تکنیک های افزایش قدرت ذهن

افزایش قدرت ذهن

چگونه قدرت ذهن خود را افزایش دهیم؟

اگر به خاطر داشته باشید ما در مقاله قبلی درباره واحد یکتا صحبت کردیم و قرار شد در این مقاله درباره ی ویژگی های این واحد یکتا می خواهیم صحبت کنیم و دلایلی که فیزیک کوانتوم هم این امر را تاکید می کند را برای شما بیان می کنیم.

در این مقاله تکنیک های افزایش قدرت ذهن به خوبی مورد بررسی قرار خواهیم داد و می توانید به بهترین نحو آن را در زندگی خود به کار ببرید. 

ویژگی های واحد یکتا :

  •  قادر مطلق : اگر این واحد یکتا همه چیز است، پس رقیبی ندارد و کسی تاب مقابله با او را ندارد پس قادر مطلق است.
  •  حاضر مطلق : وقتی این واحد یکتا بر همه چیز مسلط است پس یعنی بر همه جا حاضر است و به تمام آفرینش، من و شما جان تازه می دهد.
  •  دانای مطلق: از آنجا که خدای یکتا همه چیز است و علت تمامی پدیده ها پس هوش بسیار بالایی دارد و هیچ موجودی خارج از دایره تصور او نبوده و نیست و نخواهد بود.
  •  آرامش و توازن: چون خدا یکتا است یعنی کسی همتای او وجود ندارد و او تنها و مطلق است و هیچ کسی مقابل او وجود ندارد تا موجب ناسازگاری و عدم توازن شود؛ پس خداوند سراسر آرامش و تعادل است.
  •  نامحدود: علم به ما می گوید که بستر یک دست انرژی نامحدود است؛ نامحدود یعنی بدون آغاز و پایان و منبع این انرژی وجود لایتناهی خداوند است پس خداوند نامحدود است.
  •  وفور: از آنجا که این بستر انرژی، همه چیز است؛ پس تمام آفرینش را شامل می شود و تمام آفرینش تماما نامحدود است و همان وفور است.
  •  فناناپذیر: از آنجا که خدا همه چیز است و هیچ کسی تاب رقابت با او را ندارد پس کسی نمی تواند او نابود کند.
  •  خوبی: تمامی صفت هایی که در بالا بیان شد؛ اگر با هم و در کنار هم قرار بگیرد تنها عشق و خوبی را به شما منتقل می کند.

 

حال اگر افکار پشتیبان شما با ماهیت حقیقت همسویی داشته باشد؛ یعنی به افکار محدود کننده و منفی خود بی توجهی کنید؛ در واقع خود را با خدای یکتا همسو کرده اید.

هوش بی نهایت، عشق بی نهایت، آرامش بی نهایت، توازن بی نهایت و با تمامی این بی نهایت ها همراه می شویم. این هماهنگی تمامی چالش ها و مشکلاتی را که شما با آن روبرو هستید؛ برطرف می سازد.

همسویی شما با ماهیت حقیقت مثل قانون حذف عمل می کند؛ یعنی هر چیزی با آن سنخیت نداشته باشد را حذف می کند.

دو گام به کاربردن تکنولوژی ذهن را در مقاله قبلی برای شما بیان کردیم؛ اکنون می خواهیم گام سوم آن را در اینجا و در ادامه ارائه دهیم:

گام سوم – درمان ذهن برای به کار بردن تکنیک های افزایش قدرت ذهن:

درمان افکار منفی، از ذهن خود شما آغاز می شود. به این صورت که باید از قوانین و تکنولوژی ذهنی برای همسو کردن خود با ماهیت واقعیت بهره ببرید. برای این کار باید با ذهن خود شروع به مباحثه می کنید تا زمانی که افکارتان با ماهیت خقیت و با خوبی محض همسو شود.

کل به جزء:

یکی دیگر از اقداماتی که برای درمان ذهن منفی خود باید به کار ببریم این است که تمرکز را از روی حی کامل و بی نقص بر  روی خودتان و جزء خودتان متمرکز کنید به طوری که بتوانید به جای فکر کردن به ویژگی های خداوند، همان ویژگی ها را در خود متجلی کنید و سعی کنید هر آنچه در مورد خدا صدق می کند در وجود شما هم صدق کند.

