چگونه در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم ؟

پیشرفت-در-زبان-انگلیسی-

آیا به دنبال پیشرفت در زبان انگلیسی هستید “تغییر روال یادگیری” تنها چیزی است که به آن احتیاج دارید. پیشرفت در این زبان به میزان غرق شدن شما در محیط و بستر زبان انگلیسی بستگی دارد. منظور ما دقیقاً تکنیک غوطه‌وری است. پیشنهاد ما به افرادی که به دنبال پیشرفت واقعی در یادگیری زبان انگلیسی هستند این است که نکات و دستورالعمل‌هایی که یاد گرفته‌اند را در قالب زندگی روزمره خود پیاده کنند.

 

بهترین راه هایی پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی شیرین و سرگرم‌کننده است اما با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی نیاز دارد تا شما دائماً به روز باشید و سطح اطلاعاتتان را بالا ببرید. برای پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی چند راه مخفی وجود دارد:

1.یک هدف مشخص با ضرب‌الاجل تعیین کنید

برای شروع یک کار جدید “الهام گرفتن” عالی است اما برای ادامه دادن و ماندن در مسیر به یک “چهارچوب زمانی مشخص” نیاز دارید. برای پیشرفت در زبان باید هدف و زمان مشخصی را تعیین کنید. هدف شما باید ملموس باشد به‌عنوان مثال اگر هدفتان صحبت کردن به زبان انگلیسی است باید این موضوع با آزمون‌های مختلف اندازه گیری شود، اگر هدفتان درک زبان انگلیسی است باید بتوانید فیلم‌های بدون زیرنویس یا کتاب‌های انگلیسی را درک کنید. وقتی می‌دانید هدفتان چیست، مراحلی که باید طی کنید هم مشخص می‌شود.

پیشنهاد ما این است که مهلتی را مشخص کنید که مطمئنید در آن بازه زمانی می‌توانید به‌طور واقع‌بینانه‌ای به هدفتان برسید. در بازه تعیین شده فعالیت‌های روزانه و هفتگی خود را روی تقویم علامت بزنید و به‌طور منظم خودتان را ارزیابی کنید. این کارها کمک می‌کند تا به ضرب‌الاجلی که تعیین کرده‌اید، برسید. اگر احساس می‌کنید، نمی‌توانید خودتان را به زمان تعیین شده برسانید زمان مطالعه‌تان را افزایش دهید. فراموش نکنید که ضرب‌الاجل شما باید واقع‌بینانه و قابل دستیابی باشد در غیر این صورت علاقه‌تان از بین می‌رود و نسبت به آموزش زبان سرد می‌شوید.

مطالعه کنید  مانع فراموشی زبان شوید

2.زندگی خود را با زبان انگلیسی ترکیب کنید

زندگی-خود-را-با-زبان-انگلیسی-ترکیب-کنید

برای پیشرفت سریع در زبان انگلیسی مجبور نیستی تمام وقتتان را صرف کتاب‌ها و تمرین‌های گرامری کنید در عوض باید انگلیسی را به بخشی از برنامه روزانه‌تان تبدیل کنید؛ به‌عنوان مثال در طول روز وبلاگ نویسان و رسانه‌های انگلیسی را دنبال کنید، فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی را تماشا کنید، دفتر خاطرات انگلیسی داشته باشید یا برای برقراری ارتباط با دیگران از زبان انگلیسی استفاده کنید. حداقل یک ساعت در روز را به این کارها اختصاص دهید. شاید در لحظه متوجه نشوید اما به‌طور ناگهانی سطح زبان شما ارتقا پیدا می‌کند.

 

3.عاشق یک انگلیسی زبان شوید

احتمالاً این توصیه یادگیری زبان را نمی‌شنوید اما عاشق شدن با فردی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کند انگیزه خوبی به شما برای تقویت مهارت speaking و writing می‌دهد. با ایجاد این رابطه شما علاقه بیشتری نسبت به مطالعه زبان پیدا می‌کنید. فرقی نمی‌کند یک خانم هستید یا آقا در هر صورت می‌توانید متناسب با جنسیت خود یک دوست انگلیسی زبان پیدا کنید. اگر این کار برای شما امکان‌پذیر نیست عاشق یک فرد تأثیرگذار شوید ک فعالیت‌های او را دنبال کنید تا انگیزه‌تان برای یادگیری بیشتر شود.

 

4.نگران درک تک‌تک واژگان انگلیسی نباشید

شاید فکر کنید یکی از راه های پیشرفت در زبان انگلیسی حفظ تمام لغات موجود در آن است در صورتی که این گونه نیست، فقط کافی است وقتی فیلمی را می‌بینید یا کتابی را می‌خوانید کلمات ناآشنا را یادداشت و با کمک دیکشنری معنای آن‌ها را پیدا کنید حتی می‌توانید معنای برخی از لغات را از روی متن حدس بزنید. وقتی تمرکز خود را از روی حفظ تمام واژگان بر می‌دارید و فرهنگ لغت را کنار می‌گذارید استرستان کم‌تر می‌شود و می‌توانید با آرامش بیشتری کلمات را بخوانید، آن‌ها را درک کنید، تمرکزتان را افزایش دهید و از روند یادگیری لذت ببرید.

