یادگیری آسان زبان انگلیسی

یادگیری آسان زبان انگلیسی

اهداف واقع بینانه برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری آسان زبان انگلیسی شاید یکی از چالش های این روزها مخصوصا برای کسانی باشد که قصد خارج رفتن دارند. شاید مدت هاست به این فکر بوده اید که زبان انگلیسی را یاد بگیرید و اکنون و این زمان را براییادگیری بهترین زمان در نظر گرفته اید. همیشه طی کردن یک مسیر باید با داشتن هدف و هدف گذاری انجام شود اما آیا تنها نوشتن چند هدف ما را به اهدافمان می رساند. هدف گذاری کردن وقتی بدون برنامه ریزی باشد تنها یک نوشته است و به هیچ جایی ما را نخواهد رساند.

یادگیری آسان زبان انگلیسی

با اهداف خود واقع بینانه برخورد کنید:

مثلا برای این که بتوانید در یک کشور خارجی زبان زندگی کنید چه چیزهایی در زبان نیاز دارید؟ آیا اولین هدفی که برای خود قرار می دهید این است که مثلا بتوانید روان صحبت کنید؟ 100% نه .

باید اولین هدف شما این باشد که مثلا چگونه بلیط هواپیمای خود را در خواست کنید. یا مثلا چگونه در فرودگاه غذا سفارش دهید با همین قدم های کوچک شروع کنید و سپس به اهداف بزرگ تر فکر کنید. 

مسئله مهم دیگر می تواند این باشد که شما امسال میخواید که حتما زبان انگلیسی را یاد بگیرید اما جدیدا یک کار جدید را هم پیدا کرده اید آیا واقعا زمان دارید روزی دو ساعت را برای خواندن زبان زمان بگذارید؟

اگر ممطئن نیستید چند ساعت می توانید برای یادگیری زمان بگذارید برنامه خود را زمان بندی کنید و آن را بدون گذاشتن ساعت مشخص انجام دهید اما هر بار سعی کنید تایم مطالعه خود را افزایش دهید.

یادگیری آسان زبان انگلیسی

یک فضای امکان برای خطاهای خود قرار دهید:

حتی کسی که زبان مادری اش انگلیسی است امکان دارد در نوشتن و حرف زدن خود دچار اشتباه و خطا شود پس با یک اشتباه کوچک خود را سرزنش نکنید.

گاهی ممکن اس بی حوصله باشید؛ خود را مجبور که نوشتن مطالب و یا یادگیری نکنید بلکه بهتر است به کارهای مورد علاقه خود بپردازید و از آن لذت ببرید.

بر روی هر آنچه که می توانید انجام دهید متمرکز شوید:

با در نظر گرفتن محدودیت های خود برای یادگیری برنامه ریزی کنید؛ مثلا تصور کنید سرماخورده اید و توانایی خواندن کتاب و لغات جدید را ندارید به جای آن می توانید از دیدن یک فیلم به زبان اصلی لذت ببرید و در عین حال زبان خود را هم تقویت کنید. 

این کار نشان دهنده ی اراده قوی شما در یادگیری است. اجازه ندهید مشکلات شما را از هدف تان دور کنند. یادگیری زبان در مهاجرت