یادگیری زبان انگلیسی سریع

یادگیری زبان انگلیسی سریع

چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم؟

همه ما می خواهیم بدانیم که چگونه مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشیم. اما این امر به یک غول برای ما تبدیل شده است  به طوری که نمی توانیم آن را یاد بگیریم و اصلا به سمت یادگیری آن نمی رویم. خیلی افراد به ما پیشنهاد می کنند که برای یادگیری سریع زبان انگلیسی بهتر است در جایی زندگی کنیم که به زبان انگلیسی حرف می زنند و یا با کسی که زبان مادری اش انگلیسی است حرف بزنیم؛ اما مشکل اینجاست که همه ما چنین شرایطی را نداریم و در ضمن برای رفتن به خارج از کشور یکی از مدارک مهم داشتن مدرک زبان است. 

از طرف دیگر حتی اگر در سایت ها به دنبال یک فرد انگلیسی زبان باشیم؛ ممکن است اعتماد به نفس کافی برای حرف زدن با او را نداشته باشیم و یا شاید وقت کافی برای چت هر روز با یک فرد غریبه را نداشته باشیم. اما اصلا نگران نباشید ما می خواهیم برای شما توضیح دهیم که چگونه بدون داشتن یک فرد انگلیسی زبان در اطراف خود می توانیم یادگیری زبان انگلیسی سریع را پیش ببریم. اما چگونه یادگیری زبان انگلیسی سریع را می توانیم پیش ببریم؟

به زبان انگلیسی فکر کنید:

گاهی اوقات مشکل انگلیسی حرف زدن، صحبت کردن نیست بلکه فکر کردن در مورد آن زبان است. اگر به زبان مادری خود فکر کنید و مدام سعی در ترجمه آن به زبان انگلیسی کنید؛ باید مدام بین زبان ها در حال ترجمه باشیم حتی افرادی هم که به چند زبان مسلط هستند؛ در تعویض بین زبان ها مشکل دارند.

راه حل این است که به انگلیسی حرف بزنیم:

شما می توانید این کار را در هر جا و هر زمانی انجام دهید؛ سعی کنید وقتی در مورد کارهای روزانه خود فکر می کنید به زبان انگلیسی فکر کنید. مثلا :

ساعت چند صبحانه بخورید؟

کی سر کار بروید؟

اگر جایی را هم بلد نیستید از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. تنها هدف این است که هیچ گاه به زبان مادری خود فکر نکنید. خوب دقت کنید که وقتی به زبان انگلیسی صحبت می کنید ساده تر هم می توانید حرف بزنید. با این روش ها می توانید یادگیری زبان انگلیسی سریع را به خوبی پیش ببرید.

با خودتان صحبت کنید:

هر وقت در خانه هستید می توانید با بلند بلند صحبت کردن با خود، انگلیسی حرف زدن را تمرین کنید. حتی اگر اشتباه هم حرف زدید مشکلی ندارد تنها همین که با خود بلند بلند حرف بزنید می تواند در افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

استفاده از آینه:

یک زمان از روز را انتخاب کنید و یک تایمر قرار دهید و هر چند دقیقه که تعیین کرده اید را جلوی آینه در مورد موضوعات مختلف صحبت کنید. نکته ی این نوع تمرین کردن این است که در جلوی آینه باید به زبان بدن، صورت و حرکات دهن خود دقت کنید. می توانید وانمود کنید که با کسی در حال گفتگو هستید.

به مدت دو یا سه دقیقه حرف بزنید. اصلا حرف خود را قطع نکنید؛ هر گاه که کلمه ای را بلد نیستید به دنبال هم معنی آن بگردید و جایگزینی برای آن پیدا کنید. این کار به شما کمک می کند تا بعد از چند هفته در صحبت کردن اعتماد به نفس به دست آورید و نقاط ضعف خود را بیشتر متوجه شوید.

