تقویت حافظه

به‌طور طبیعی عملکردهای مغز انسان در دوره جوانی به بیشترین حد خود می‌رسد و با افزایش سن به‌تدریج کاهش می‌یابد. بر این اساس داشتن یک رژیم غذایی سالم، تمرین دادن مغز، کار کشیدن از آن، تمرینات فیزیکی، عدم چند وظیفگی و عدم داشتن استرس می‌تواند به بهبود قدرت مغز و تقویت حافظه برای پیشگیری از آلزایمر کمک کند. برای این کار مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف نیستید بلکه با بیشتر خندیدن و یادگیری مهارت‌هایی که تا به حال آن‌ها را یاد نداشتید، می‌توانید خیلی راحت این کار را انجام دهید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و کاربردی را در خصوص تقویت حافظه انسان با یکدیگر بررسی کنیم.

تقویت حافظه

پکیج های فوق حرفه ای تقویت حافظه استاد مرتضی جاوید

 پکیج دوپینگ مغز جاوید

پکیج دوپینگ مغز جاوید یا پک تقویت حافظه یک پکیج تصویری است که شامل ۲۰ DVD آموزشی که بیشتر از ۲۴۰۰ دقیقه است، می‌شود. این محصول که با خود سه کتاب تمرینی، فلش کارت حافظه اعداد، نرم افزار تندخوانی، چند کتاب و DVD تکمیلی دارد اهداف آموزشی زیر را دنبال می‌کند:

– آموزش تکنیک‌های تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه بین ۴ تا ۱۰ برابر.

– آموزش بیشتر از ۲۰۰ تکنیک کاربردی و مؤثر برای پرورش مغز که عبارت‌اند از تمرینات پرورش تمرکز حواس، تکنیک‌های کامل تقویت حافظه، فنون محاسبات ذهنی، تکنیک‌های خلاقیت و ایده پردازی.

– یادگیری قوی‌ترین سیستم مطالعه در جهان یا فتوریدینگ.

– پیشگیری از آلزایمر و بیماری‌های ذهنی.

– تقویت دو نیمکره و حواس پنج‌گانه یا تقویت حافظه حسی.

– پکیج تقویت حافظه جاوید هیچ محدودیتی ندارد و افراد ۹ تا ۹۰ سال از مقطع دبستان تا دکتری می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر شما جزء محصلین، کنکوری‌ها، بانوان، مدیران، کارمندان یا کسبه هستید، می‌توانید با تهیه این محصول و تمرین تقویت حافظه مهارت‌های فوق را به‌آسانی یاد بگیرید.

کمک به افزایش حافظه با پکیج دانلودی سری برنامه تتافیزیک

این پکیج تصویری دریچه‌ای جدید برای رسیدن شما به خواسته‌هایتان است که در قالب ۲۱ جلسه ۴۵ دقیقه‌ای شما را با مباحث جذابی که تا به حال نمی‌دانستید آشنا می‌کند. هدف اصلی این محصول آشنایی با امواج مغزی، تنظیم آن‌ها و تقویتشان برای رسیدن راحت‌تر و سریع‌تر به خواسته‌ها است. با خرید این پکیج شما با ۵ موج مغزی آلفا _ بتا _ گاما _ دلتا و تتا آشنا می‌شوید؛ همچنین امواج گاما و بتا را به‌منظور یادگیری و پرورش مهارت‌های حافظ، امواج تتا و دلتا را با هدف خود شفا دهی _ درمان بیماری‌ها و رسیدن به اهداف خاص و امواج آلفا را با هدف رسیدن به خواسته‌ها یاد می‌گیرید.

