رازهایی برای یادگیری سریع زبان

رازهایی برای یادگیری سریع زبان

رازهایی برای یادگیری سریع زبان

آیا شما هم مثل بقیه هنگام انگلیسی صحبت کردن در دام لغت ها گرفتار می شوید؟

آیا به دنبال رازهایی برای یادگیری سریع زبان هستید؟

ما در این مقاله و مقاله بعدی این رازها و دلایل عدم یادگیری زبان را به شما خواهیم گفت. این مقالات نتیجه سال ها تجربه و مطالعه است که شما را از رفتن راه های بی نتیجه باز می دارد و می توانید از تجارب ما استفاده کرده و از عمر خود بهترین استفاده را بکنید.

آیا قبل از حرف زدن مدام فکر می کنید؟

آیا دائما با خود این تصور را دارید که اگر حرف بزنید حتما اشتباه است؟

آیا فکر نمی کنید این مشکلات به این دلیل است که هنگام صحبت کردن و گفتن یک جمله خاص، مجبورید به چند روش فکر کنید؟

اما نگران نباشید، این تنها شما نیستید که با این مشکل مواجهید هزاران نفر در دام این لغات و فکر کردن قبل از صحبت کردن گیر افتاده و می افتند و این یکی از بزرگترین معضلات هنگام سخن گفتن به یک زبان دیگر است. 

مطمئنا شما هر آنچه را که باید بگوییید می دانید و از آن آگاهید، و تمامی این جمله ها در ذهنتان وجود دارند. اما آیا در نهایت می خواهید بدانید دلیل اصلی این مشکل چیست؟ پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا بدانید قضیه از چه قرار  است. 

عادت نوشتن در ذهن بزرگ ترین دشمن شما برای یادگیری زبان:

رازهایی برای یادگیری زبان

رازهایی برای یادگیری زبان

اگر یادتان باشد در تمام طول دوره مدرسه و کلاس های زبان، عمده وقت کلاس صرف نوشتن تمرین های درس، لغات و تکالیف شب بودیم و به این ترتیب همیشه مجبور به نوشتن مطالب زبان انگلیسی بودیم و مغز ما عادت به نوشتن تمامی کلمات به صورت وسواسی داشت و همیشه خود را با عادت می دادیم که همه قواعد و جملات را درست بنویسیم و کنار هم قرار دهیم.

با وجود اینکه زبان انگلیسی در آموزش و پرورش در ظاهر از جایگاه خوبی برخوردار است، اما هیچ کدام از این مراکز ما را برای یادگیری و کاربرد آن در زندگی روزانه ما کمک نمی کنند و تنها نمره خوب گرفتن در کلاس و نحوه ی حل تمرینات مدرسه و کتاب مهم بوده است نه نحوه ی مکالمات روزمره.

بهترین پکیجی که می توانید برای یادگیری زبان با جدیدترین متد و در کوتاه ترین زمان یاد بگیرید در همین لینک در اختیار شما قرار داده ایم. تنها با یک کلیک از این آموزش عالی بهره مند شوید. 

به همین دلیل روزانه شاهد فارغ التحصیل شدن خیل کثیری از دانشجویانی هستیم بی آنکه کمترین مهارتی در مکالمه روزمره و ساده ترین جملات ندارند. 

یکی دیگر از دلایلی که دانش آموزان زبان انگلیسی را یاد نمی گیرند به این دلیل است که آنها فرصت کافی برای حرف زدن ندارند. زیرا به محض یادگیری زبانف باید معلمان آنها را مجبور به کنار گذاشتن زبان مادری و صحبت کردن با زبان انگلیسی کنند و خود را درگیر سازند.

اما مشکل دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که حتی اگر هم کلاس به زبان انگلیسی برگزار شود، بسیاری از دانش آموزان متوجه منظور معلم نمی شوند و کم کم معلم مجبور می شود مطالب درسی را به شکل فارسی برای دانش آموزان درس دهد و بسیاردیده شده است که حتی دانش آموزان بسیار ضعیف در یک محیط انگلیسی زبان، به راحتی راه می افتند و زبانشان قوی می شود اما هر چقدر هم که دانش آموز خوبی باشی اما از محیط انگلیسی زبان دور باشی بازهم یادگیری مکالمات روزمره برای افراد دشوار است. 

اما چرا ذهن ما عادت به نگارش در خود دارد؟

شیوه ی تفکر ما تابع شیوه های مطالعاتی ما است. قربانیان شیوه ی آموزشی زبان انگلیسی به صورت آکادمیک، دارای این ویژگی ها هستند:

در صحبت کردن و نوشتن بسیار گرایش به استفاده بیش از حد از گرامر و ساختار دارند. یادگیری زبان آن هم به صورت ترجمه، شما را مجبور به تجزیه و تحلیل بیش از حد زبان می کند.

یعنی همیشه سعی در قرار دادن جملات، زمان ها و فعل ها در سر جای خود هستیم و همین امر ما را به شدت ساختارگرا بار آورده و ما را در یادگیری زبان عقب انداخته است.در واقع آنچه در شما قدرت گرفته است، استفاده درست از فعل و فاعل و اسم و حرف در جملات است بدون اینکه بتوانید به درستی صحبت کنید و این به دلیل شیوه ی کهنه ی نوشتن است.

تا زمانی که به این روش زبان انگلیسی را یاد بگیریم، هیچگاه قادر به صحبت کردن نیستیم و باید بدانیم که صحبت کردن بیشتر بداهه گویی است نه گفتن و چسباندن چند فعل و فاعل به هم. گسانی که سعی دارند بی نقص صحبت کنند خیلی دیرتر زبان را یاد خواهند گرفت و این درحالی است که تنها باید به آن به چشم ابزاری برای برقراری ارتباط نگاه کنیم.

اما چگونه یاد بگیریم بدون نقص صحبت کنیم و از نوشتن در ذهن دست برداریم و به سمت صحبت کردن روان گام برداریم؟

در مقاله بعدی من به شما خواهم گفت که این رازها چه چیزهایی هستند و چگونه می توان مانند یک انگلیسی زبان صحبت کرد؟