آموزش مکالمه زبان انگلیسی سریع

سریعترین راه آموزش مکالمه انگلیسی

در هر موقعیتی در هر شرایطی و در هر سنی میتوانید مکالمه انگلیسی خود را تقویت کنید. اگر صفر کیلومتر هستید آن را به راحتی یاد بگیرید و اگر  قبلا یاد گرفته اید آن را تقویت کنید.  گاهی وقت ها وجود یک شکاف و یا باگ در یادگیری، ما را از مسیر یادگیری دور می کند. اما ما در اینجا آموزش مکالمه زبان انگلیسی سریع را یاد می دهیم که می تواند در یادگیری مکالمه معجزه کند.

یادگیری سریع زبان انگلیسی چه کمکی به شما می کند؟

 • افزایش انگیزه
 • افزایش عمق یادگیری 
 • افزایش سرعت یادگیری 
 • افزایش خروجی
 • افزایش بداهه گویی
 • افزایش بازدهی
 • افزایش ماندگاری یادگیری 

 

آموزش سریع مکالمه زبان انگلیسی

آموزش سریع مکالمه زبان انگلیسی

اولین راز یادگیری مکالمه افزایش انگیزه

نکته اول، برای افزایش انگیزه چه کاری انجام دهیم. خیلی ها مدت هاست که تصمیم گرفته اند یادگیری زبان را آغاز کنند به کلاس جدیدی بروند و یا پکیج های ما را خریداری کنند اما شروع نمی کنند. و اگر دلیل را از آن ها جویا شوید می گویند  که ما انگیزه نداریم. این افراد اغلب دنبال یک فرصت ناب و کاملا ایده آل هستند تا بتوانند به یک کلاس بروند و یا شرایط ویژه ای برای آن ها ایجاد شود. 

سخن بزرگان و انگیزه:

بزرگان دنیا درباره انگیزه حرف های جالبی زده اند مثلا یکی از بزرگان گفته بود که آدم هایی که موفق نیستند همیشه دنبال یک اهرم و انگیزه ناب می گردند اما افراد موفق، آن کار را انجام می دهند. ما نباید در ذهن خود این امر را داشته باشیم که برای هر کاری باید انگیره ای باشد ما خیلی از کارها را انجام می دهیم چون بخشی از روال زندگی ما شده، به عادت تبدیل شده و یا آن ها را دوست داریم. 

زبان انگلیسی و زندگی روزمره:

خب ما باید خیلی از موارد از جمله یادگیری زبان انگلیسی را جزو روال زندگی خود قرار دهیم. پس باید آن را از بحث داشتن انگیزه جدا کنید. درست است که برای یادگیری آن هم باید یک سری انگیزه ها مثل رفتن به خارج از کشور و یا داشتن شغل بهتر و یا افزایش درآمد خود داشته باشیم. اما در ابتدا بهتر است همه آن ها را کنار بگذارید و حتما دنبال انگیزه نباشید.

 برای داشتن انگیزه هم اول باید شروع کرد و آن را رها نکنیم. از کمترین زمان ممکن شروع کنیم. مثلا روزی یک جمله، یک کلمه و یا حتی با روزی یک قالب.

 فقط تنها کافی است شروع کنیم حتی با کوچکترین  قدم ها.

 پس اولین راز شامل شروع کردن و رها نکردن است. با این کار افزایش انگیزه هم اتفاق می افتد. خیلی وقت ها وقتی در مسیر قرار میگیرید یادگیری و انگیزه اتفاق می افتد. 

نحوه ی افزایش عمق یادگیری مکالمه و یادگیری سریع زبان:

وقتی از انسان هایی که به زبان های مختلف صحبت می کنند الگو برداری می کنیم؛ میبینیم که آن ها یا در محیط هایی که مربوط به همان زبان است یاد میگرند و یا شرایط محیط را در مغز و ذهن خود ایجاد می کنند. 

چگونه می توانیم محیط را در ذهن خود ایجاد کنیم؟

ما یک روشی داریم که به آن مکالمه هیپنوتیزمی گفته می شود. در این نوع مکالمه 3 قسمت وجود دارد :

 •  بستن چشم ها
 • نفس عمیق
 • تجسم خود و احساس آن موقعیت

اکنون بیاییید با هم این تمرین را انجام دهیم:

چشم ها را ببندید و نفس عمیق بکشید و تصور کنید که به خارج از کشور سفر کردید و در خیابان در حال قدم زدن هستیم. به یک فروشگاه پوشاک، انواع برندها در آنجا وجود دارد؛ میرسیم.. خب یکی از فروشندگان به شما نزدیک می شود و می پرسد:

 • میتوانم کمکتان کنم: ?Can I help you
 • می گوید که بله من یک تی شرت نیاز دارم: I need a t-shirt.
 • می گوید خدمت شما: Here you are.
 • این تی شرت ها رو یه نگاه بندازید:look at this t-shirts
 • میخوام اون رو پرو کنم:  I want to try on 
 • اتاق پرو کجاست؟ ?where is the fitting room
 •  اونجاست:  It’s over there 

حالا یک نفس عمیق بکشید و چشم های خود را باز کنید. این روش می تواند به یادگیری شما عمق دهد.

افزایش سرعت در یادگیری مکالمه :

اما برای اینکه بتوان به این یادگیری سرعت بدهیم؛ باید به روش قالبی کار کنیم. یعنی هر قالبی که داریم آن را مدام تکرار کنید. یعنی با یک قالب جملات زیاد می سازیم. چون هر قالب یک کلمه کلیدی دارد و با بازی کردن با آن قالب، آن مکالمه بهتر و سریع تر برای شما اتفاق می افتد. 

