روش های خودآموز مکالمه انگلیسی

معمولاً اکثر افراد هنگامی که تنها هستند هیچ مشکلی در Reading و Writing یا Listening زبان انگلیسی ندارند اما وقتی صحبت از Speaking می‌شود، نمی‌دانند چه کار باید انجام دهند! برای پیشرفت در زبان انگلیسی نوشتن، خواندن و گوش دادن به‌تنهایی کافی نیست و افراد باید مهارت صحبت کردن را هم یاد داشته باشند. مشکلی که وجود دارد این است که همه ما یک دوست یا معلم انگلیسی برای صحبت کردن نداریم پس بحث خودآموز مکالمه انگلیسی مطرح می‌شود. صحبت کردن با خود کار عجیبی نیست و هر چقدر بیشتر این کار را انجام دهید سرگرم کننده تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. در این مقاله با ما همراه باشید تا استراتژی‌های مختلف تمرین انگلیسی به‌تنهایی را با یکدیگر بررسی کنیم.

خودآموز مکالمه زبان انگلیسی

نحوه صحبت کردن به زبان انگلیسی با اعتماد به نفس بالا برای افرادی که می‌خواهند از این زبان استفاده کنند اهمیت زیادی دارد. تمرین‌هایی که به شما کمک می‌کنند تا به‌تنهایی مهارت مکالمه خود را ارتقا دهید به شرح زیر هستند. این تمرینات به شما در تقویت حافظه نیز کمک می کند.

1. به‌جای نوشتن ایده‌های خود آن‌ها را دیکته کنید

اگر به‌اندازه کافی مکالمات، عبارات و واژگان مختلفی را حفظ کرده‌اید باید افکار خود را روی کاغذ بیاورید اما به‌جای اینکه آن‌ها را با دست بنویسید از تکنیک دیکته کردن استفاده کنید؛ یعنی از یک فرد یا برنامه کامپیوتری کمک بگیرید تا کلمات شما را بنویسند. در بحث خود آموز مکالمه انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی این کار یک روش عالی برای تقویت مهارت گفتاری است زیرا شما را مجبور می‌کند تا آهسته و واضح صحبت کنید.

مطالعه کنید  آموزش افعال بی قاعده در زبان انگلیسی

2. شعر حفظ کنید

اگر به حفظ آهنگ‌های خارجی علاقه ندارید بهتر است یک شعر حفظ کنید. اشعار قدرتمند و احساسی هستند و می‌توانند روی احساسات شما هنگام یادگیری زبان انگلیسی تأثیر بگذارند. اشعار شما را با لغات بیشتری آشنا می‌کنند و به دلیل ریتم و قافیه خاصشان بهتر در ذهن می‌مانند. هنگام شروع چند بار شعر را با صدای بلند بخوانید و دور کلماتی که تلفظشان را نمی‌دانید خط بکشید. حفظ شعر برای اکثر مردم ترسناک است اما شاعرانی مانند روپی کائور یا امیلی دیکنستون اشعار کوتاه و زیبایی دارند که حفظ آن‌ها بسیار آسان است.

3. یک سخنرانی یا مونولوگ معروف را حفظ کنید

اگر به دنبال خودآموز مکالمه انگلیسی هستید اما نمی‌دانید درباره چه چیزی صحبت کنید حفظ یک سخنرانی یا مونولوگ معروف برای شروع بسیار خوب است. این کار علاوه بر اینکه مهارت شنیدن و درک تلفظ واژگان مختلف را در شما تقویت می‌کند، یک متن خوب را به شما برای صحبت کردن آموزش می‌دهد. ابتدا یک متن حدوداً ۵۰۰ کلمه‌ای را انتخاب کنید، دور عبارات یا واژگانی که نمی‌شناسید را خط بکشید و معنی دقیق آن‌ها را پیدا کنید؛ درک دقیق جملات به حفظ راحت‌تر آن‌ها کمک می‌کند.

4. با خودتان بحث کنید

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که به چه چیزهایی فکر می‌کنید؟ چه نظری درباره زندگی دارید؟ یا چه کارهایی را باید انجام دهید؟ سعی کنید این سبک از سؤالات را هر روز از خودتان بپرسید و پاسخ‌های خود را ضبط کنید زیرا این مکالمه باعث تقویت مهارت Speaking شما می‌شود.

