آموزش زبان انگلیسی از صفر

آموزش زبان انگلیسی از سطح صفر

چگونه از صفر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

برای آموزش زبان انگلیسی از صفر بهتره که در ابتدا داستان پایین را بخوانید.

 

داستان مرد تاجر اما بی سواد 

توی یکی از همین روزا بود که وقتی از سر کار برمیگشت گوشیش زنگ خورد و بهش خبر دادن پدرش بیمارستانه. همین که رسید بیمارستان گفتن تموم کرده. مراسم پدرش رو به بهترین نحو انجام داد. بعد چند وقت وکیل پدرش زنگ زد و گفت همه چیو پدرش به اسمش کرده. حالا باید با اینهمه کارخونه  و اموال چیکار می کرد؟ چندماهی گذشت تا خم و چم کار دستش بیاد. کم کم با محصولاتی که توی کارخونه تولید می کردن داشت کارو کاسبیش می گرفت. طوری که دیگه به خارج از کشور می فرستاد و کلی صادرات داشت. اما یه مشکلی این وسط بود اون با این همه ثروت سواد نداشت.

 البته اشتباه نشه نه که سواد نداشت؛ ولی زبان بلد نبود. نمیدونست کی چی میگه و هر چیزی که دم دستش می ذاشتن امضا می کرد. تا اینکه یه بار خبر رسید که باری که قرار بوده دستش برسه کمتر از اون مقداریه که باید.

بعد از کلی پیگیری فهمید که توی قرار داد نوشته این قضیه رو و ایشون چون نخونده امضا کرده. الان باید ضررش رو هم تقبل کنه. در واقع پول بیشتر ازش گرفته بودن در مقابل مقدار کمی جنس.

این براش یه تلنگر شد. اما وقتی که به یادگیری زبان فکر می کرد خنده اش می گفت. مگه میشه با این همه مشغله و توی این سن و سال زبان یاد بگیره؟

الان ما قرار به ایشون کمک کنیم تا یاد بگیره چه جوری زبان رو توی کمترین زبان با بالاترین کیفیت یاد بگیره.

حالا چطوری ما کمکش می کنیم؟

بهتره قبل اینکه سورپرایز رو معرفی کنم اول چند نکته ساده و کاربردی در مورد آموزش زبان انگلیسی از صفر رو بهت بگم.

وسواس نداشته باشی ها!!

توی یادگیری زبان انگلیسی نباید وسواس داشته باش. اینکه هر بار که اشتباه حرف میزنی و گرامر نابه جا به کار می بری بخوایی خودت رو سرزنش کنی؛ کاری از پیش نمی بری و فقط پس رفت می کنی. فقط گازش رو بگیر و پیش برو.

اعتماد به نفس:

وقتی در حال صحبت کردن هستی به هیچ عنوان اون رو قطع نکن و شده با هر چیزی که بلدی با ساده ترین جملات منظورت رو به طرف مقابلت بفهمونی .

از صفر شروع کن اما فقط لغت:

به نظرت هر کسی که فارسی حرف میزنه به خوبی دستور زبان فارسی رو بلده؟ مطمئنا خیلی از افراد در صحبت های خود فعل را اول بیاورد و  فاعل را پایان جمله.

از در و دیوار غافل نشو:

برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر؛ بهتر است هر واژه و لغتی را که یاد می گیرید؛ بر روی یک برچسب بنویسید و آن را بر روی دیوارهایی که در اطراف شما وجود دارد بچسبانید. می توانید در کنار هر واژه تصویر و یا عکس کسی یا چیزی را که با گفتن واژه در ذهنتان تداعی می شود؛ بچسبانید.

این کار هم املای کلمات را در ذهن شما نگه می دارد و هم اینکه شما هیچ وقت معنی لغات را فراموش نخواهید کرد.

خاطره بازی با لغات انگلیسی:

هر چیزی را که در طول روز برایتان رخ می دهد را حتی در حد یک پاراگرف به زبان انگلیسی بنویسید. این کار هم می تواند یادگیری را در شما تثبیت کند و هم اینکه هر زمانی که به واژه جدیدی نیاز داشتید آن را در گوگل سرچ کنید و با به کار بردن آن در متن خود آن را در ذهن خود حک  کنید. حتی می توانید به این نوشته ها لیست روزانه خرید خود را هم اضافه کنید.

تمرین زبان انگلیسی یادت نره

در کنار همه کتاب هایی که می خونی  و دوره های انلاینی که تهیه می کنی؛ حتی اگه بهترینش باشه اگه تمرین نکنی نتیجه نمی گیری. پس تمرین روزانه حتی روزهای تعطیل رو یادت نره. یکی مهم ترین مهارت های زبان انگلیسی گوش دادن و درست شنیدنه. باید حتما مدام پادکست و آهنگ گوش بدی و فیلم ببینی.

فکر کن تازه به دنیا اومدی(از صفر شروع به یادگیری زبان انگلیسی کن):

خیلی از ما چون توی دوران مدرسه یا به کلاس های زبان رفتیم و یا تو مدرسه تا حدی زبان انگلیسی رو  یاد گرفتیم؛ حاضر نیستیم همه چیز رو از صفر شروع کنیم. مطمئن شو که هر چیزی که توی ذهنت از زبان انگلیسی بلد هستی رو میریزی بیرون و بعد پکیج هات رو شروع به خوندن می کنی.