مطالعه کنید  شروع آموزش زبان دوم در کودکان

 

5. تمرکز خود را روی تلفظ بگذارید

اغلب زبان آموزان هنگام یادگیری آوا و تلفظ تنبلی می‌کنند در صورتی که تلفظ صحیح کلمات و درک آنچه انگلیسی زبانان بومی می‌گویند به شما کمک می‌کند تا در یادگیری زبان پیشرفت بهتری داشته باشید. یادگیری تلفظ و قواعد آوایی ساده‌تر از به خاطر سپردن مجدد کلماتی است که یک یا دو سال قبل آن‌ها را اشتباه یاد گرفته‌اید. از حالا به بعد سعی کنید هنگام تمرین زبان انگلیسی و صحبت با خودتان صدا را ضبط کنید؛ سپس با گوش دادن مجدد به آن، اشتباهات تلفظی خود را بگیرید و راحت‌تر روی تقویت لهجه‌تان کار کنید. اگر می‌خواهید راحت‌تر بخوانید، سریع‌تر بفهمید و آسان‌تر به خاطر بسپارید “پکیج تقویت کوانتومی Reading” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

6. در شبکه‌های اجتماعی اکانت‌های انگلیسی را دنبال کنید

در-شبکه‌های-اجتماعی-اکانت‌های-انگلیسی-را-دنبال-کنید

من ما فقط اکانت‌های انگلیسی مرتبط با یادگیری زبان انگلیسی نیست. شما می‌توانید افراد مختلف را بر حسب موضوعاتی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید دنبال کنید به‌عنوان مثال اگر به مد علاقه دارید، مجلات یا افراد معروف در این زمینه را دنبال کنید / اگر به استایل علاقه دارید، دنبال کننده استایلیست‌ها باشید و اگر هم به تدریس علاقه دارید، دنبال کننده مدرسان زبان انگلیسی باشید. اگر رسانه‌های اجتماعی را متناسب با اهدافتان دنبال کنید خیلی سریع لغات و اصطلاحات انگلیسی را یاد می‌گیرید و روان‌تر صحبت می‌کنید.

 

7.منتظر سطح بعدی نباشید

یکی از راه های پیشرفت در زبان انگلیسی این است که برای رسیدن به یک سطح خاص منتظر نمانید. اشتباه رایج اکثر زبان آموزان همین جا است به‌عنوان مثال:

  • هنگامی که در سطح مبتدی و متوسط هستند فکر می‌کنند، نمی‌توانند کتاب بخوانند، سریال ببینند یا به پادکست گوش دهند!
  • فکر می‌کنند مادامی که در سطح مبتدی هستند، نمی‌توانند درباره هنر یا سیاست حرف بزنند!
  • در دورهمی‌های خانوادگی یا دوستانه به زبان انگلیسی صحبت کنند!

در صورتی که آن‌ها باید این کار را انجام دهند و مهارت listening و speaking خود را تقویت کنند. صحبت کردن در سطح مبتدی اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و تلفظ / لهجه را بهبود می‌بخشد. هر چقدر زبان آموزان دیرتر شروع کنند با چالش‌های بیشتری روبرو می‌شوند.

  • اگر در سطح مبتدی هستید، می‌توانید به جای خواندن رمان کتاب داستان‌های کودکانه را بخوانید. اگر از ادبیات کودک متنفرید کتاب‌های طراحی شده برای زبان آموزان مبتدی را مطالعه کنید.
  • اگر در سطح متوسط هستید سراغ رمان‌های پرفروش بروید. این رمان‌ها واژگان و دستور زبان ساده‌ای ندارند اما بسیار لذت بخش هستند. شما می‌توانید معنای واژگانی که نمی‌دانید را بر اساس متن حدس بزنید و با اصطلاحات رایج انگلیسی آشنا شوید.
مطالعه کنید  نگرشت را عوض کن تا آرامش بیابی!

8.     اگر هیچ پیشرفتی نمی‌بینید ناراحت نشوید

علی رغم اینکه راه هایی برای پیشرفت در زبان انگلیسی کشف شده اما هنوز هم هیچ دستورالعمل جادویی وجود ندارد که در عرض چند هفته شما را به سطح پیشرفته برساند. برای اینکه بفهمید شناگر خوبی هستید یا نه باید وارد استخر شوید پس برای اینکه بفهمید در زبان انگلیسی پیشرفت کرده‌اید یا نه باید در محیط زبان شیرجه بزنید. منظور ما این است که باید مهارت و توانایی خودتان را در موقعیت‌های مختلف بسنجید، از معلمتان بازخورد بگیرید، سطح کتاب‌هایی که مطالعه می‌کنید را بسنجید، در آزمون‌های بین‌المللی شرکت کنید، هنگام صحبت کردن نسبت به کلمات یا عباراتی که استفاده می‌کنید دقیق‌تر شوید، مهارت شنیداری خود را با پادکست‌های انگلیسی ارزیابی و لهجه‌تان را با یک انگلیسی زبان بومی مقایسه کنید.

سخن پایانی

اگر اهداف روشنی برای خودتان تعیین نکنید، نمی‌توانید به‌طور مرتب میزان پیشرفتتان را اندازه‌گیری کنید. یادگیری زبان انگلیسی در خانه یک فرایند بی‌پایان است. برای رسیدن به مراحل بالاتر باید ضرب‌الاجل‌های واقع‌بینانه‌ای داشته باشید و به تدریج پیشرفت کنید. به جای این که روزها و شب‌ها کتاب‌های درسی / تمرینات گرامری و فهرست طولانی واژگان انگلیسی را بخوانید، زبان انگلیسی را جزئی از برنامه روزانه خود قرار دهید و در قالب کارهایی که به‌صورت روتین انجام می‌دهید انگلیسی را تمرین کنید. اگر نکاتی که در این مقاله بررسی کردیم را انجام دهید خیلی زود متوجه پیشرفتتان می‌شوید.