مطالعه کنید  چرا زبان انگلیسی بین المللی است؟

5.  از خودتان فیلم بگیرید

شاید این ایده برای همه مناسب نباشد اما افرادی که دوست دارند، می‌توانند از خودشان فیلم بگیرند و آن را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

6. نقل‌قول‌های مورد علاقه خود را حفظ کرده و با صدای بلند تکرار کنید

اگر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارید حتماً با نقل قول‌های مختلف انگلیسی روبه‌رو شده‌اید. شما می‌توانید بخشی از زمانتان که مشغول گشتن در شبکه‌های اجتماعی هستید را به حفظ نقل قول‌ها اختصاص دهید. این جملات علاوه بر اینکه مهارت Speaking شما را تقویت می‌کنند باعث می‌شوند تا هنگام صحبت در جمع به‌جای استفاده از عبارات و جملات عامیانه از عبارات زیباتر و بهتر استفاده کنید.

7. از یک شیء بی‌جان کمک بگیرید

شاید این تکنیک به نظر شما کمی عجیب باشد! منظور ما این است که اگر برای شما صحبت کردن با خودتان کار دشواری است از یک شیء بی‌جان کمک بگیرید و با او در خصوص موضوعاتی که دوست دارید صحبت کنید. هنگام صحبت کردن اگر متوجه اشتباهاتتان شدید آن‌ها را یادداشت و اصلاح کرده و مجدداً این کار را تکرار کنید. این روش علی رغم عجیب بودن نقش مؤثری در تقویت مهارت Speaking دارد.

8. حداقل یک بار در ماه پیشرفت خود را ارزیابی کنید

اگر دوست دارید خود آموز مکالمه انگلیسی شما نتیجه‌بخش باشد ماهانه یک بار اهدافتان را بررسی کنید. در یک دفترچه یادداشت یا گوشی موبایل خود اهدافتان را بنویسید و یک روز مشخص در ماه را به بررسی آن‌ها اختصاص دهید. این کار باعث می‌شود تا بیشتر احساس مسئولیت کنید و بازدهی خود را افزایش دهید.

مطالعه کنید  آموزش مغز و بهبود آن

9. به صورت تک نفره یا گروهی بازی کنید

یادگیری زبان از طریق بازی فقط برای کودکان نیست بلکه بزرگسالان هم می‌توانند این کار را انجام دهند. وقتی مغز شما زبان را در قالب سرگرمی یاد می‌گیرد واژگان و نکات گرامری جدید را راحت‌تر حفظ می‌کند.

10. از اینترنت کمک بگیرید

با یک جست و جوی ساده در اینترنت وب سایت‌های مختلفی را می‌بینید که زبان انگلیسی را با روش‌ها و تکنیک‌های مختلف آموزش می‌دهند. پکیج آمپول مکالمه انگلیسی و ۱۰۰۰ لغت مرتضی جاوید به شما کمک می‌کند تا بیشتر از ۴۰۰ قالب کاربردی مکالمه را یاد بگیرید. در این پکیج آموزش زبان انگلیسی شما ۱۰۰۰ لغت انگلیسی را می‌آموزید. فرقی نمی‌کند که شما در سطح مبتدی هستید یا پیشرفته همه افراد از جمله کنکوری‌ها می‌توانند مهارت خود را با این پکیج آموزشی ارتقا دهند. این پکیج معادل ۱۰ ترم در ۱۰ روز است.

کلام آخر 

اگر هنگام شروع یادگیری مکالمه انگلیسی پیشرفت زیادی نداشتید ناامید نشوید، این امر بسیار طبیعی است. شما باید صبور باشید و با تمرین و ممارست این مهارت را یاد بگیرید. ابتدا از کارهای کوچک مانند حفظ یک جمله کوتاه یا یک شعر آسان شروع کنید و به‌تدریج این کار را پیچیده‌تر کنید. مشورت با اساتید مجرب در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا بر تردید و ترس‌هایتان غلبه کنید و اعتماد به نفستان را افزایش دهید. بدون شک همه نمی‌توانند در جمع پرحرف و برون‌گرا باشند پس اگر خجالتی هستید ایرادی ندارد فقط تمرکز خود را روی خودآموز مکالمه انگلیسی بگذارید تا در محیط کار، دانشگاه یا هر موقعیت دیگری که مدنظرتان است دچار مشکل نشوید. انجام تک تک این روز ها به شما در آموزش زبان انگلیسی سریع کمک شایانی خواهد کرد.