها با بازی همراه کنید. تا بتوان آموزش زبان انگلیسی در خانه به کودکان را بهتر و شادتر پیش برد.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 2 ساله

چگونه زبان انگلیسی را در خانه به کودک آموزش دهیم، بهترین روش گذاشتن انیمیشن یا فیلم های مختص کودکان 2 سال، یا استفاده از اسباب بازی ها جهت یادگیری از رنگ ها ، اعداد ، اعضای بدن، میوه ها، انواع غذا ها و حیوانات شروع کنید. همچنین می توانید با استفاده از شعر و قصه آموزش را برای کودکان جذاب تر کنید

آموزش زبان انگلیسی به کودکان 7 سال

یکی از مهم ترین دغغه ها  و سوالات پدر و مادر ها  کودکان 7 ساله این است که چگونه زبان انگلیسی را در خانه به کودکان آموزش دهیم؟ یا اینکه آموزش زبان انگلیسیی به کودک را از کجا باید شروع کرد؟ این سوالات باعث شده تا ما برای راحتی والدین عزیز و پیدا کردن جواب سوالات شان، این محتوا را در اختیارشان قرار دهیم، بهترین سن جهت آموزش زبان همان سن 7 سالگی می باشد. با ما باشید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

کتاب داستان های خوب را به انگلیسی برای آن ها بخوانید:

تهیه کتاب زبان کودکان خوب  کار سختی نیست و می‌توانید به راحتی آن‌ها را دانلود کنید. مطمئن باشید فرزندان شما زیاد درگیر چیزی که شما می‌گویید نیستند و بیشتر دوست دارند تا با اشکال آن‌ها درگیر باشند و همچنین مراسم کتاب خوانی شب را بیش از هر چیزی دوست دارند پس می‌توانید به راحتی لغات و گرامرهایی را که می‌خواهید به آن‌ها آموزش دهید.

همه ما کتاب‌های خوبی را در دوران کودکی خود خوانده‌ایم و هنوز هم بعد سال‌ها محتوا و داستان آن‌ها را به یاد داریم پس مطمئن باشید کتاب‌های داستان می‌توانند یکی از بهترین فرصت‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی باشند.

کودکان در معرض یادگیری باشند:

کودکان-در-معرض-یادگیری-باشند

تفاوت بسیاری زیادی در یادگیری ایجاد می‌شود وقتی کودکان را در معرض آن محتوا قرار دهید. همه ما سالیان زیادی را صرف رفتن به کلاس‌های زبان و یا یادگیری گرامر و لغت در کتاب‌های انگلیسی کرده‌ایم.

هر روز کلی کتاب را زیر و رو می‌کردیم تا معنی چند لغت را پیدا کنیم و آن‌ها از بر کنیم و آنچه که از آن به دست می‌آمد یک امتحان و بعد فراموشی برای همیشه بود. پس بهتر است یادگیری‌های اولیه کودک را به جای صریح درس دادن، او را در معرض زبان انگلیسی قرار دهیم یعنی محیط او را از زبان انگلیسی اشباع کنیم.

همان‌طور که کودکان زبان اول خود را یاد می‌گیرند، یعنی در معرض گوش دادن به همه پیرامون خود هستند، جمع‌آوری اطلاعات و سپس استفاده از آن‌ها، فرآیندی باورنکردنی را پشت سر می‌گذارد. کودک نخستین بار که آن را می‌شنود، از کلمه “teddy” تقلید نمی‌کند، بلکه در عوض، این کلمه را بارها و بارها توسط افراد مختلف شنیده است، کاربردهای مختلف آن را می‌داند و در نهایت می‌داند که به چه چیزی می‌گویند teddy، همین امر باعث می‌شود تا یک کلمه ملکه ذهن شود.

گوش دادن به رادیو که افراد مختلف با لهجه‌های مختلف دران حرف می‌زنند و یا پادکست‌هایی که امروزه در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود می‌تواند در هنگام صرف شام آن را پخش کنید.

