آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

  •  آیا می میتوانیم در منزل به کودکان خود زبان دیگری را آموزش دهیم؟
  •  چرا کودک باید به زبان دیگری جز زبان مادری مسلط باشد؟

این سؤال ها و صدها سؤال دیگر شاید تمامی سؤالاتی باشدکه ذهن والدین نگران را به خود مشغول کرده است. در دنیای امروز که جهان به یک دهکده جهانی تبدیل شده است و دنیا با هم هر روزه در ارتباط اند نمی توان بدون دانستن یک زبان دیگر به خوبی با جهانیان ارتباط برقرار کردو. پس چه بهتر آن را از اوان کودکی شروع کرد و آموزش داد. این مقاله و صدها مقاله ی دیگری که به زودی در سایت بارگذاری خواهد شد به شما می تواند کمک کند تا به فرزند خود در یادگیری زبان دوم کمک کنید.

فواید یادگیری زبان دوم برای کودکان

به طور کلی، ذهن های جوان تر خیلی راحت تر می توانند زبان دوم و حتی سوم را یاد بگیرند. اگر می خواهید کودک شما از همان اوایل کودکی زبان انگلیسی را یاد بگیرید بسیار فکر خوبی است اما باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید:

یادگیری یک زبان جدید و در کل یک مهارت جدید برای همه انسان ها مشکل است اما کاملا واضح است که برای کودکان این امر تلاش کمتری را می طلبد. وقتی می خواهید به فرزندان خود زبان را بیاموزید بهتر است با خود درباره ی مزایای آن فکر کنید.

تصور کنید در محل کار شما و در دنیای امروز کسانی که زبان دیگری را هم بلد هستند خیلی بهتر می توانند ارتباطات خود را گسترش دهند زیرا با همان زبان دوم خود می توانند ارتباطات جدید ایجاد کرده و خیلی راحت برای خود فرصت های شغلی بسازند.

مقالاتی که ممکن است برای شما مفید باشد:

 ترفندهای تقویت مکالمه زبان انگلیسی 

 پنجاه استراتژی برای تقویت زبان انگلیسی

 چگونه قفل زبان را بشکنیم؟

با دانستن همه این مزایا شاید بخواهید فکری هم برای فرزند خود کنید و از آن جا که امروزه زبان انگلیسی زبان بین المللی به حساب می آید؛ به همین دلیل اکثر خانواده ها در سراسر جهان آن را به عنوان یکی از مهارت های مهم برای فرزندان خود قرار می دهند.

مطالعات شناختی و دانشگاهی نشان می دهند که کودکان دو زبانه نسبت به سایر کودکان یعنی یک زبان ها، خلاق تر هستند و حتی در حل مشکل هم بسار تواناتر هستند. وقتی یک کودک زبان دیگر را به خوبی می شناسد درک ساختارهای یک زبان دیگر برای او ساده تر است و می تواند به خوبی در آزمون های استاندارد نمره بالایی بیاورند.

کودکی که یک زبان دوم را به خوبی یا گرفته است به راحتی می تواند زبان سوم را هم یاد بگیرد و مشکلی نداشته باشد.

اگر به صورت شخصی به این امر نگاه کنیم می توان دید که دسترسی مردم به منابع و فرهنگ های مختلف بیشتر خواهد بودو به علاوه به کودکان کمک خواهد کرد تا بتوانند ارتباطات خود را گسترش داده و اطلاعات بیشتری درباره شناخت فرهنگ های دیگر داشت باشد. این شناخت به کودکان در شناخت جهان کمک می کند و آن ها خواهند فهمید که دنیا چقدر بزرگ است.

در نهایت وقتی یک کودک یک زبان بیشتر را بلد باشد و بر روی یک زبان خارجی دیگر مسلط باشد بهتر خواهد توانست که در خارج از کشور ارتباط برقرار کنند و همین امر به آن ها عزت نفس و حس رضایت خواهد داد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

هر چه چوان تر، بهتر:

نوزادان به دلیل اینکه بافت شناختی بسیار جوانی دارند؛ ذهن آن ها هر روز در حال ساخته شدن است و به همی ندلیل هر محرکی که از دنیای بیرون به آن ها برسد می توانند به راحتی یاد بگیرند و درک کنند. 

متخصصان زبان شناسی معتقدند کودکانی که قبل از نوجوانی یک زبان را یاد می گیرند بیشتر و بهتر از افراد بزرگ تر زبان را مشابه بومی ها یاد می گیرند و تلفظ می کنند. علاوه بر این همین تحقیقات نشان داده است که کودکان به راحتی قواعد هر زبانی را دراوان کودکی یاد می گیرند توانایی که در دوران بزرگسالی ناپدید می شود. 

گرچه ذهن کودکان مانند یک اسفنج می تواند به راحتی هر چیزی را به خود جذب کند؛ اما توصیه می شود تا زمانی که کودک در یک زبان به خوبی مسلط نشده است زبان دیگری را به او معرفی نکنید؛ زیرا این کار آن ها را بین زبان های مختلف قرار می دهد و نمی توانند به خوبی منظور خود را بیان کنند. 

در هر حال این امر به خوبی مشهود است که هر چه در سنین پایین تر زبان یادگرفته شود و هر چه تمرین بیشتر شود یادگیری بهتر خواهد بود.