تمرکز خود را بر روی تسلط به زبان انگلیسی بگذارید نه بر روی یادگرفتن گرامر:

وقتی به زبان انگلیسی حرف می زنید چند بار توقف می کنید؟ هر چه بیشتر متوقف شوید؛ در حرف زدن اعتماد به نفس کمتری خواهید داشت. تمرین آینه را انجام دهید و سعی کنید این کار را بدون توقف انجام دهید. اگر متوقف می شوید شاید به این دلیل است که می دانید از لحاظ گرامری مشکل دارید؛ این می تواند نشانه خوبی باشد. به جای صحیح صحبت کردن تنها سعی کنید بر حرف زدن خود متمرکز باشید. این تمرکز می تواند به شما کمک کند تا دستور زبان و گرامر بهتری را وارد مکالمه خود کنید.

 

با کلمات بازی کنید تا یادگیری زبان انگلیسی سرعت یابد:

بازی کردن با کلمات و جملات باعث می شود تا شما تلفظ خود را بهبود ببخشید به طور مثال چنین چمله ی پیچیده ای به تلفظ و بیان شما بسیار کمک می کند:

“The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday.”

گوش کنید و تکرار کنید:

کلیپ کوتاهی را که دوست دارید پیدا کنید؛ یا از کلماتی استفاده کنید که در زندگی واقعی استفاده کرده اید؛ سپس آن را به صورت مکرر تکرار کنید. سعی کنید با لحن، سرعت و حتی لهجه (در صورت امکان) مطابقت داشته باشید. مهم نیست که چند کلمه را از دست بدهید؛ مهم این است که به صحبت ادامه دهید. سعی کنید درست مثل گویندگان بومی صدا کنید.

نحوه بهبود زبان انگلیسی

برای استفاده از این نکته، اگر فیلم های با کیفیت خوب با زیرنویس داشته باشید ساده تر است.

به صداها و جاهایی که استرس دارند توجه کنید:

تاکید بر روی جملات و کلمات در انگلیسی بسیار مهم است و فهم این استرس ها، می تواند معنای جمله را برای ما ساده تر کند و تنها در این صورت می توانید منظور خود را به طرف مقابل برسانید؛ البته برای اینکه استرس ها را یاد بگیرید باید زیاد گوش کنید. اگر جای استرس را بر روی کلمه تغییر دهید؛ معنای جمله هم تغییر می کند.

به عنوان مثال، کلمه Adrress با کلمه ADDRESS مطابقت ندارد. ADDress به محلی گفته می شود که شخصی در آن زندگی می کند و AdDRESS به معنای صحبت رسمی با گروهی از افراد است.

همراه با خوانندگان خارجی بخوانید:

آواز خواندن همراه با خوانندگانی که آن ها را دوست دارید و یا خواندن آهنگ هایی که دوست دارید می تواند شما را بر زبان انگلیسی مسلط کند.موسیقی ” رپ “یکی از آهنگ های خوبی است که می تواند یک روش عالی برای تمرین زبان انگلیسی باشد. زیرا این نوع آهنگ ها دقیقا مانند حرف زدن معمولی است فقط با ریتم سریع تر خوانده می شود.

فرم کلمات را با کلمات جدید یاد بگیرید:

می توانید در هنگام حرف زدن؛ به راحتی فرم جدید هر کلمه را یاد بگیرید و آن را در جملات خود به کار ببرید. مثلا اگر شما تنهاکلمه write را یاد گرفته اید؛ باید سایر فرم های آن از حمله wrote  و written را هم یاد گرفت.

دانستن روش صحیح استفاده از یک کلمه در هر نوع جمله ای مهم است. این دانش هنگام صحبت کردن به شما کمک می کند. شما لازم نیست که متوقف شوید و به کلمات مختلف فکر کنید – دقیقاً می دانید که هنگام صحبت باید از این کلمه استفاده کنید.

عبارات را بیاموزید نه کلمات را :

ایده بهتر برای یادگیری سریع زبان انگلیسی این است که علاوه بر یادگیری کلمات به صورت تکی، عبارات را یاد بگیرید. .ممکن است واژگان و گرامر خوبی داشته باشید اما نتوانید از اصطلاحات و عبارات به خوبی استفاده کنید. مثلا شما در احوالپرسی این عبارت را می گویید:

“?how do you feel today”

اما یک فرد بومی می گوید ?“how’re you doing” یا ?“what’s up”

جملات روزمره و معمول خود را یاد بگیرید:

سعی کنید جملاتی را که روتین و هر روزه تکرار می کنید به زبان انگلیسی بیان کنید. مثلا مکالمات روزمره خود را به زبان انگلیسی بگویید.