با صدا آزمایش کنید:

در سنین کودکی اگر افراد با صداها و لهجه‌های مختلف روبرو نشوند در سنین بزرگسالی تشخیص لهجه‌ها و زبان‌ها برای آن‌ها مشکل خواهد شد؛ پس برای تسلط بیشتر بهتر است افراد در معرض این آزمایشات و لهجه‌ها و صداها قرار بگیرند. به همین دلیل مؤسسات آموزش زبان در سراسر جهان برنامه‌های واجی را معرفی می‌کنند که طی 10 سال گذشته در سیستم آموزش انگلیسی برای کودکان رایج شده است.

برنامه‌های آوایی در ابتدا برای پشتیبانی از خواندن و نوشتن از طریق صداها و حروفی که با آن‌ها همراه هستند طراحی شده‌اند. سپس کودکان شروع به تلفیق صداها برای ایجاد کلمات کردند و همین امر پایه‌ای شد تا اعتماد به نفس کودکان برای نوشتن و خواندن‌های بعدی افزایش پیدا کند.

ما می‌توانیم در مورد کمک به کودکان در ایجاد صداها، که ممکن است با زبان اول کودک متفاوت باشد، از طریق فعالیت‌های واجی مبتنی بر تکرار زیاد، چیزهای زیادی بیاموزیم. کلمات جدیدی را که 3 حرفی هستند و با B شروع می‌شوند را در اختیار آن‌ها قرار دهید و سپس حروف اول و یا آخر آن‌ها را تغییر دهید و به آن‌ها بگویید که سعی کنند جمله بسازند.

حرفه ای شوید:

کودکان عاشق هر کاری هستند که در آن نقاشی و چسباندن و برش این جور چیزها باشد، فعالیت‌های مختلف را از آن‌ها بخواهید اما به زبان انگلیسی. مثلاً رنگ زدن دفتر مهدکودک و یا برش کاغذ. با آن‌ها به زبان انگلیسی صحبت کنید ولی لازم نیست فعالیتی که آن‌ها انجام می‌دهند مربوط به انگلیسی باشد.

؟‘Could you pass me the glue, please’;

مطالعه کنید  تفاوت یادگیری زبان اول و دوم در چیست؟

‘Thank you’

؟‘Why don’t you paint a picture’

؟‘Can you help me tidy up’

 

این نوع عبارات برای آموزش انگلیسی کودکان بسیار کمک کننده هستند. مثلا با فرزند خود کیک بپزید و دستور پخت آن را به زبان انگلیسی پخش کنید و به این ترتیب با لغات مختلف برای آشپزی که در عین حال ساده هم هستند آشنا می شوید. 

با هم آهنگ بخوانید:

آهنگ‌ها به‌طور هم‌زمان چند مهارت را در کودکان تقویت می‌کنند به‌طوری که نمی‌توان به تنهایی چنین کاری را برای آن‌ها انجام داد. آنان با آهنگ می‌توانند لحن و شعر و ریتم و همچنین جملات کامل را یاد بگیرند و بدانند که هر جمله را با چه لحن و حالتی بیان کنند و همین امر اعتماد به نفس را در آنان افزایش می‌دهد.

آرام باش

اگر فرزند شما اشتباه کرده یا بلافاصله شروع به صحبت کردن نکند، نگران نباشید. مغز باید طی فرایند یادگیری زبان فرایندی از رمزگشایی و یافتن الگوی را طی کند. تولید زبان معمولاً پس از مدت طولانی گوش دادن و تفکر آغاز می‌شود. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کودکانی که به‌طور یکباره در معرض زبان‌های مختلف زیادی قرار دارند، ممکن است برای قرار دادن تمام اطلاعات به زمان کمتری نیاز داشته باشند.

بنابراین شاید در مدرسه کودکی که اطلاعات جدید را با یک زبان سوم یا احتمالاً چهارم یاد می‌گیرد، ممکن است کمی پشت کودک باشد که همان اطلاعات جدید را به زبان اول و تنها خود اداره می‌کند.