این محصول تمرینات تخصصی دارد که شما را روی هر کدام از مباحث گفته شده مسلط می‌کند و راهکارهای کاربردی را به شما نشان می‌دهد تا بتوانید در زندگی روزمره‌تان از آن‌ها استفاده کنید. مهم‌ترین مزیت این محصول عدم محدودیت سنی آن است. افرادی که در رنج سنی ۹ تا ۹۰ سال هستند و جزء محصلین، کنکوری‌ها، مدیران، کارمندان، کسبه، بانوان و غیره می‌باشند، می‌توانند این پکیج را تهیه کنند.

پکیج دانلودی سمینار آموزشی مغز جاوید به توان بی‌نهایت

برای تقویت حافظه چه باید کرد؟ پکیج مغز جاوید به توان بی‌نهایت یک محصول تصویری ۴ ساعته است که مربوط به سمینار استاد جاوید می‌باشد. افرادی که دغدغه میزان هوش و آی کیو خودشان را دارند و به دنبال رسیدن به بیشترین حد یادگیری هستند، می‌توانند با تهیه این محصول از مزایای زیر بهره‌مند شوند:

✅فعال کردن قسمت‌های از کار افتاده مغز و تقویت حافظه بزرگسالان

✅یادگیری فنون اصلی مطالعه نوابغ جهان

✅پیشگیری از بیماری‌های ذهنی و آلزایمر

✅یادگیری تکنیک‌های ناگفته تندخوانی

✅آموختن تکنیک‌های یادگیری هم‌زمان چند زبان خارجی

بعد از اینکه این محصول را تهیه کردید دیگر هیچ بهانه یا مانعی برای یادگیری زبان‌های خارجی ندارید و می‌توانید مهارت مکالمه‌تان را تا حد زیادی ارتقا دهید. توماس مرد حافظه جهان در این پکیج با شما نکات ارزشمند زیادی را به اشتراک می‌گذارد پس می‌توانید بدون هرگونه محدودیت سنی و در هر شغل یا حرفه‌ای که هستید آن را تهیه کنید.

۸ تکنیک کاربردی برای تقویت حافظه کودکان

یکی از موضوعاتی که همیشه دغدغه والدین هست «حافظه کودکان و قوی کردن حافظه کوتاه مدت آن‌ها» است. این موضوع علاوه بر اینکه در زمینه آموزش و یادگیری اهمیت دارد جایگاه ویژه‌اش را از سنین پایین نشان می‌دهد. تکنیک‌های مختلفی برای تقویت حافظه کودکان وجود دارد که در ادامه هر کدام از آن‌ها را به تفکیک با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

تقویت حافظه تصویری کودکان با از بین بردن استرس

همه ما از لحظه تولد تا به امروز در حال آموختن و یادگیری موضوعات جدید بوده‌ایم اما اکثر اوقات استرس داشتیم یا از اشتباه کردن ترسیدیم! اولین کاری که می‌توانید برای تقویت حافظه کودکانتان انجام دهید از بین بردن این ترس و استرس است؛ زیرا این احساسات باعث می‌شوند بخشی از مغز نتواند مسئولیت یادگیری و ذخیره اطلاعات را به‌درستی انجام دهد. سعی کنید محیطی را برای آموزش و یادگیری کودکانتان فراهم کنید که به دور از استرس باشد به‌عنوان مثال در حین انجام فعالیت‌هایشان موسیقی پخش شود.

تقویت حافظه کودکان

تقویت مهارت‌های تجسمی

یکی از مؤثرترین روش‌های تقویت حافظه در کودکان «تقویت مهارت‌های تجسمی» در آن‌ها است. شما باید از فرزندانتان بخواهید که بعد از شنیدن یا خواندن هر چیزی آن را تصور کنند به‌عنوان مثال قبل از اینکه مسئولیتی را به آن‌ها بدهید از آن‌ها بخواهید که درباره جزئیات، کیفیت و نحوه انجام کار فکر کنند.

