ویژگی های بهترین کلاس زبان انگلیسی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد را به شرکت در کلاس زبان انگلیسی ترغیب می‌کند نقش این زبان در همه زمینه‌ها و مشاغل است. آموزش زبان از اهمیت خاصی بروردار می باشد. هنگامی که شما در کلاس زبان شرکت می‌کنید از مطالعه کتاب، تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی‌های انگلیسی بیشتر لذت می‌برید. این زبان به شما می‌آموزد که چگونه با جهان اطرافتان ارتباط برقرار کنید. با حضور در این فضا خواندن دقیق، نوشتن صحیح، واژگان و دستور زبان را به‌خوبی می‌آموزید. سؤال اکثر مردم این است که چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم!

زبان انگلیسی رایج‌ترین زبان گفتاری در جهان است، این زبان در زمینه تجارت بین‌المللی کاربرد دارد، اکثر فیلم‌ها به این زبان هستند، بیشتر محتوای تولید شده در اینترنت به این زبان است، زبان انگلیسی به شما اجازه می‌دهد تا در نقاط مختلف دنیا از آن استفاده کنید، شما با این زبان می‌توانید زبان‌های دیگر را درک کنید و با افرادی که از کشورهای دیگر هستند ارتباط برقرار کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا ویژگی‌ها و مزایای یک کلاس زبان انگلیسی خوب را با یکدیگر بررسی کنیم.

بهترین کلاس زبان انگلیسی چه ویژگی هایی دارد

ویژگی‌های-بهترین-کلاس-زبان-انگلیسی

افزایش تعداد آموزشگاه‌های زبان انگلیسی باعث شده تا افرادی که قصد شرکت در کلاس زبان را دارند، ندانند که باید چه کلاس، دوره یا آموزشگاهی را انتخاب کنند. یک کلاس زبان خوب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

• استاد خوب

استاد زبان باید شخصیت جذاب، سبک خاص و لحن خوبی داشته باشد تا شاگردانش با دیدن آن انگیزه بیشتری بگیرند و تلاش کنند تا مانند او پیشرفت کنند.

• هدف مشخص

یک کلاس خوب ابتدا مشخص می‌کند که چه هدفی دارد و قرار است در طول آموزش چه چیزی را دنبال کند. تعیین هدف به شما کمک می‌کند تا بدانید که قرار است دقیقاً چه چیزی را بیاموزید.

• ارتباط میان زندگی و درس

هنگامی که مباحث درسی مرتبط با زندگی روزانه فرد باشد شخص انگیزه بیشتری برای یادگیری آن دارد زیرا می‌داند که می‌تواند از آن مهارت‌ها در خارج از کلاس استفاده کند.

• متکی بر فعالیت زبان آموزان

کلاس زبان باید به‌گونه‌ای باشد که ۲۰٪ از زمان را در اختیار معلم و ۸۰% از زمان را در اختیار زبان آموزان قرار دهد. استاد باید زمان خود را به‌گونه‌ای تنظیم کند که علاوه بر آموزش، زبان آموزان را به صحبت کردن در کلاس ترغیب کند.

• دارای فضای سرگرم‌کننده

یک کلاس زبان انگلیسی خوب فضایی دارد که زبان آموزان در آن احساس راحتی می‌کنند به عبارت دیگر هنگامی که فردی در آن محیط قرار می‌گیرد انرژی زیادی به دست می‌آورد و انگیزه بیشتری برای آموزش پیدا می‌کند.

مطالعه کنید  توانایی تفکر خلاق

• یکپارچگی مهارت‌ها

زبان انگلیسی چهار مهارت اصلی دارد که شما باید به‌خوبی روی هر کدام از آن‌ها مسلط شوید. برای موفقیت در یادگیری این مهارت‌ها مدرس باید درباره جنبه‌های مختلف فرهنگ آمریکایی صحبت کند و شما باید با فرهنگ آن تا حدودی آشنا شوید.

• تصحیح سریع اشتباهات

هنگامی که در کلاس زبان انگلیسی شرکت می‌کنید باید اشتباهاتتان سریعاً تصحیح شود تا دوباره آن‌ها را تکرار نکنید.

• استفاده از تجهیزات به‌روز

یک کلاس خوب باید ابزار کاربردی و مدرنی داشته باشد تا زبان آموزان بتوانند با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا این مهارت را یاد بگیرند.

مزایای کلاس زبان انگلیسی آنلاین

مزایای-کلاس-زبان-انگلیسی-آنلاین

کرونا علی‌رغم اینکه چیزهای منفی زیادی به دنبال داشت اما اتفاقات مثبتی را هم رقم زد به‌عنوان مثال این فرصت را در اختیار همه ما قرار داد تا برای یادگیری و تقویت مهارت‌هایی که دوست داریم وقت بیشتری بگذاریم.

