دیگر نگران آمادگی آزمون تافل نباشید

خواندن زبان انگلیسی

افرادی که زبان انگلیسی زبان بومی آن‌ها نیست و مایل به ثبت نام در برنامه‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاه‌های انگلیسی زبان هستند باید در آزمون تافل شرکت کنند. این دانشگاه‌ها برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی متقاضیان این آزمون را برگزار می‌کند. در حال حاضر بیشتر از ۹۰۰۰ دانشگاه و موسسه در حدود ۱۳۰ کشور دنیا از جمله کانادا، نیوزلند یا استرالیا برای پذیرش دانشجویان از آزمون تافل استفاده می‌کنند. نمره بالای متقاضیان شانس آن‌ها در اخذ پذیرش را افزایش می‌دهد. این آزمون چهار بخش خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را می‌سنجد. شاید در ابتدا آمادگی آزمون تافل به نظر شما وحشتناک باشد اما نگران نباشید زیرا در این مقاله قصد داریم استراتژی‌های اثبات شده‌ای را با یکدیگر بررسی کنیم که به شما کمک می‌کنند در این آزمون موفق شوید. با ما همراه باشید.

 

11 نکته اثبات شده برای آمادگی آزمون تافل در خانه

آزمون تافل به‌طور عمیق مهارت زبان انگلیسی شرکت‌کنندگان را می‌سنجد به همین علت شما باید قبل از امتحان به‌خوبی آماده شوید. منابع متعددی برای آماده شدن در این آزمون وجود دارد. معمولاً افرادی که قصد شرکت در آزمون تافل را دارند مطالعه خود را حداقل از ۲ یا ۳ ماه قبل شروع می‌کنند اما این بازه زمانی با توجه به استعداد شرکت‌کنندگان متغیر است. الگوی این آزمون به شرح زیر می‌باشد.

 • Reading

این بخش ۳۰ – ۴۰ سؤال دارد و مدت زمان آن ۵۴ الی ۷۲ دقیقه است. شرکت کنندگان باید سه یا چهار متن مختلف را خوانده و به سؤالات پاسخ دهند.

 • Listening

این قسمت ۲۸ – ۳۹ سؤال و ۴۱ الی ۵۷ دارد. هر فرد باید به سخنرانی‌ها و گفت و گوهای طراحی شده گوش و به سؤالات پاسخ دهد.

گوش دادن زبان انگلیسی برای تافل
 • Break

۱۰ دقیقه زمان استراحت در فاصله میان این دو بخش برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

 • Speaking

مدت زمان این بخش ۱۷ دقیقه می‌باشد و شخص باید در خصوص موضوعات آشنا، محتوای درس و شرایط دانشگاه به سؤالات پاسخ صحیح دهد.

 • Writing

مدت زمان این قسمت ۵۰ دقیقه است. شرکت‌کنندگان باید یک فایل صوتی و یک متن را مقایسه کرده و نظرات خودشان را بنویسند.

نوشتن زبان انگلیسی برای تافل

1.تعیین هدف

قبل از شرکت در این آزمون بهتر است با فرمت کلی آن آشنا شوید و هدف خود را مشخص کنید به‌عنوان مثال تعیین کنید که برای ثبت نام در دانشگاه یا یک دوره به دنبال شرکت در این آزمون هستید یا می‌خواهید برای یک امتحان رسمی سطح زبان انگلیسی خود را مشخص کنید. تعیین هدف به شما کمک می‌کند تمرکز بیشتری هنگام مطالعه داشته باشید و زمان خود را بهتر تنظیم کنید.

مطالعه کنید  10 راهکار ناب برای اینکه به هر چه که می خواهید برسید

2.تعیین حداقل نمره

با توجه به هدف شما، حداقل نمره‌ای که نیاز دارید متفاوت است. حداقل نمره ایده آل خود را واقع‌بینانه یادداشت کنید و آن را جایی بگذارید که هر روز ببینید. با این کار هر دفعه که به کاغذ نگاه کنید هدفتان را به یاد می‌آورید.

3.تمرین مکالمه انگلیسی به‌تنهایی و با دیگران

برای آمادگی آزمون تافل در بخش Speaking با اعضای خانواده، جلوی آینه، با گیاهان و حیوانات خانگی یا حتی با خودتان صحبت کنید. هنگام انجام این کار صدای خود را ضبط کنید و با گوش دادن مجدد به آن خطاهایتان را اصلاح کنید.