تقویت حافظه دیداری در کودکان با تشویق و ترغیب به مطالعه کردن

معمولاً خواندن منفعلانه باعث فراموشی می‌شود زیرا خواندن و حفظ کردن دو عمل پویا و فعال هستند به عبارت دیگر شما باید هنگامی که مطلبی را می‌خوانید آن را بفهمید و به‌خوبی درک کنید. برای تقویت حافظه در کودکانتان باید این شیوه از خواندن را به آن‌ها آموزش دهید به‌عنوان مثال هنگام مطالعه از آن‌ها بخواهید دور جملات مهم را خط بکشند، خلاصه نویسی کنند یا موضوعاتی که یاد گرفته‌اند را با صدای بلند برای فرد دیگری توضیح دهند. این کارها باعث می‌شود تا مطالب خوانده شده برای مدت طولانی‌تری در حافظه آن‌ها بماند. شما می‌توانید از آن‌ها بخواهید تا در خصوص موضوعاتی که نمی‌دادند سؤال بپرسند. سؤال پرسیدن نقش مؤثری در یادگیری مطالب و یادآوری آن‌ها دارد.

تقویت حافظه دیداری با بازی

فلش کارت‌ها تأثیر زیادی در تقویت حافظه اسمی دارند. آن‌ها به کمک تصاویر و کلمات به یادگیری و حفظ بهتر موضوعات کمک می‌کنند.

حفظ شعر

منظور از حفظ شعر یعنی تبدیل نکات حفظی به آهنگ و شعر است. بر اساس تحقیقات انجام‌شده مغز انسان شعر، ریتم و آهنگ را خیلی بیشتر به ذهن می‌سپارد پس اگر مطالب با این تکنیک حفظ شوند یادآوری آن‌ها راحت‌تر می‌شود.

استفاده از واژگان خاص برای حفظ بهتر موضوعات

شما می‌توانید با کمی خلاقیت و ابداع کلید واژه‌های جدید به تقویت حافظه کودکانتان کمک کنید. زمانی که آن‌ها می‌خواهند موضوعی را یاد بگیرند برایشان کلید واژه‌های خاص بسازید که با یادآوری آن‌ها مطالب خوانده شده را سریع و راحت به یاد آورند.

درمان فراموشی با تقویت حافظه در نوجوانی

یکی از مشکلات شایع امروزه ضعف حافظه در نوجوانان و جوانان است. فراموشی در این مقطع سنی می‌تواند باعث آلزایمر در سنین پیری شود. عوامل متعددی مانند اضطراب و استرس، کم خوابی، مصرف برخی از داروها، مصرف دخانیات و مواد مخدر، سوء تغذیه، کمبود ویتامین b12، تیروئید، افسردگی، پرت شدن حواس، استفاده از گوشی‌های هوشمند، مصرف الکل، سکته مغزی یا وارد شدن ضربه به سر می‌تواند باعث ضعف حافظه در نوجوانی شود. شما می‌توانید با کمک تکنیک‌های زیر به تقویت حافظه بلند مدت دانش‌آموزان و دانشجویان کمک کنید.

تقویت حافظه در نوجوانی

 

به جای مطالعات پیوسته و طولانی به‌طور منظم و متعدد مطالعه کنید

بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که مطالب و موضوعات جدید را در روزهای مشخص و با فاصله زمانی معین یاد می‌گیرند آن‌ها را نسبت به دانش آموزانی که در یک جلسه طولانی می‌آموزند بهتر به یاد می‌آورند. این کار برای تقویت حافظه ریاضی هم کاربرد دارد.

روی چیزهایی که می‌خواهید، بخوانید بیشتر تمرکز کنید

تمرکز یک مؤلفه اصلی در حافظه است. شما برای انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت باید به‌طور مستمر و فعال توجه کنید. بهتر است هنگام یادگیری مطالب جدید در محیطی باشید که هیچ چیز تمرکزتان را به هم نریزد.