اما چه راه هایی هست تا من زبان انگلیسی رو از صفر توی خونه یاد بگیریم:

آموزش زبان انگلیسی آنلاین:

الان خیلی از موسسات زبان انگلیسی خیلی از زبان آموزاشون به خاطر کرونا  کلاس نمی رن و ترجیح می دن توی خونه بشینن و زبان یاد بگیرن.

آموزش زبان انگلیسی با اینترنت:

 تنها با یک سرچ ساده می تونی کلی مقاله و ویدئو در رابطه با زبان انگلیسی پیدا کنی که راهکارهای خیلی خوبی برای یادگیری جلوی پات میزاره اما یادت نره اراده و پشتکار تو توی این مرحله حرف اول رو میزنه.

اما آیا می شه به صورت خودخوان و در منزل زبان انگلیسی رو یاد گرفت؟

ما توی این سایت برای تو  بهترین منابع و پکیج هایی رو داریم که به راحتی می تونی اون ها رو تهیه کنی و توی خونه از یادگیری (شاید برای اولین بار) لذت ببری. یه ویدئو هم از نحوه ی آموزش زبان انگلیسی بدون گرامر هم برات می زارم تا کاملا با این متد آشنا بشی.

این هم لینک آپارات استاد جاوید که میتونی ویدئوهای بیشتری رو اونجا ببینی و همراه با شوخی و خنده کلی چیز یاد بگیری.

یادگیری زبان در منزل چقدر طول می کشه؟

اگر توی حد متوسط هستی روزی 3 ساعت می تونه کلی کمکت کنه. تقریبا با روزی 3 ساعت بعد از یه سال به سطح پیشرفته می رسی.

چه جوری مرور کنم؟

بهترین روش یادگیری زبان اینه که اولین بار که مطلب جدیدی از زبان رو مطالعه میکنی (مثلا یک لغت)، اگر همون مطلب رو در ۲۴ ساعت آینده هم یک بار مرور کنی، تا ۸۰٪ از اون مطلبی که جدیداً یاد گرفتی توی خاطرت می مونه.

 بعد از یک هفته، می تونی بعد از پنج دقیقه مرور همون مطلب، بدون فراموشی همه اون رو به خاطر بیاری.

این مطلب تا ۳۰ روز توی ذهن شما می مونه!. بعد از چهل روز اگر همون مطلب رو دوباره بخونی ، تثبیت اون توی ذهن تون تا ۶ ماه هم امکان پذیره! پس یک بار همون شبی که مطلب رو یاد می گیری مرور کن، هفته بعد هم یک بار و چهل روز بعد هم یک بار.

دوپینگ مغز:

همه ما برای اینکه بتونیم یه چیزی رو خیلی خوب و راحت یاد بگیریم خیلی باید زان بزاریم. چرا؟ خب کاملا مشخصه چون تمرکز نداریم. یکی از بهترین کارهایی که می تونی بکنی اینه که تمرکزت رو با کارهای مختلف ببری بالا. مثلا چی؟

  • خب مثلا جدول حل کردن
  • یا بازی های فکری
  • یا مثلا از دست مخالفت برای کارهای روزانه ات استفاده کنی
  • یوگا کن
  •  مدیتیشن
  • پیاده روی

و اینکه یه پکیج خوشگل رو هم تهیه کن تا سلطان حافظه ایران یادت بده که چه جوری تمرکز داشته باشی و بتونی به بهترین شکل حافظه ات رو تقویت کنی.

پکیج دوپینگ مغز می تونه بهترین گزینه برای تو باشه

 

سوالات متداول

چگونه به‌تنهایی آموزش زبان انگلیسی را از صفر شروع کنیم؟

اگر دوست دارید بدون حضور در آموزشگاه‌های زبان این مهارت را یاد بگیرید، می‌توانید از پکیج‌های آموزشی اساتید برتر این حوزه استفاده کنید. این پکیج‌ها به شما کمک می‌کنند تا به‌تنهایی اما با رعایت اصول لازم مهارت زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

معمولاً آموزش زبان انگلیسی از صفر چقدر طول می‌کشد؟

اگر شما روزی ۳ ساعت به‌طور منظم مطالعه داشته باشید بعد از گذشت یک سال به سطح پیشرفته می‌رسید.

با انجام چه کارهایی می‌توانیم تمرکز خود در آموزش زبان را افزایش دهیم؟

حل جدول، بازی‌های فکری، مدیتیشن، پیاده روی

آسان‌ترین راه برای آموزش زبان انگلیسی چیست؟

در فیلم آموزش زبان انگلیسی از صفر می‌گوید برای یادگیری بهتر این زبان از در و دیوار غافل نشوید یعنی هر واژه و لغت جدیدی که به نظرتان می‌رسد را روی یک کاغذ بنویسید و آن را در مکان‌های مختلف نصب کنید تا با دیدن آن‌ها، واژه نوشته شده در ذهنتان تداعی شود.

منظور از خاطره بازی با واژگان انگلیسی چیست؟

یعنی اینکه شما می‌توانید هر اتفاقی که در طول روز برایتان می‌افتد را به زبان انگلیسی در حد یک پاراگراف بنویسید.

فیلم آموزش زبان انگلیسی از صفر به ما می‌گویند از چه راه‌هایی این زبان را یاد بگیریم؟

مراجعه به مؤسسات زبان انگلیسی یا جست و جو در اینترنت