خود را برای شرایط  خاص آماده کنید:

برای یادگیری زبان انگلیسی خود هدف داشته باشید؛ به عنوان مثال آیا آن را برای یادگیری در محل کار خود نیاز دارید یا برای یک سفر توریستی با برای مهاجرت، دانشگاه خاصی را مد نظر دارید؟ پس بهتر است برای یادگیری خود هدف داشته باشید و تمرکز خود را بر روی آن قرار دهید.

استثنائات را بیاموزید و از آن ها یاد بگیرید:

اگر تنها دانش کمی از زبان انگلیسی داشته باشید؛ می دانید که زبان انگلیسی دارای استثنائات بسیار زیادی است. نمی توان تمامی این استثنائات را یاد گرفت؛ اما می توان بر روی گروه های استثنایی تمرکز کرد و هر هفته یک یا دو گروه از آن ها را یاد گرفت. پس از اینکه هر کدام از این گروه ها را یاد گرفتید باید آن ها را در جملات به کار ببرید تا بتوانید به راحتی آن ها را یاد بگیرید.

دوره های سخنرانی آنلاین را شرکت کنید:

ممکن است کسی را برای یادگیری زبان انگلیسی و صحبت کردن با او نداشته باشید؛ اما می توانید در سمینارهای زبان انگلیسی شرکت کنید. هزاران سمینار و کلاس وجود دارند که می توانید در آن ها شرکت کنید. اما ما در اینجا یک پکیج عالی به شما معرفی می کنیم که می توانید در کمتر از یک ماه کلی لغات یاد بگیرید و با بهترین متد یعنی رمزگردانی که علمی ترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی است؛ زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید.

آموزش زبان انگلیسی در کمترین زمان ممکن، تنها با یک کلیک

خلاق باشید:

اگر خلاق باشید می توانید از هر فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی خود استفاده کنید. به عنوان مثال در یک پارک نشسته اید و به اطراف نگاه می کنید؛ می توانید یک شی را پیدا کنید و آن را توصیف کنید. اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده اید؛ ممکن است واژگان زیادی در دایره لغت خود نداشته باشید اما به مرور می توانید بهتر شوید.

یا مثلا می توانید کارهای روزانه و یا خاطرات خود را به زبان انگلیسی بنویسید.

دنیای خود را توصیف کنید

به توصیف اشیاء و هر آنچه در خارج از خانه و یا در داخل منزل خود می بینید؛ بپردازید. اگر در حال رفتن به فروشگاه یا مسافرت برای کار هستید؛ سعی کنید آنچه را که می بینید توصیف کنید.

لازم نیست با صدای بلند صحبت کنید. می توانید، آن را در ذهن خود انجام دهید و به صدای درونی خود گوش دهید. هرچه این عمل را بیشتر انجام دهید؛ مکالمه واقعی با افراد دیگر آسان تر خواهد بود. همچنین به شما کمک می کند عادت به فکر کردن به زبان انگلیسی را داشته باشید!

سوالات متداول

چگونه با بیشترین سرعت به یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم؟

برای اینکه سرعت شما در یادگیری این زبان بیشتر شود باید به زبان انگلیسی فکر کنید، به این زبان حرف بزنید، دائماً با خودتان صحبت کنید، از آینه کمک بگیرید، با کلمات بازی کنید، کلیپ‌های مختلف را گوش کنید و عبارات آن‌ها را تکرار کنید.

چگونه با گوش دادن به آهنگ‌های خارجی می‌توانیم زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

هنگامی که شما به موسیقی‌های خارجی گوش می‌کنید در حقیقت حرف زدن خیلی معمولی را با ریتم تندتری می‌شنوید و با تکرار آن‌ها بر زبان انگلیسی مسلط‌تر می‌شوید.

هنگام یادگیری زبان انگلیسی تمرکز خود را روی کلمات بگذاریم یا عبارات؟

برخی از زبان آموزان تمرکز خود را صرفاً روی کلمات می‌گذارند در صورتی که ممکن است شما دایره لغات بالا و تسلط خوبی به گرامر داشته باشید اما نتوانید یک عبارت خوب بسازید به همین علت بهتر است هنگام یادگیری این زبان بخشی از زمان خود را روی یادگیری عبارات بگذارید.