تقویت کردن حافظه جوانان با طبقه بندی اطلاعات

به‌طور کلی اطلاعات در حافظه انسان به‌طور مشخصی دسته بندی می‌شود. بر این اساس شما می‌توانید با جداسازی و دسته بندی اطلاعاتی که قصد یادگیری آن‌ها را دارید از این قابلیت بهره ببرید. برای این کار می‌توانید جملات و مفاهیم مشابه را در یک دسته قرار دهید.

موضوعات را با جزئیات بیشتری شرح دهید

برای حفظ و یادآوری بهتر مطالب باید آن‌ها را به حافظه بلند مدتتان منتقل کنید. برای این کار می‌توانید از کدگذاری استفاده کنید. کدگذاری می‌تواند تکرار مفاهیم را راحت‌تر کند به‌عنوان مثال هنگام خواندن یک موضوع ابتدا کلیت آن را به ذهن بسپارید سپس اطلاعات جزئی‌تر آن را مطالعه کنید. تکرار این فرآیند یادآوری اطلاعات را برای شما ساده‌تر می‌کند.

the details

 

مفاهیم مختلف را تجسم کنید

اغلب نوجوانان برای یادگیری و یادآوری راحت‌تر موضوعات آن‌ها را تجسم می‌کنند. آن‌ها با استفاده از تصاویر یا نمودارهای موجود در کتاب‌های درسی یا استفاده از خودکارها و ماژیک‌های رنگارنگ تلاش می‌کنند تا اطلاعات را دسته بندی و تجسم کنند.

۷ تکنیک تقویت حافظه بزرگسالان

1- مرور الفبا: یک تکنیک جالب برای یادآوری بهتر مطالب حفظ شده استفاده از تکنیک جست و جوی الفبایی است. شما می‌توانید هنگامی که نام یک فیلم یا بازیگر را به یاد نمی‌آورید با مرور الفبا حافظه‌تان را به سمتی هل دهید که با یادآوری حرف اول آن کلمه یا اسم، واژه فراموش شده را به یاد آورد.

2- کشیدن طرح‌های بی‌هدف: بر اساس تحقیقات انجام شده کشیدن طرح‌های بی‌هدف باعث تمرکز بیشتر روی کاری که انجام می‌دهید، می‌شود. افرادی که هنگام انجام کاری درگیر رؤیاپردازی می‌شوند با کمک این تکنیک می‌توانند حواس پرتی‌شان را متوقف کنند.

3- تقویت حافظه برای کنکور با نوشیدن چای سبز: محققان چینی معتقد هستند که چای سبز می‌تواند آلزایمر را به تأخیر بیندازد و به تقویت حافظه افراد مسن کمک کند؛ این امر به دلیل ترکیبات خاص ‌EGCG در چای سبز است.

4- خوردن شکلات: مطالعات انجام شده روی ۲۰۰۰ داوطلب نشان می‌دهد که مصرف شکلات نقش زیادی در تقویت حافظه دارد. هنگامی که شخص شکلات می‌خورد مقدار زیادی فلاونوئید را دریافت می‌کند که انجام محاسبات ذهنی را برایش راحت‌تر می‌کند.

5- نگاه کردن به طبیعت: جالب است که بدانید حافظه افرادی که معمولاً در طبیعت گردش می‌کنند نسبت به افرادی که در خیابان راه می‌روند ۲۰ درصد بیشتر است؛ حتی نگاه کردن به عکس طبیعت هم می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد.

6- تقویت حافظه پیری با یادگیری یک مهارت جدید: یکی از راهکارهای تقویت حافظه در بزرگسالان یادگیری یک زبان جدید است. بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند افرادی که شروع به یادگیری یک زبان جدید کردند تا حد زیادی هوششان ارتقا پیدا کرد.

7- تکرار مطالب با صدای بلند: حتماً برای شما هم پیش آمده هنگام خواندن یک مطلب آن را با صدای بلند تکرار کرده باشید! این کار یک تکنیک جالب برای تقویت حافظه است که می‌تواند به خاطر سپردن اطلاعات و یادآوری آن‌ها را راحت‌تر کند. گفتن موضوعی که قصد حفظ آن را دارید یا حرکت دادن لب‌ها بدون صدا نقش زیادی در یادآوری راحت‌تر موضوعات دارد. این تکنیک می‌تواند به تقویت حافظه برای حفظ قران هم کمک کند.