در حقیقت، یکی از دوستان خوب من به تازگی به من گفت که معلم دختر پنج ساله و دو زبانه‌اش ناامید است که او با صدای بلند در کلاس نمی‌خواند. وقتی از دخترش پرسیدیم که چرا این کار را نمی‌کند، می‌گوید دوست ندارد چون می‌داند هجی و اصطلاحات انگلیسی و اسپانیایی متفاوت است و نمی‌خواهد اشتباه کند. این برای من مثل یک بچه واقعاً باهوش به نظر می‌رسد! نگران نباشید، کودک چند زبانه به زودی بدون هیچ گونه کمکی یاد می‌گیرد.

آموزش زبان انگلیسی به کودک

آموزش زبان انگلیسی به کودک

 

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با برنامه­ معین روزانه

 •  چرا کودک باید به زبان دیگری جز زبان مادری مسلط باشد؟ چرا زبان انگلیسی را در کودکی بیاموزیم؟ دلایل یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان چیست؟ بهترین روند برای آموزش زبان به کودکان چیست؟ 

این سؤال ها و صدها سؤال دیگر شاید تمامی سؤالاتی باشدکه ذهن والدین نگران را به خود مشغول کرده است. در دنیای امروز که جهان به یک دهکده جهانی تبدیل شده است و دنیا با هم هر روزه در ارتباط اند نمی توان بدون دانستن یک زبان دیگر به خوبی با جهانیان ارتباط برقرار کرد. پس چه بهتر آن را از اوان کودکی شروع کرد و آموزش داد. این مقاله و صدها مقاله ی دیگری که به زودی در سایت بارگذاری خواهد شد به شما می تواند کمک کند تا به فرزند خود در یادگیری زبان دوم کمک کنید.

خرید پکیج آموزش زبان انگلیسی

فواید یادگیری زبان دوم برای کودکان

فواید-یادگیری-زبان-دوم-برای-کودکان

به‌طور کلی، ذهن‌های جوان‌تر خیلی راحت‌تر می‌توانند زبان دوم و حتی سوم را یاد بگیرند. اگر می‌خواهید کودک شما از همان اوایل کودکی زبان انگلیسی را یاد بگیرید بسیار فکر خوبی است اما باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید:

یادگیری یک زبان جدید و در کل یک مهارت جدید برای همه انسان‌ها مشکل است اما کاملاً واضح است که برای کودکان این امر تلاش کمتری را می‌طلبد. وقتی می‌خواهید به فرزندان خود زبان را بیاموزید بهتر است با خود درباره مزایای آن فکر کنید.

تصور کنید در محل کار شما و در دنیای امروز کسانی که زبان دیگری را هم بلد هستند خیلی بهتر می‌توانند ارتباطات خود را گسترش دهند زیرا با همان زبان دوم خود می‌توانند ارتباطات جدید ایجاد کرده و خیلی راحت برای خود فرصت‌های شغلی بسازند.

با دانستن همه این مزایا شاید بخواهید فکری هم برای فرزند خود کنید و از آنجا که امروزه زبان انگلیسی زبان بین‌المللی به حساب می‌آید؛ به همین دلیل اکثر خانواده‌ها در سراسر جهان آن را به‌عنوان یکی از مهارت‌های مهم برای فرزندان خود قرار می‌دهند.

مطالعات شناختی و دانشگاهی نشان می‌دهند که کودکان دو زبانه نسبت به سایر کودکان یعنی یک زبان‌ها، خلاق‌تر هستند و حتی در حل مشکل هم بسیار تواناتر هستند. وقتی یک کودک زبان دیگر را به خوبی می‌شناسد درک ساختارهای یک زبان دیگر برای او ساده‌تر است و می‌تواند به خوبی در آزمون‌های استاندارد نمره بالایی بیاورند.