چگونه درمان ذهن را شروع کنیم؟

اول از همه باید بدانید که با شروع درمان ذهن تمامی مشکلات روحی و جسمی شما حل خواهد شد. اما مانند هر کار دیگری قبل از شروع باید هدف خود را مشخص کنید. مثلا برای ارتباط بهتر، برای سلامتی بیشتر، پول فراوان تر و یا هر چیز دیگری. برای هر هدفی که مشخص کرده اید اول آن را به فراموشی بسپرید و سپس در یک وضعیت آرام بنشینید.

می توانید با چند تنفس آرام تمرکز خود را بر روی درون خود بیاورید و با خود بگویید تمامی ادعاها درباره من صدق می کند. بر روی واحد یگانه یا خدا تمرکز کنید و تمامی صفات او را که در بالا درباره آن ها بحث کردیم را بگویید. دانای مطلق، عشق مطلق، بی نهاتی، فراوانی و … .

به تمرکز خود روی وحدانیت خدا و این یگانه هستی ادامه دهید و تمامی صفات را به خاطر آورید. مثلا به خاطر آورید و تصور کنید کسی که شما را آفریده سراسر عشق است و از روی عشق این دنیا و از جمله شما را آفریده و چون شما هم بخشی از این هستی هستید پس این عشق مطلق در وجود شما هم به صورت نسبی نهادینه شده است. در مورد سایر صفات هم می توانید این کار را انجام دهید. با این کار می توانید افکار خود را با ماهیت حقیقت همسو و هماهنگ کنید.

معادل های ذهنی جهت افزایش قدرت ذهن :

 ما قبلا در مورد معادل های ذهنی به حد کفایت صحبت کردیم؛ یک معالجه ذهنی هدفی در جهت گسترش توانایی ما جهت تجسم خوبی را در بر دارد. یعنی شما تنها به خوبی ها فکر کنید و آن ها را توسعه دهید. اما در معادله های ذهنی گفتیم قبل از اینکه خوبی متجلی شود؛ باید آن را ذهن خود معادل سازی کنیم و با تخیل خود آن را ذهنمان بپرورانیم. پس یکی دیگر از راه های معالجه این است که ابتدا معادل هر آنچه را که می خواهیم در ذهن خود بسازیم و بپرورانیم. 

از مشکلتان بگویید:

بعد از اینکه برای این مسئله معادل های ذهنی خود را یافتید و افکار خود را با ماهیت حقیقت همسو کردید باید درباره مشکل خود بگویید. با خود بگویید: این درمان من است. حرف هایی که می زنم حقیقت وجود مرا به تصویر می کشد.

تنها یک حی و یک خالق وجود دارد که هب من جان بخشیده و تمامی سرزندگی و تمامیت این یگانه در من نیز دمیده شده است.” آنقدر به این سلسله افکار ادامه دهید تا به این واقعیت برسید که تمامی آنچه در وجود خداوند وجود دارد شما هم از آن بهره مندید. پس از انحام این تمرین به زندگی روزمره خود برسید و در طول روز نیز اجازه ندهید هیچ فکر منفی بر شما مستولی شود. 

در کل باید گفت که درمان ذهنی زحمت چندانی ندارد زیرا تمامی این درمان از یک قانون همگانی و کلی پیروی می کند؛ تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که افکار خود را متمرکز و هدایت کنیم و این درمان به اندازه افکار متمرکز ما مؤثر خواهد بود؛ اینکه ما آن ها را بر روی چه چیزهایی متمرکز سازیم. 

هر چه بیشتر تکنولوژی ذهن را به کار بگیرید و بر روی آن متمرکز باشد؛ نتایج بهتری به دست خواهید آورد. این فرایند وقت گیر است و یک شبه به دست نمی آید اما وقتی هم محقق شد درمان حتما جواب می دهد؛ زیرا همان طور که قبلا هم ذکر شد یک قانون کلی و همگانی است. 

کلام آخر 

از آنجا که ما متفکران ذهن خود هستیم؛ پس انتخاب با ماست. همین حلا هم همگی به سرنوشت مشترکمان می اندیشیم. کابرد علمی و همگانی قوانین ذهنی همان کلید و جواهر قیمتی است که همگی برای آزادی خود به دنبال آن بوده ایم. اکنون ما به نرم افزار مورد نیاز خود جهت راه اندازی سیستم سخت افزاری خود مجهز شده ایم. با همین تکنولوژی ذهنی هم می توانیم به تحقق رویاهای خود بپردازیم.