تقویت حافظه بزرگسالان

پیشگیری از آلزایمر با تقویت حافظه

بزرگ‌ترین نگرانی مردم به‌ویژه افرادی که سن بالایی دارند ابتلا به آلزایمر است. متخصصان معتقد هستند که آلزایمر محدود به افزایش سن نیست بلکه می‌تواند در افرادی که سن پایینی دارند هم اتفاق بیفتد! بر اساس پژوهش‌های انجام شده برخی از فعالیت‌ها می‌توانند خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهند و به تقویت حافظه دیداری در بزرگسالان کمک کند به‌عنوان مثال:

تعامل اجتماعی: داوطلب شدن و ورود به گروه اجتماعی جدید، شرکت در دانشگاه، ثبت نام در باشگاه، حضور در کمپین‌های مختلف، ارتباط با دوستان و همسایگان، رفتن به پارک یا حضور در مکان‌های عمومی می‌تواند تعاملات اجتماعی شما را افزایش دهد و از منزوی شدن و بروز این بیماری جلوگیری کند.

تقویت حافظه برای درس خواندن با ورزش منظم: آمارهای به دست آمده حاکی از آن هستند که ورزش منظم می‌تواند بیشتر از ۵۰ درصد خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد و از بروز مشکلات جسمانی و ذهنی جلوگیری کند. شما می‌توانید در هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین ورزشی داشته باشید.

رژیم غذایی سالم: اگر عادات غذایی صحیحی داشته باشید علاوه بر اینکه از مغزتان محافظت می‌کنید وزنتان را هم مدیریت می‌کنید.

تنظیم خواب: آشفتگی در خواب شبانه علاوه بر اینکه روحیه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد باعث افزایش درصد ابتلا به این بیماری می‌شود. برای اصلاح خوابتان می‌توانید برنامه منظمی بچینید، شب‌ها و صبح‌ها در ساعت مشخصی بخوابید، تکنولوژی را از اتاق خوابتان دور کنید یا قبل از خواب هر کاری که آرامشتان را بیشتر می‌کند انجام دهید.

تحریک ذهن: انجام بعضی از فعالیت‌ها به عملکردهای چندگانه و سازماندهی بیشتری احتیاج دارد به‌عنوان مثال یادگیری یک مهارت جدید، ارتقاء مهارت‌های فعلی یا انجام کارها با دست مخالف می‌تواند باعث تحریک ذهنی بیشتر شما شود.

راه تقویت حافظه و ذهن با مدیریت استرس: استرس یکی از عوامل مؤثر در ابتلا به آلزایمر است. شما باید در هر سنی که دچار استرس و اضطراب شدید آن را کنترل کنید و اثراتش را به حداقل برسانید تا مغزتان به هم نریزد و قدرت حافظه‌تان حفظ شود.

راهکارهای ساده‌ی تقویت حافظه و پرورش مغز

استفاده از مغز بدون وقفه در محل کار ادامه دارد، بنابراین برای مدیریت اطلاعات و فراموش نشدن جزئیات روزانه، انجام برخی تمرینات مغزی ضروری است. به همان ترتیب که فعالیت‌های جسمی و ورزش عضلات را تقویت می‌کنند، تمرین‌های ذهنی نیز، فعالیت‌های مغزی را بهبود می‌بخشند. با این مقدمه به سراغ راهکارهای ساده‌ی تقویت هوش و حافظه که به صورت خلاصه و قابل فهم بیان شده است، می رویم.