کودکی که یک زبان دوم را به خوبی یا گرفته است به راحتی می‌تواند زبان سوم را هم یاد بگیرد و مشکلی نداشته باشد.

اگر به‌صورت شخصی به این امر نگاه کنیم می‌توان دید که دسترسی مردم به منابع و فرهنگ‌های مختلف بیشتر خواهد بود و به علاوه به کودکان کمک خواهد کرد تا بتوانند ارتباطات خود را گسترش داده و اطلاعات بیشتری درباره شناخت فرهنگ‌های دیگر داشت باشد. این شناخت به کودکان در شناخت جهان کمک می‌کند و آن‌ها خواهند فهمید که دنیا چقدر بزرگ است.

در نهایت وقتی یک کودک یک زبان بیشتر را بلد باشد و بر روی یک زبان خارجی دیگر مسلط باشد بهتر خواهد توانست که در خارج از کشور ارتباط برقرار کنند و همین امر به آن‌ها عزت نفس و حس رضایت خواهد داد.

بهترین روش‌ آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

بهترین سایت‌های آموزش زبان برای کودکان

بهترین-سایت‌های-آموزش-زبان-برای-کودکان

هنگامی که از روش‌های گفته شده در قسمت قبل برای آموزش زبان به فرزندتان استفاده کردید و پیشرفت‌های قابل قبولی را در او دیدید برای جذاب‌تر کردن آموزش می‌توانید از سایت‌های آموزشی استفاده کنید. در این سایت‌ها شما می‌توانید انواع فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، مطالب، آهنگ‌ها، بازی‌ها و تمرین‌های مختلفی را پیدا کنید.

با توجه به اینکه اغلب بچه‌ها از فضای کلاس‌های درسی سنتی فراری هستند پس قطعاً این روش می‌تواند آن‌ها را نسبت به یادگیری زبان ترغیب کند. اکثر وب سایت‌ها هم با فضای دسکتاب و هم موبایل سازگار هستند و امکانات رایگانی را در اختیارتان قرار می‌دهند. در ادامه یکی از بهترین فهرست‌های آموزشی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

1.     آموزش زبان انگلیسی به کودکان با PBS Kids

PBS Kids با داشتن منابع متعدد مانند انواع کارتون آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، مسابقه نوشتن، برنامه‌ها و منابع دیجیتالی برای مربیان، کودکان فرصتی را فراهم می‌کند تا هرگز از یادگیری زبان خسته نشوید.

PBS Kids برای استفاده خانگی: بخش PBS Parents را بررسی کنید و از آن به‌عنوان فرصتی برای تشویق، فعالیت‌ها و بازی‌های انگلیسی استفاده کنید. کودکان می‌توانند گوش دادن به دستورالعمل‌های انگلیسی را با PBS Kids تمرین یا کاردستی‌ها و دستورالعمل‌ها را کامل کنند.

PBS Kids برای استفاده در مدرسه: رسانه PBS را بررسی کنید.

2.    آموزش زبان انگلیسی کودک با Fun Brain

Fun Brain بیش از 100 فعالیت تعاملی دارد که به کودکان پیش دبستانی تا کلاس 8 کمک می‌کند مهارت زبان انگلیسی‌شان را توسعه دهند. Fun Brain نه تنها مباحث آموزشی فراوانی دارد بلکه کتاب‌های بسیار متنوعی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

بازی‌های طراحی شده در این سایت به کودکان اجازه می‌دهد تا خواندن را تمرین کنند. همه بازی‌ها بی‌خطر هستند و کودکان را تشویق می‌کنند تا صفحه کلید و ماوس را حرکت دهند تا بتوانند مستقل بودن در رایانه را هم یاد بگیرند.

Fun Brain برای استفاده خانگی: زبان انگلیسی برای کودکان با فیلم و بازی بسیار جذاب است. از فرزندتان بخواهید بعد از انتخاب بازی دستورالعمل‌های خواندن را تمرین کند تا بتواند بازی‌ها را به تنهایی انجام دهد.