مثلا در مورد همان فروشگاه پوشاک وقتی فرد فروشنده از شما می پرسد: ?Can I help you

این خودش یک قالب است که می توانید با همین یک قالب صدها جمله بسازید. مثلا :

می توانی بیایی؟ ?Can you come

می توانی بمانی؟ ?Can you stay

یا یک قالب دیگر:

من دنبال تی شرت هستم: I’m looking for a t-shirt

من دنبال معلمم هستم. I’m looking for my teacher

در اینجا I’m looking for یک قالب است. 

پس برای افزایش عمق با روش خود هیپنوتیزمی قدم به قدم پیش می رویم و برای سرعت بخشیدن به عمق یادگیری خود از قالب ها استفاده می کنیم که چند مورد آن در بالا آمد

راه هابی افزایش خروجی و بازدهی در مکالمه انگلیسی:

برای افزایش خرورجی و داشتن بازدهی بهتر و بیشتر یادگیری مکالمه، باید خود را با زبان انگلیسی محاصره کنیم. می دانید که ما تا ورودی نداشته باشیم خروجی نخواهیم داشت. مثلا یک کودک دو سال صداها و مکالمات اطراف را می شنود تا بتواند در نهایت درست صحبت کند. پس ما باید خود را با زبان انگلیسی محاصره کنیم مثلا در هنگام یادگیری در منزل تا محل کار همیشه از انگلیسی استفاده کنیم  و بعد از یک مدت ورد زبان شما می شود. 

راه های افزایش بداهه گویی در مکالمه انگلیسی:

خیلی ها معتقدند که اگر مدام خود را در یک موقعیت قرار دهند، مرتب تمرین مکالمه کنند؛ حالا یا واقعی  یا به روش هیپنوتیزمی، ممکن است این روش کاملا به صورت حفظی در بیاید مثلا ما در ذهن خود تصور کنیم که در رستوران هستیم و این قالب ها در ذهن ما به صورت حفظی در بیاید در موقعیت ها و شرایط ناگهانی چه کنیم؟ 

و در زبان انگلیسی نیاز به کمی بداهه گویی هم داریم. در کل می توان گفت که پیش رفتن با قالب ها به افراد کمک می کند تا بداهه گویی شما تقویت شود.

اما یک راه دیگر هم این است که اگر می خواهید بداهه گویی شما پیشرفت کند می توانید با اشیا اطراف خود شروع به مکالمه کنید. می توانید یک جمله را گسترش دهید و درباره آن حرف بزنید. مثلا در مورد اینکه شما اهل کجا هستید؟ شما می گویید من اهل ایران هستم و بعد ادامه مکالمه را به تشریح و توصیف ایران اختصاص دهید. 

مثلا می توانید دوباره در ادامه در مورد خاطراتی که از مسافرت های خود در ایران داشته اید اختصاص دهید و به همین ترتیب تا آخر. 

خیلی ها فکر می کنند که باید توانایی مکالمه و گرامر و دانش زبانی بالایی داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل مکالمه داشته باشند. اما این تصور اشتباه است. زیرا باید بدانید که هدف از مکالمه برقراری ارتباط است و مهم این است که خواست و حرف خود را بیان کنید. پس بداهه گویی در مسیر حرف زدن پیش می آید. 

نکته بعدی برای افزایش بازدهی:

استمرار در مکان :

وقتی یک کاری را انجام می دهیم؛ مجموعه شرایط ما به آن کار گره می خورد. مثلا اگر هر روز ساعت 10 صبح زبان می خوانیم؛ ظرفیت مغز ما در این ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی گسترش می یابد؛ مثلا اگر قبلا تنها یک ربع زبان می خواندیم با استمرار در این ساعت خاص، می توانیم 1 ساعت را با خواندن زبان اختصاص دهیم.

پس این استمرار در زمان می تواند به پیشرفت ما کمک کند که به این موارد محرک های یادگیری می گویند.

یا مثلا مداومت در مکان، مثلا حضور در کتابخانه یا در اتاق خود می تواند به مطالعه ما کمک کند.

یا حتی ژست های ما در هنگام مطالعه، مثلا نشسته روی زمین یا پشت میز یا تکیه به پشتی این ها می تواند ژست ها و عادات ما برای مطالعه باشد که بازدهی یادگیری ما را افزایش می دهد. 

گاهی می توانیم خودمان برای خودمان یک ژست را تعریف کنیم. اما در کل بهتر است که ما به این مکان ها و زمان ها وابسته نشویم. زیرا ممکن است گاهی ما در زمان یا در مکان مورد نظر نتوانیم باشیم. 

مرور : 

برای اینکه ما مطالب را فراموش نکنیم بهتر است آن ها را مرور کنیم. یکی از بهترین روش های مرور این است:

 • یک روز بعد 
 • سه روز بعد 
 • 10 روز بعد 
 • یک ماه بعد
 • چهار ماه بعد

پس هر مطلبی را که می خوانیم براساس یک سر رسید روزانه مطالب را فردای آن روز مرور می کنیم. برخی افراد میزان فراموشی شان بیشتر است این افراد می توانند شارژ زمانی خود را افزایش دهند. یعنی یک مرور بلافاصله داشته باشند؛ شب همان روز قبل خواب، و بعدبراساس مرور زمانی که در بالا امد آن ها را مرور کنید. 

می توانید با تنها یک کلیک بر روی این لینک 400 قالب مکالمه را به راحتی یاد بگیرید. 

👇

 

بهترین و سریع ترین راه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

شما چه نظری دارید؟