آموزش زبان انگلیسی رایگان

آموزش زبان انگلیسی رایگان

اگر واقعا شما به دنبال آموزش زبان انگلیسی رایگان هستید؛ باید بگویم که خوب جایی آمده اید و هدف خوبی را هم برای خود انتخاب کرده اید. زیرا یادگیری زبان انگلیسی در این روزگار به اندازه ی زبان مادری مهم و حیاتی است زیرا مهمترین زبان دنیا بوده و همه به آن زبان با هم ارتباط برقرار می کنند. 

هر آنچه که به دستان می رسد را بخوانید:

آموزش زبان انگلیسی رایگان

آموزش زبان انگلیسی رایگان

هر آنچه را که به دستتان می رسد بخوانید؛ کاغذ باطله، روزنامه، مجله، فیس بوک و هر آنچه را که به زبان انگلیسی است مطالعه کنید و بخوانید. زیرا این محتوا پر خواهد بود از واژگان ناب و جدید که میتواند دیره لغت شما را افزایش دهد. بهتر است روشی را برای به خاطر سپاری لغات برای خود در نظر بگیرید.

که در ادامه می توانید به لینک آن مراجعه کنید و در کنار این مقاله به عنوان مکمل از این پکیج عالی هم لذت ببرید:

آموزش لغات دشوار با بهترین و علمی ترین تکینیک دنیا

خود را با واژگان جدید درگیر کنید:

این یک ترفند قدیمی خوب برای یادگیری لغت است. هر گاه یک لغت جدید را میبینید حتما آن را در یک جمله به کار ببرید تا بتوانید آن را به خوبی یاد بگیرید و در نتیجه یادگیری زبان انگلیسی خود را ارتقا بخشید. این روش می تواند یک روش آموزش زبان انگلیسی رایگان باشد که به راحتی سطح زبان شما را ارتقا دهد.

لغات جدید را در جایی که دوست دارید و راحت تر هستید بنویسید و سپس آن ها را به خاطر بسپارید.

با افراد واقعی حرف بزنید:

برای یادگیری زبان انگلیسی یکی از راه های خوب این است که با افراد واقعی و با کسانی که زبان آن ها انگلیسی است حرف بزنید. صد در صد نمی توان با کسی بدون باز کردن دهان ارتباط برقرار کرد. از آنجایی که زبان انگلیسی این روزها تبدیل به یک زبان جهانی شده است؛ نمی توان بی توجه از کنار آن گذشت. در ضمن وقتی شما با کلماتی که یاد گرفته اید شروع به حرف زدن می کنید خیلی بهتر از زمانی که آن کلمه ها را می خوانید و یا می نویسید یاد می گیرید.

پادکست ها و ویدئوهای یوتیوب را به زبان انگلیسی گوش کنید:

امروز با این وضعیت کرونا هم چیز تبدیل به کارهای آنلاین شده است. این روزها چیزهایی از قبیل گوش دادن به پادکست و دیدن ویدئوهای یوتیوب می تواند کلی از زمان شما را پر کند و به راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرید. می توانید از میان میلیون ها فایل صوتی و ویدئو، موضوعاتی را که دوست دارید انتخاب کنید و آن ها را بر روی فلش ریخته و در هنگام رفتن به سر کار و در ماشین و یا گوشی خود گوش کنید و از آن ها لذت ببرید.

رفتن به سفرهای خارجی:

بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی این است که خود را با آن احاطه کنید و در آن غرق شوید. این راه می تواند تا حد زیادی شما را ارتقا دهد. یکی از این کارها رفتن به خارج از کشور به منظور تحصیل یا مسافرت است که می تواند شما را در محیط قرار داده و با زبان انگلیسی بیشتر آشنا کند و با آن اخت بگیرید.

سؤال بپرسید:

می توانید برای آموزش زبان انگلیسی رایگان تا می توانید تمامی حرف ها و سؤالات خود را به زبان انگلیسی بپرسید و خود را با زبان انگلیسی به شکل های مختلف درگیر کنید.

با چیزی که واقعا نیاز دارید شروع کنید:

مثلا اگر قصد ادامه تحصیل دارید؛ واژگان مربوط به رشته ی خود را پیدا کنید و متون مربوط به خود را ترجمه کنید و گاهی بهتر است براساس نیازها و علایق خود پیش بروید؛ این کار باعث می شود تا شما بهتر و بیشتر با واژگان درگیر شوید و البته خود را با تعداد زیادی لغت به چالش نکشید زیرا بعد از مدتی خسته می شوید و دیگر علاقه و انگیزه ای نخواهید داشت.

انگیزه و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید:

وقتی که می بینید کمی در یادگیری زبان انگلیسی کند پیش می روید؛ نگران نباشید. زیرا مطمئن باشید تمامی کسانی که وارد این راه شده اند این روزها را هم سپری کرده اند پس اصلا خود را نبازید و نگویید که من دیگر به زبان انگلیسی صحبت نخواهم کرد. هر هدف بزرگی سختی هایی دارد که باید آن را بپذیرید.