Fun Brain برای استفاده در مدرسه: یک کتاب مناسب را در سایت انتخاب کنید تا یک نفر آن را برای سایر بچه‌ها بخوانید.

3.    آموزش زبان انگلیسی به کودکان 10 ساله و زیر ده با Breaking News Englis

همه مطالب موجود در Breaking News Englis بر اساس عناوین اخبار و رویدادهای جاری از سراسر جهان است. Breaking News Englis دارای 7 سطح مختلف است و هر درس دارای حداکثر 26 صفحه فعالیت و جزوه می‌باید. زبان آموزان می‌توانند آزمون‌های آنلاین را تکمیل و داستان‌ها را به‌صورت فایل‌های mp3 دانلود کنند.

Breaking News Englis برای استفاده خانگی: از فرزندتان بخواهید داستان مورد علاقه‌اش را انتخاب کند یا شما این کار برایش انجام دهید همچنین می‌توانید با دادن یک بازی به فرزندتان او را به خواندن تشویق کنید.

Breaking News Englis برای استفاده در مدرسه: کلاس را گروه بندی کنید و داستان را با سطوح مختلف بخوانید سپس از دانش‌آموزان بخواهید تا به گروه‌های 2 یا 3 نفره تقسیم شوند تا متن را خلاصه کنند و از هم سؤال بپرسند.

4.     آموزش زبان به کودکان با International Children’s Digital

وب سایت‌های International Children’s Digital با داشتن یکی از بزرگ‌ترین مجموعه کتاب‌های رایگان برای کودکان به گونه‌ای طراحی شده که همه می‌توانند حتی بدون ثبت نام به کتاب‌ها دسترسی داشته باشند.

کاربران علاوه بر اینکه می‌توانند کتاب‌ها را بر اساس زبان، سطح سنی و ژانر جستجو کنند، می‌توانید یک حساب کاربری برای خود بسازند و کتاب‌های مورد علاقه یا مباحثی که می‌خواهند در آینده مطالعه کنند را به آن اضافه کنند.

International Children’s Digital برای استفاده در خانه: از فرزندتان بخواهید شب‌ها قبل از اینکه به رختخواب برود برای شما کتاب بخواند (یا برعکس). اگر کتابی را پیدا کرید که کودکتان آن را دوست داشت همان را بخوانید تا تسلطش بیشتر شود.

International Children’s Digital برای استفاده در مدرسه: از زبان آموزان بخواهید یک حساب کاربری برای خود بسازند و چندین کتاب را دران ذخیره کنند تا خار از فضای کلاس ساعاتی را به مطالعه اختصاص دهند. شما می‌توانید بچه‌ها را گروه بندی کنید و از هر گروه بخواهید تا موضوعی را برای مطالعه انتخاب کنند و تک‌تک اعضا آن را بخوانند.

5.     وب سایت Literactive جهت آموزش انگلیسی به کودک در منزل

وب سایت Literactive برای کودکان پیش دبستانی تا کلاس اول مناسب است. این سایت مباحث خواندنی متعدد و فعالیت‌های آوایی متنوعی دارد تا بچه‌ها بتوانند در حین یادگیری زبان سرگرم شوند. همه منابع موجود در Literactive آزمایش شده است پی با آسودگی خاطر از آن استفاده کنید

Literactive برای استفاده خانگی: برای فرزندتان یک حساب کاربری رایگان ثبت کنید، بازی‌های مختلف را دانلود و چند ساعتی را با او بازی کنید.

Literactive برای استفاده در مدرسه: منابع مد نظرتان را برای تدریس انتخاب کنید.

6.  بازی کردن برای آموزش زبان به کودک با سایت Literacy Center

یادگیری-زبان-انگلیسی-کودکان-با-سایت-Literacy-Center

Literacy Center بیش از 150 میلیون بازی آنلاین و فعالیت قابل چاپ برای کودکان پیش دبستانی دارد. هدف این وب سایت تشویق کودکان بازیگوش به یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان است. Literacy Center تمرینات نوشتاری، چاپی و بازی‌های متنوعی برای تمرین حروف دارد.