افرادی که به دنبال تقویت زبانشان هستند همیشه درگیر سؤالاتی مانند چگونه این کار را انجام دهم _ چه زمانی آن را شروع کنم با چه کسی آن را ادامه دهم، هستند اما فناوری و تکنولوژی‌های روز دنیا فضای جدیدی را برای آموزش به وجود آورده‌اند. امروزه مردم می‌توانند به‌صورت آنلاین و مجازی این مهارت را یاد بگیرند. آموزش آنلاین زبان انگلیسی را  افراد می‌توانند با استفاده از دوره‌های مکتوب، صوتی یا تصویری این مهارت را از طریق اینترنت بیاموزند. از مهم‌ترین مزایای کلاس زبان انگلیسی آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• انعطاف پذیری بالا

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایای این کلاس‌ها انعطاف پذیری زیاد آن‌ها است. اصلاً مهم نیست که از نظر جغرافیایی کجا هستید شما می‌توانید در هر کلاسی که دوست دارید به‌صورت آنلاین شرکت کنید و برای این کار به تجهیزات بسیار ساده‌ای از جمله رایانه _ لپ تاپ _ تبلت _ موبایل و اینترنت احتیاج دارید. شما می‌توانید در هر روز و ساعتی که برایتان مناسب است هر تعداد درسی که می‌خواهید را انتخاب کنید و زمان مطالعه و آموزشتان را بر اساس زمان بندی حرفه‌ای یا شخصی‌تان تنظیم کنید.

• هزینه مقرون به‌صرفه

کلاس زبان انگلیسی آنلاین معمولاً ارزان‌تر از کلاس‌های واقعی در یک آموزشگاه زبان است. شما می‌توانید با شرکت در این کلاس‌ها پول بیشتری پس انداز کنید و هزینه‌ای را بابت رفت و آمد به آنجا نپردازید. وسایل آموزشی نیز در این کلاس‌ها اغلب ارزان‌تر هستند و گاهی اوقات می‌توانید از آن‌ها به‌صورت رایگان استفاده کنید.

• تنوع دوره‌های آموزشی

شما می‌توانید بر اساس هدفی که در ذهنتان دارید از دوره‌های زبان انگلیسی مختلفی استفاده کنید. استاد جاوید با تنوع بسیار خوبی مباحث مختلف زبان انگلیسی را به‌صورت آنلاین آموزش داده است به‌عنوان مثال می‌توانید قبل از سفر با کمک این محصولات زبانتان را تقویت کنید یا برای شرکت در یک آزمون مهارت‌هایتان را بسنجید.

مطالعه کنید  آموزش زبان انگلیسی شمارش اعداد

• سازگاری با محیط زیست

یادگیری آنلاین در مقایسه با یادگیری سنتی سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد فقط کافی است تصور کنید که دیگر به آموزشگاه نمی‌روید و با این کار تا حدی از میزان آلودگی جلوگیری می‌کنید.

• قابلیت ضبط کلاس

کلاس زبان انگلیسی آنلاین معمولاً به‌طور خودکار ضبط می‌شود بنابراین می‌توانید در هر زمانی که می‌خواهید آن‌ها را تماشا کنید. اکثر دوره‌های آنلاین ۲۴ ساعته در دسترس هستند و همراه با خود فیلم یا پادکست آموزشی دارند که یادگیری زبان انگلیسی را راحت‌تر می‌کند.

• نظم و انضباط شخصی

برای همه ما پیش آمده که هنگام مطالعه یا خواندن یک درس دوست نداریم تلویزیون و موبایلمان را خاموش کنیم و تمرکزمان را روی درسمان بگذاریم با این حال زمانی که در یک کلاس آنلاین شرکت می‌کنیم باید در زمان آموزش تمرکز بیشتری داشته باشیم.

• اعتماد به نفس

تا به حال برای شما هم پیش آمده هنگام ورود به یک کلاس جدید از حضور در میان افراد غریبه خجالت بکشید! کلاس زبان انگلیسی آنلاین این ویژگی را ندارد و شما می‌توانید با اعتماد به نفس بیشتری در آن حاضر شوید. اگر به دنبال تقویت مهارت زبان انگلیسی‌تان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید این کلاس‌ها یک راه عالی برای آموختن اطلاعات لازم هنگام ورود شما به این فضا هستند.

• تمرکز

کلاس زبان انگلیسی آنلاین تا حد زیادی به تمرکز شما کمک می‌کند. علی‌رغم اینکه مطالعه در کلاس درس می‌تواند سرگرم کننده باشد اما عوامل متعددی برای حواس پرتی وجود دارد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به‌سختی روی مباحث آموزشی تمرکز می‌کنید و هنگامی که در محاصره دوستانتان قرار می‌گیرید دیگر به درس اهمیتی نمی‌دهید یادگیری آنلاین انگلیسی یک گزینه مناسب برای شما است.

• راحتی

اکثر مردم دوست دارند در خانه خودشان مهارت‌های مختلف را یاد بگیرند و با هر ظاهری که هستند و در هر شرایطی که قرار دارند بدون نگرانی این کار را انجام دهند. کلاس آنلاین این امکان را به شما می‌دهد تا در هر شرایط و موقعیتی که هستید آموزشتان را دنبال کنید.