یک دلیل عالی برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کنید:

این دلیل را تنها فقط برای سرگرمی ننویسید؛ بلکه واقعا به آن فکر کنید و هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی بدانید. این نوشته به این دلیل خوب است که هر بار که به آن نگاه کنید می توانید انگیزه خوبی برای ادامه راه پیدا کنید؛ زیرا هر چه شما انگیزه ی بیشتری برای یادگیری داشته باشید؛ یادگیری زبان انگلیسی بهتر و ساده تر خواهد اتفاق خواهد افتاد.

دقیقا بدانبد که چه چیزی از یادگیری زبان انگلیسی می خواهید و محدوده ی زمانی خود را برای یادگیری مشخص کنید:

اهداف شما و زمان وقوع آن باید کاملا مشخص باشد اما این هدف چگونه باید نوشته شود؟ در ادامه یک نمونه از اهدافی که بد نوشته شده اند و اهدافی که روشن و واضح نوشته شده است؛ آمده :

اهداف بد:

  • من می خواهم انگلیسی روان صحبت کنم
  • می خواهم در کشور دیگری به دانشگاه بروم
  • دوستی پیدا کنم که انگلیسی زبان است.

اهداف خوب:

  • بعد از 8 ماه، می خواهم بتوانم هر مقاله ای را در نیویورک تایمز بخوانم و بفهمم.
  • بعد از 6 ماه، می خواهم حداقل نمره  6.0 در آزمون انگلیسی IELTS بگیرم تا بتوانم در یک دانشگاه پذیرفته شوم.
  • ظرف 3 ماه می خواهم بتوانم در موقعیت های اجتماعی با مباحث روزمره مانند ورزش ، موسیقی ، فیلم ، مسافرت و غذا با انگلیسی زبانان صحبت کنم.

همانطور که میبیند در نوشتن اهداف، محدودیت زمانی ذکر نشده است. محدودیت زمانی در رسیدن به اهداف بسیار مهم است. اینکه بدانید در این محدوده ی زمانی تا کجای اهداف را پیش رفته اید و چقدر مسیر رسیدن به اهداف خود را پیشرفت داشته اید؟ در هر پروسه باید روند پیشرفت خود را بررسی کنید و خود را ارزشیابی کنید.

اهداف بد همچنین هیچ معیاری برای اندازه گیری ندارند. مثلا منظور از روان صحبت کردن چیست؟ چه نمره ای را می خواهی؟ کدام دانشگاه می خواهی بروی؟ پس باید بدانید که چگونه اهداف را بنویسید.

هر روز تمرین کنید:

تمرین روزانه مزایای زیادی دارد:

– شما را با انگیزه نگه می دارد:

وقتی یک کار را هر روز انجام دهید؛ تبدیل به عادت می شود وقتی چیزی تبدیل به عادت می شود؛شما برای ادامه راه خود انگیزه دارید.

– باعث صرفه جویی در زمان می شود:

وقتی یک چیزی را یاد می گیریم؛ اگر روز بعد آن را تمرین نکنیم فراموشش خواهیم کرد؛ پس تمرین نکردن درست می تواند آموخته های قبلی ما و زمانی که برای یادگیری ان ها گذاشته ایم را هم به هدر بدهد. پس وقتی ما هر روز تمرین کنیم؛ زمانی که برای یادگیری صرف کرده ایم ذخیره شده و یادگیری و به یادسپاری ما هم راحت تر خواهد شد.

جلوگیری از عواقب بزرگ:

اگر شما هر روز تنها چند دقیقه و زمان کوتاهی را برای یادگیری صرف کنید؛ دیگر نگران این نخواهید بود که اگر یک روز نتوانستید مطالعه کنید؛ زیرا قبلا با مرور و خواندن هر روزه جبران کرده اید و از درس های خود عقب نیستید.

برای مطالعه فعال انگلیسی وقت بگذارید:

خواندن کتاب، نگاه کردن به ویدئو و کلیپ و … جزو فعالیت های منفعل برای یادگیری زبان انگلیسی است. اما برای اینکه زبان انگلیسی را فعال یا بگیرید باید از فلش کارت؛ کتاب، آزمون و تکالیف معلم خود برای یادگیری بهتر بهره ببرید و آن را خوب یاد بگیرید. یادگیری زبان انگلیسی رایگان همراه با استاد جاوید

از شکست نترسید:

یکی از راه های رسیدن به موفقیت شکست است. از کودکی به ما گفته اند که اشتباه نکنیم؛ اما گاهی اوقات اشتباه لازم است ممکن است در کار یک آتش نشان قابل بخشش نباشد اما برای شما که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید؛ اشتباه کردن نقاط ضعف شما را نمایان می کند. هر چه بیشتر اشتباه کنید بیشتر و سریع تر یاد خواهید گرفت و آن ها را سریع تر به خاطر خواهید سپرد.