تقویت حافظه کوتاه‌مدت

تقویت حافظه کوتاه‌مدت به ذهن کمک می‌کند تا اطلاعات جدید سریع‌تر به خاطر سپرده و در نتیجه با سرعت بالا به کار گرفته شوند. این تمرین، زمان بسیار کمی در حد چند دقیقه در روز را به خود اختصاص می‌دهد.برای چند ثانیه فهرستی از چند کلمه تصادفی، مثل فهرست خرید را نگاه کنید و آنها را به خاطر بسپارید. سپس سعی کنید، آنها را به ترتیب از حفظ بگویید .

برای تصمیم‌گیری‌هایتان، استدلال کنید

تصمیم‌گیری براساس عقل سلیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این شیوه نه تنها افراد را از خطرهای احتمالی دور می‌کند بلکه به تقویت قوه استدلال کمک می‌کند. استدلال کردن نیز به نوبه خود از برترین مهارت‌هایی است که مغز و ذهن را قوی و نیرومند می‌کند.

بنابراین ذهن‌تان را به استدلال، شیوه‌های سازنده و منطقی عادت دهید. برای دستیابی به مهارت استدلال کردن، هر روز 5 دقیقه را برای کامل کردن سری‌های عددی منطقی صرف کنید. این نوع از تمرین‌های روانی به شما کمک می‌کند که به طور خودکار و براساس طرح‌های منطقی استدلال کنید .

سرزندگی ذهنتان را حفظ کنید

فناوری همه جا حضور دارد و تمام کارمندها بیشتر زمان و روز خود را با آنها سپری می‌کنند. اگرچه این فناوری‌ها به صرفه‌جویی در زمان منجر می‌شود اما به سرزندگی ذهن آسیب می‌زند. برای حل این مشکل، کافی است هر روز یک محاسبه ذهنی انجام دهید. به عنوان نخستین تمرین، بهترین کار این است که از ماشین حساب برای انجام حساب و کتاب‌های ساده خودداری کنید. به طور مثال برای حساب کردن سهم هر نفر از دوستان در رستوران، سریع تلفن همراهتان را به کار نیندازید. توانایی‌های مغزی‌تان را بشناسید.

راهکارهای تقویت حافظه و پرورش مغز رازهای ناگفته ای در  مورد جلوگیری از آلزایمر

افزایش توان برای کسب زمان

سازماندهی امور، فعالیت‌های غیر مفید و از دست رفتن زمان را رفع می‌کند، در نتیجه فرد زمان بیشتری در اختیار خواهد داشت. برای دستیابی به سازماندهی مفید، انجام وظایف با رعایت نظم و بنابر کارکردها ضروری است. از سوی دیگر تشخیص اولویت‌ها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تمرین جالبی برای افزایش توان سازماندهی توصیه می‌شود، برای این تمرین باید محله‌ای را که برایتان آشناست، در ذهنتان تصور کنید و مکان‌های مختلف مانند، خانه‌ها و مغازه‌ها را جابه‌جا کرده و به بهترین شکل ممکن سازماندهی کنید.

این تمرین به شما اجازه می‌دهد تا در محل کارتان بتوانید امور را سازماندهی کنید و زمان کافی داشته باشید، به این ترتیب ذهن‌تان با آرامش بیشتر به فعالیت می‌پردازد.

توانایی‌های مغزی‌تان را بشناسید

متنوع یاد بگیرید. یاد گرفتن نکات جدید، بدون اینکه نورون‌های مغزی را خسته کند، به حفظ شدن فعالیت‌های ذهنی منتهی می‌شود.

این تمرین به مغزتان کمک خواهد کرد که همیشه با نشاط آماده یاد گرفتن بیشتر بماند. برای اینکه نکات جدیدی یاد بگیرید، هر روز چند دقیقه را در صفحات آموزشی اینترنت بگذرانید. در پایان مطالعه، اطلاعات کلیدی را جمع‌بندی کنید. به این ترتیب، نکات فراگرفته شده به شکلی پایدار در ذهنتان حفظ خواهند شد .