• سرعت بالا

وقتی که زبان انگلیسی را به‌صورت آنلاین مطالعه می‌کنید روی یادگیری‌تان کنترل بیشتری دارید. شما می‌توانید از میان صدها دوره آموزشی مختلف هر دوره‌ای که دوست دارید را انتخاب کنید. بر خلاف آموزش سنتی که مبتنی بر کلاس حضوری بود وقتی در کلاس آنلاین شرکت می‌کنید، می‌توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی این مهارت را یاد بگیرید و دیگر خودتان را با دوستان و همکلاسی‌هایتان که در سطح بالاتر یا پایین‌تر از شما هستند مقایسه نکنید.

• تمرکز بیشتر روی نیازهایتان

شما می‌توانید بر اساس نوع مهارتی که قصد یادگیری و تقویت آن را دارید مانند واژگان، دستور زبان، نوشتن، صحبت کردن یا گوش دادن نوع آموزشتان را انتخاب کنید. آموزش‌های آنلاین تنوع زیادی دارند و راه حل‌های مختلفی را پیش روی زبان آموزان قرار می‌دهند. شما می‌توانید با تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی، نصب اپلیکیشن‌های مختلف یا خرید پکیج کلاس زبان انگلیسی این مهارت را بیاموزید.

مطالعه کنید  یادگیری زبان در سه سوت-قسمت سوم

• ساده‌تر کردن زندگی تحصیلی

هنگامی که به‌صورت آنلاین درس می‌خوانید دیگر نگران حمل یک کوله بار سنگین از کتاب‌های درسی نیستید. تمام پیشرفت‌های آموزشی شما به‌صورت آنلاین ذخیره می‌شود و می‌توانید با هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این آموزش‌ها قابلیت ردیابی و تجزیه و تحلیل پیشرفته دارند و شما می‌توانید به‌آسانی بفهمید که تا چه حد پیشرفت کرده‌اید و باید مابقی تمرکزتان را روی کدام بخش‌ها بگذارید.

خرید پکیج آموزش زبان انگلیسی

رایج‌ترین اشتباهات هنگام یادگیری زبان انگلیسی

هنگامی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنیم ناخواسته دچار اشتباهاتی می‌شویم که از رایج‌ترین‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حذف موضوع: در زبان انگلیسی ما نمی‌توانیم موضوع جمله را حذف کنیم و موضوع همیشه باید قبل از فعل بیان شود.
  •  استفاده از حروف اضافه: یکی از مواردی که باعث سردرگمی اکثر زبان آموزان می‌شود استفاده از حروف اضافه است. حروف اضافه با توجه به هر جمله‌ای فرق می‌کنند پس باید به‌دقت آن‌ها را تشخیص دهیم و از آن‌ها استفاده کنیم.
  •  صفت: زبان انگلیسی انعطاف پذیری بالایی دارد و به شما اجازه می‌دهد قبل یا بعد از اسم از صفت استفاده کنید اما استفاده به هنگام از آن گاهی اوقات افراد را دچار مشکل می‌کند.
  •  حروف صدادار: زبان انگلیسی تعداد زیادی صامت و مصوت دارد، این امر باعث شده تا اکثر زبان آموزان هنگام تلفظ کلمات دچار مشکل شوند.

کلام آخر

کلاس زبان انگلیسی آنلاین مزایای بی‌شمار و متنوعی دارد که در این مقاله به‌طور کامل آن‌ها را با یکدیگر بررسی کردیم. هدف شما نقش زیادی در انتخاب معلم انگلیسی ایده آلتان دارد. شما باید قبل از هر چیز دلایلی که باعث شروع به مطالعه‌تان شده را مشخص کنید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید این زبان را توسط استادی که زبان انگلیسی، زبان بومی آن است آموزش ببینید یا به دنبال استادی هستید که زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دومش آموخته است!

سؤالات متداول ویژگی های کلاس زبان انگلیسی :

یک کلاس زبان انگلیسی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

استاد خوب – هدف مشخص – ارتباط مباحث آموزشی با زندگی فردی – تمرکز بر فعالیت زبان آموزان – فضای سرگرم کننده – یکپارچگی مهارت‌ها – تصحیح سریع اشتباهات – استفاده از تجهیزات روز

کلاس زبان انگلیسی آنلاین چه مزایایی دارد؟

انعطاف پذیری بالا – هزینه مقرون به‌صرفه – تنوع دوره‌های آموزشی – سازگاری با محیط زیست – قابلیت ضبط – نظم و انضباط شخصی – افزایش اعتماد به نفس و تمرکز – احساس راحتی – سرعت بالا – تمرکز روی نیاز زبان آموزان – ساده‌تر کردن زندگی تحصیلی

آیا هزینه شرکت در کلاس زبان انگلیسی آنلاین نسبت به کلاس‌های حضوری بیشتر است؟

خیر، شما می‌توانید با هزینه بسیار کم‌تری در این کلاس‌ها شرکت کنید حتی لازم نیست برای رفت و آمد هزینه‌ای بپردازید.