4 راز مهم یادگیری سریع زبان

4 راز مهم یادگیری سریع زبان

4 راز مهم یادگیری سریع زبان

4 راز مهم یادگیری سریع زبان

همانطور که قبلا قولش رو به شما داده بودیم قرا شد در این مقاله در مورد رازهای یادیگری سریع زبان برای شما حرف بزنیم. 4 راز مهم یادگیری سریع زبان از دیگر مقالات مهمی است که ما در اینجا به آن می پردازیم.

برای این کار چند گام داریم که باید با هم طی کنیم:

گام اول: گرامر را کنار بگذاریم:

غالب افرادی که تمایل به یادگیری زبان انگلیسی نسبت به یادگیری گرامر وسواس عجیبی دارند. اما لطفا این مطلب را آویزه گوشتان کنید که درست صحبت کردن در زبان انگلیسی هیچ ربطی به دانستن گرامر ندارد. زیرا شما که زبان شناس نیستید، اگر بخواهید زبان شناس شوید، به قواعد پیچیده قواعد و گرامر زبان نیاز خواهید داشت، اما با این روش هرگز قادر نخواهید بود صحبت کنید همانطور که بعد ازسال ها کلاس های مختلف رفتن و یا چند سال درس خواندن در مدرسه نتوانستید روان صحبت کنید. اما هر وقت قصد مطالعه داشتید. کتاب های داستان به زبان اصلی را بخوانید، زیرا بهترین گرامرها در کتاب های داستان موجود است. 

بهترین پکیجی که می توانید برای یادگیری زبان با جدیدترین متد و در کوتاه ترین زمان یاد بگیرید در همین لینک در اختیار شما قرار داده ایم. تنها با یک کلیک از این آموزش عالی بهره مند شوید. 

گام دوم: حذف زبان فارسی: 

سعی کنید برای هر لغت انگلیسی یک مترادف انگلیسی دیگر هم پیدا کنید. بهترین راه دبگر برای یادگیری لغات این است که ببینید با چه چیزهای دیگری ترکیب می شوند. 

گام سوم: یادگیری لغات جدید در داخل متن

چرا ما وقتی یک کلمه را یاد میگریم، به کار بردن آن در داخل مکالمه برایمان دشوار است؟ وبه اصطلاح تپق زیادی می زنیم و مدام برای گفتن جمله و کلمه ی بعدی فکر می کنیم و همین باعث می شود به مخاطب خود این را القا کنیم که بسیار مبتدی هستیم. دلیل آن هم بسیار ساده است زیرا وقتی معنای یک لغت جدید انگلیسی را به تنهایی یاد می گیریم، ذهن ما نمی تواند بین آن و معنای آن و با سایر کلمات، ارتباط آن را ایجاد کند. 

احتمالا لغت های مشابه انگلیسی زیادی را می شناسید و همه تر از همه اینکه در موقعیت ها و متن های خاص آن ها را به کار برده اید. بنابراین برای ذهن شما به کار بردن آموخته های قبلی بسیار آسان تر از به کار بردن لغت های جدید در مکالمات است. در عین حال برای شما بسیار دشوار  است تا لغات جدید را در مکالمات به کار ببرید چرا زیرا می خواهید هم زمان هم کلمات را تجزیه و تحلیل کنید و هم صحبت کنید و این یعنی نگارش در ذهن که در مقاله قبلی به آن پرداختیم. 

چگونه می توانیم کلمه های جدید را مؤثرتر حفظ کنیم و آن ها را دقیقا مثل یک انگلیسی زبان به کار بگیریم؟

تصور کنید وقتی در حال گفتن یک کلمه انگلیسی هستید، تمامی کلمات به صورت قلاب به همدیگر متصل شده اند. کلمه ای را که به کلمه ی اصلی متصل شده است را حفظ کنید با این کار حفظ کردن کلمات بسیار برای شما آسان خواهد شد مثلا keep in touch  همیشه با هم همراه هستند و تنها با به خاطر سپردن یک کلمه بقیه کلمات به راحتی به یاد آورده می شوند و مجبور نیستید دنیال کلمات بگردید. از این به بعد هر کلمه ی جدیدی را که می بینید همراه با متن به خاطر بسپارید و قلاب را فراموش نکنید.

گام چهارم: خود را در شرایط مکالمه انگلیسی قرار دهید:

صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با دیگزان باعث می شود شما در سایر مهارت ها یعنی نوشتن، خواندن و گوش دادن هم تبحر پیدا کنید، دلیل اینکه در اینجا ما روش های سنتی آموزش زبان را رد می کنیم این است که آنها تنها بر روی نوشتن تمرکز داشتند. 

از هر فرصتی برای صحبت کردن استفاده کنید، اگر کسی را پیدا نکردید که با او انگلیسی حرف بزنید با خودتان انگلیسی حرف بزنید و از لغات جدیدی که یاد گرفته اید کمک بگیرید. و یکی دیگر از کارهایی که باید انجام دهید گوش دادن زیاد است تا می توانید فیلم و آهنگ خارجی گوش کنید و تمام سعی خود را بکنید که آنها را بفهمید. پس برای درست صحبت کردن باید خود را در شرایط مکالمات و تمرینات روزانه قرار دهید.