انجام چند فعالیت به طور همزمان

اگر بتوانید چند کار را همزمان انجام دهید، توانایی‌های ذهنیتان به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. تکرار و تمرین از عوامل موفقیت در دستیابی به این شیوه است. به عنوان تمرین می‌توانید از کار با نرم‌افزارها شروع کنید، برای این منظور باید سعی کنید از دکمه‌های میانبر استفاده کنید، باید این قابلیت را تا حدی در خود پرورش دهید که دیگر نیازی به موس نداشته باشید. این حرکت باعث می‌شود که بتوانید همزمان چند کار را در کنار هم و به موازات یکدیگر انجام دهید .

برای بازدهی بالاتر، بیشتر تمرکز کنید

اگر برای متمرکز شدن روی یک پرونده به اندازه کافی تمرکز ندارید، نباید نگران شوید. با این حال ممکن است برخی اطلاعات مهم را از قلم بیندازید و بازدهی‌تان آسیب ببیند. برای رفع این معضل باید تا حد ممکن جلوی اطلاعات مزاحم را بگیرید و اجازه ندهید سطح آگاهی‌تان افت کند.

 

سوالات متداول مرتبط با تقویت حافظه :

استاد مرتضی جاوید چه محصولاتی در زمینه تقویت حافظه دارد؟

پکیج دوپینگ مغز جاوید پکیج دانلودی سری برنامه تتافیزیک پکیج دانلودی ۲۱ راز ناگفته موفقیت پکیج افکار مزاحم را به مراحم تبدیل کنید پکیج دانلودی سمینار آموزشی مغز جاوید به توان بی‌نهایت پکیج دانلودی سمینار فراسپاسگزاری پکیج آموزش نابغه سخنرانی کتاب افکار مزاحم را به مراحم تبدیل کنید

آیا می‌توان در بزرگسالی هم حافظه را تقویت کرد؟

بله، شما می‌توانید با انجام تکنیک‌های مختلفی مانند مرور الفبا، کشیدن طرح‌های بی‌هدف، مصرف شکلات، خوردن چای سبز، نگاه کردن به طبیعت یا یادگیری یک مهارت جدید به تقویت حافظه‌تان در بزرگسالی کمک کنید.

برای پیشگیری از آلزایمر چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم؟

افزایش تعاملات اجتماعی داشتن رژیم غذایی سالم ورزش منظم مدیریت خواب تحریک ذهنی مدیریت استرس

راهکارهای پرورش مغز و تقویت هوش و حافظه را نام ببرید؟

برای تصمیم گیری‌هایتان استدلال کنید، سرزندگی ذهنتان را حفظ کنید، برای کارهایتان برنامه ریزی و زمان بندی داشته باشید، توانمندی‌های مغزتان را بشناسید، به‌طور هم‌زمان چند فعالیت مختلف انجام دهید، افکار مزاحم را نادیده بگیرید و تمرکزتان را بیشتر کنید.

چگونه به تقویت هوش و حافظه کوتاه مدتمان کمک کنیم؟

برای تقویت حافظه کوتاه مدت می‌توانید لیستی از واژگان تصادفی بنویسید و آن‌ها را به ذهنتان بسپارید سپس سعی کنید آن‌ها را به ترتیب حفظ کنید و به زبان بیاورید. تکرار این کار به مرور زمان باعث تقویت حافظه کوتاه مدتتان می‌شود.

یادگیری کارهای جدید چگونه به تقویت هوش و حافظه کمک می‌کند؟

یادگیری کارهای متنوع و نکات جدید نه تنها باعث خستگی نورون‌های مغز نمی‌شود بلکه باعث حفظ فعالیت‌های ذهنی می‌شود. سعی کنید روزانه زمانی را به یادگیری کارهای جدید اختصاص دهید تا شاهد تقویت حافظه و ذهنتان باشید.

شما چه نظری دارید؟