4.راهنمای دقیق مطالعه

شما باید قبل از شروع آزمون برای هر بخش آن آماده شوید. توضیحات آزمون و سایر نکات ذکر شده را به‌دقت بخوانید. به نکات زیر دقت کنید:

 • Reading: زیر قسمت‌های اصلی خط بکشید و در کنار کتاب یا روی یک کاغذ جداگانه آن‌ها را یادداشت کنید؛ سپس پاسخ‌های خود را بررسی و خطاهای خود را مرور کنید.
 • Speaking: به‌دقت سؤالی که پرسیده می‌شود را گوش داده و به آن پاسخ دهید. سعی کنید خیلی ساده و با لحن آرام صحبت کنید.
 • Listening: هنگام گوش دادن یادداشت کنید تا توجه شما به جزئیات بیشتر شود. جملات را کامل ننویسید و فقط بخش‌های مهم را یادداشت کنید.
 • Writing: ابتدا به موضوع طرح شده فکر کنید و ایده‌های خود را بنویسید. یک طرح کلی شامل مقدمه، نکات اصلی و نتیجه گیری می‌شود. بعد از اتمام پاسخ خود دوباره آن‌ها را بخوانید و اشتباهاتتان را اصلاح کنید.
راهنمای دقیق مطالعه برای تافل

راهنمای دقیق مطالعه برای تافل

5.ایجاد فضای مطالعه ایده آل

برای ایجاد یک محیط مطالعه خوب باید سه مورد زیر را مد نظر قرار دهید:

 • سه مکان مختلف را برای خود در نظر بگیرید تا هر زمان که احساس خستگی یا بی‌انگیزگی کردید، بتوانید موقعیتتان را تغییر دهید. این مکان‌ها می‌توانند در اتاق خواب، اتاق نشیمن، کتابخانه، دفتر محل کار یا کافه باشند.
 • مکانی را انتخاب کنید که به دور از اعضای خانواده، موبایل، شبکه‌های اجتماعی یا سایر عواملی که منجر به حواس پرتی شما می‌شوند، باشد.
 • فضای مطالعه خود را همیشه تمیز و منظم نگه دارید.
مطالعه کنید  کسب نمره رایتینگ 6 به بالا در 6 ماه

6.کمک گرفتن از اساتید

برای آمادگی آزمون تافل مجبور نیستید این کار را به‌تنهایی انجام دهید بلکه می‌توانید در کلاس‌های مربوطه شرکت کنید و از اساتید با تجربه کمک بگیرید.

7.گوش دادن به زبان انگلیسی با هدف یادگیری در ذهن

برای اینکه به سؤالات طرح شده در بخش Listening به‌درستی پاسخ دهید سعی کنید هدف اصلی متن یعنی ایده اصلی موضوع، هدف گوینده از صحبت یا لحن و استرس او را به‌دقت مشخص کنید. گوش دادن به فایل‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا روی این بخش مسلط‌تر شوید.

8.خواندن زبان انگلیسی به‌صورت غیر فنی

برای تقویت مهارت خود در بخش Reading هر روز ۳۰ دقیقه مطالعه داشته باشید، از خودتان سؤال بپرسید و دایره لغاتتان را افزایش دهید.

خواندن زبان انگلیسی به‌صورت غیر فنی برای تافل

9.به‌موقع نوشتن را تمرین کنید

برای آمادگی در بخش Writing، نوشتن زمان‌بندی شده را تمرین کنید. ابتدا موضوعی را مشخص و تایم خود را روی ۲۰ الی ۲۵ دقیقه تنظیم کنید و ۵ دقیقه را به مرور و اصلاح متنتان اختصاص دهید. برای موفقیت در این قسمت دستور زبان خود را تقویت کنید و هر روز زمانی را به نوشتن اختصاص دهید.

10.استفاده از استراتژی‌های یادگیری فعال و غیرفعال

یادگیری به دو نوع فعال و غیرفعال تقسیم می‌شود. یادگیری فعال زمانی اتفاق می‌افتد که شما در حال تلاش و مطالعه هدفمند هستید و یادگیری غیرفعال به‌طور طبیعی و بدون تلاش رخ می‌دهد. گوش دادن به صحبت‌های اساتید یا انجام تمرینات مختلف جزء یادگیری فعال و مطالعه کتاب یا تماشای فیلم جزء یادگیری غیرفعال هستند.

11.شرکت در آزمون‌های عملی

اگر قصد آمادگی آزمون تافل را دارید پس حتماً در آزمون‌های عملی شرکت کنید تا میزان پیشرفت خود را بسنجید و در محیط امتحانی قرار بگیرید. تعداد دفعات شرکت در این آزمون‌ها مشخص نیست و خودتان تعیین کننده آن هستید.

مطالعه کنید  چند نکته اساسی برای تسلط بر زبان انگلیسی

پیشنهاد ما به شما

در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری COVID_19 اکثر کلاس‌ها مجازی شده‌اند و شما می‌توانید با خرید پکیج‌های آموزشی معتبر بدون نیاز به حضور فیزیکی در آموزشگاه‌ها برای آزمون تافل آماده شوید. پکیج ۲۰۰۰ واژه شگفت انگیز جاوید علاوه بر اینکه دایره لغات، ریدینگ و ترجمه شما را تقویت می‌کند شما را با پرکاربردترین واژگان اخبار و فیلم‌های خارجی آشنا می‌کند. این پکیج نه تنها برای آزمون تافل بلکه برای آزمون‌های GRE، TOLIMO، TELP،EPT، MSRT و IELTS هم کاربرد دارد.

شما چه نظری دارید؟