Literacy Center برای استفاده خانگی: والدین می‌توانند به کودکان کمک کنند تا مهارت‌های خود را در بخش بازی تقویت کنند. (این سایت زبان‌های اسپانیایی، آلمانی و فرانسوی را هم آموزش می‌دهد.)

Literacy Center برای استفاده در مدرسه: به بخش منابع بروید و در آنجا فعالیت‌ها را با استانداردهای مد نظرتان سازمان دهی کنید.

7.    یادگیری زبان کودکان با کمک Raz Kids

وب سایت‌های Raz Kids جهت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان خوب است اما برای دسترسی به ویژگی‌های بیشتر باید اشتراک بخرید. اگر چند فرزند دارید یا در کلاس‌هایی با سطوح مختلف تدریس می‌کنید این هزینه کردن ارزشش را دارد.

شما می‌توانید کتاب انگلیسی برای کودکان را با توجه به سطوح و موضوعات مد نظرتان چاپ کنید، کتاب‌های مورد علاقه‌تان را پیدا و آزمون‌های مد نظرتان را جستجو کنید.

Raz Kids برای استفاده در خانه: با کودکتان قبل از خواب، زمانی که در حال پیاده روی هستید، در سفر یا رفت‌وآمدهای درون شهر کتاب بخوانید.

Raz Kids برای استفاده در مدرسه: برای هر دانش آموز یک حساب ایجاد کنید تا پیشرفتش را پیگیری کند و فعالیت‌های فردی‌اش را به‌عنوان یک منبع تکمیلی ثبت کند.

8.     وب سایت Story Starter Jr

Story Starter Jr یکی از محبوب‌ترین سایت‌های فعلی است. این سایت به بچه‌ها کمک می‌کنند تا برای خودش داستان بسازند.

Story Starter Jr برای استفاده خانگی: همراه با کودکتان یک داستان جذاب به همراه تصاویر زیبا بسازید.

Story Starter Jr برای استفاده در مدرسه: به‌عنوان تکلیف از بچه‌ها بخواهید در خانه یک داستان بسازند و آن را جلوی سایر بچه‌ها ارائه دهند.

9.    وب سایت Highlights Kids

Highlights Kids وب سایت‌های برای کودکان بسیار سرگرم کننده است. این سایت علاوه بر اینکه تمرینات مختلفی دارند به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا بخشی از فعالیتشان را با سایرین به اشتراک بگذارند.

Highlights Kids برای استفاده در خانه: این سایت به تقویت دایره لغات بچه‌ها کمک می‌کند.

Highlights Kids برای استفاده در مدرسه: این سایت برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با شعر و داستان بسیار خوب است.

10.   وب سایت Scholastic Kids

Scholastic Kids هرگز شما را نا امید نمی‌کند. این سایت دارای فعالیت‌های مختلفی مانند مسابقات، بازی‌های تعاملی، دفترچه یادداشت و موارد چاپی است.

Scholastic Kids برای استفاده در خانه: والدین می‌توانند از اینجا برای تمرین خواندن شروع کنند.

Scholastic Kids برای استفاده در مدرسه: معلمان می‌توانند به مجموعه وسیعی از فعالیت‌ها و ابزارهای تعاملی دسترسی داشته باشند.

هر چه چوان تر، بهتر:

نوزادان به دلیل اینکه بافت شناختی بسیار جوانی دارند؛ ذهن آن ها هر روز در حال ساخته شدن است و به همی ندلیل هر محرکی که از دنیای بیرون به آن ها برسد می توانند به راحتی یاد بگیرند و درک کنند. 

متخصصان زبان شناسی معتقدند کودکانی که قبل از نوجوانی یک زبان را یاد می گیرند بیشتر و بهتر از افراد بزرگ‌تر زبان را مشابه بومی ها یاد می گیرند و تلفظ می کنند. علاوه بر این همین تحقیقات نشان داده است که کودکان به راحتی قواعد هر زبانی را دراوان کودکی یاد می گیرند توانایی که در دوران بزرگسالی ناپدید می شود. 

گرچه ذهن کودکان مانند یک اسفنج می تواند به راحتی هر چیزی را به خود جذب کند؛ اما توصیه می شود تا زمانی که کودک در یک زبان به خوبی مسلط نشده است زبان دیگری را به او معرفی نکنید؛ زیرا این کار آن ها را بین زبان های مختلف قرار می دهد و نمی توانند به خوبی منظور خود را بیان کنند. 

در هر حال این امر به خوبی مشهود است که هر چه در سنین پایین‌تر زبان یادگرفته شود و هر چه تمرین بیشتر شود یادگیری بهتر خواهد بود.

سوالات متداول

روش‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی به کودکان کدامند؟

خودتان انگلیسی یاد بگیرید ، به زبان انگلیسی بازی کنید، کتاب داستان انگلیسی بخوانید، کودکان را در معرض یادگیری این زبان، صدا و لهجه‌های مختلف آن قرار دهید، از روش‌های خلاقانه کمک بگیرید، آهنگ‌های انگلیسی بخوانید.

مطالعه کنید  کدام گیاه برای تقویت حافظه مناسب است؟

چرا باید در آموزش زبان انگلیسی به کودکان از صدا و لهجه‌های مختلف استفاده کنیم؟

کودکانی که در سنین کم صدا و لهجه‌های مختلف زبان انگلیسی را نمی‌آموزند در بزرگسالی هنگام تشخیص آن‌ها دچار مشکل می‌شوند به همین علت بهتر است شما کودکانتان را از ابتدا در معرض پادکست‌های انگلیسی، رادیو یا برنامه‌های آوایی مختلف قرار دهید.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان از طریق خواندن آهنگ چگونه است؟

خواندن آهنگ‌های ساده و واضح با کودکان به‌طور هم‌زمان آن‌ها را با ریتم، شعر، لحن و واژگان مختلف آشنا می‌کند و باعث افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها می‌شود.

شما چه نظری دارید؟


 1. arsham bagheri گفت:

  چه سنی برای بچه برای یادگیری زبان خوبه؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز

   آموزش کودکان از 2 سال شروع میشه و تا 7 سال میتونه بصورت ناخودآگاه و غیر مستقیم باشه

   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 2. سبا نیکومنش گفت:

  باید در روز چقدر بهاشون زبان کار کینم که هم خسته نشن و هم سرگرمی خوبی باشه براشون؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز
   روحیات بچه هامتفاوته و این بستکی به کودک شما داره
   چیزی که مهمه اینه که هیچ اجبار و تحمیلی برای یادگیری نباشه هیچ وقت
   طبق میل کودک باید پیش برید

   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 3. anali anjomani گفت:

  برای بچه 2 ساله چه کتابی رو پیشنهاد میدین؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز

   پکیج من کن استاد جاوید رو پیشنهاد میکنم

   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 4. tina izadi گفت:

  خیلی ممنون عای بود مطالتون

 5. هدیه کوهی گفت:

  از چه سنی میتونیم به بچه ها زبان یاد بدیم؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز
   از 2 سال تا 7 سال بصورت ناخودآگاه و غیر مستقیم

   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 6. عظیم گفت:

  خوب بود

 7. رضا ناصری آزاد گفت:

  مشتی بود و پرطرفدار

 8. فاطمه گفت:

  بهترین استاد زبان انگلیسی
  واقعا عالی هستید

 9. شهریار گفت:

  سلام
  استاد بهترین سن برای شروع آموزش زبان چ سنی هستش؟

  • خانوم محمدی (کارشناس مشتریان) گفت:

   ازهر زمان شروع کنید دیرنیست و میتونید بابرنانه ریزی اموزش ببینید ولی بهترین سن برای یادگیری2تا7هستش