7 راهکار مؤثر آموزش انگلیسی در خانه

در کشورهایی که انگلیسی زبان اول نیست، والدین می خواهند با توجه به اهمیت آن در دانشگاهیان و هر حوزه زندگی دیگر، در مراحل اولیه به فرزندان خود آموزش زبان انگلیسی دهند. اما آنها نمی دانند چگونه و از کجا شروع کنند. در این مقاله، در مورد 7 روش موثر صحبت می کنم که از طریق آنها می توانند آموزش بچه های خود را به زبان انگلیسی در خانه شروع کنند. اما این 7 راهکار مؤثر آموزش انگلیسی در خانه چه چیزهایی هستند؟

مزایای یادگیری زبان در منزل :

نیازی به جابه جایی و رفتن به جای دیگر نیست. هر زمان و هر کجای خانه را بخواهید می توانید برای مطالعه انتخاب کنید. اینکار باعث می شود شما پر بار تر شوید، و به جای اینکه هیچ کاری انجام ندهید می توانید زمان های فراغت خود را پر بار کنید.

هیچ گونه فشاری بر روی شما وجود ندارد. شما می توانید سرعت یادگیری خود را با توجه و در مقایسه با خودتان تنظیم کنید. دیگر نگران این مسئله نباشید که آیا با همکلاس هایتان در یک حد هستید یا نه؟ وقتی فشار وجود نداشته باشد، روند یادگیری بهتر خواهد شد.

بسیار لذت بخش است. بعد از مدتی از اینکه می توانید در خانه انگلیسی صحبت کنید، متعجب خواهید شد. و این کار را بدون رفتن به کلاس های پر هزینه و با بهترین و راحت ترین متد ها یاد گرفته اید.

همانطور که میبینید یادگیری می تواند لذت بخش هم باشد. و به این باور می رسید که اگر تلاش کنید به راحتی می توانید موفق شوید و یاد بگیرید.

خب اکنون بی صبرانه منتطرید که بتوانید در خانه بدون نیاز به کلاس، انگلیسی صحبت کنید.

ما در اینجا روش های  جذاب و آسان را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید در خانه انگلیسی صحبت کنید:

هم خوانی کنید:

این نوع همخوانی هنگامی است که یک آهنگ بدون کلام پخش می شود و شما همراه با آهنگ میخوانید و در واقع خواننده شما هستید و انگار که آهنگ برای شما نواخته شده است. این کار به تنهایی بسیار لذت بخش و جالب است و اگر در یک جمع این کار را انجام دهید ممکن است خجالت بکشید و راحت نباشید.

یادگیری زبان در منزل

یادگیری زبان در منزل

ولی وقتی در منزل هستید می توانید استراحت کنید و آهنگ های مورد علاقه خود را بخوانید و مهم نیست که چقدر هم داد بزنید. البته در خانه های آپارتمانی امروزه زیاد داد نزنید.!!! با این کار هم لذت برده اید و هم انگلیسی یاد گرفته اید.

بعد خودتان را تست کنید و با یک بازی و یا استفاده از بازی هایی که شعرها کلمات گم شده دارند و جایگزین کردن کلمات درست خود را تست کنید و در مرحله بعد با خود خواننده آهنگ را بخوانید.

با صدای بلند بخوانید:

خواندن آرام و بی صدا به شما کمک می کند که ذهن خود را به آموزش زبان عادت دهید اما خواندن با صدای بلند به شما کمک میکند تا بتوانید صحیح صحبت کنید مثلا یک شعر و یا یک کتاب داستان بردارید و شروع کنید به بلند بلند خواندن آن.

این فرایندی است برای تمرین زبان و با این کار مطمئن می شوید که کلمات را درست تلفظ کرده اید.

با ویدئو های به زبان انگلیسی ورزش کنید:

یادگیری زبان با ویدیو های ورزشی

در منزل با ویدئوهای انگلیسی زبان تمرین کنید. حتی می توانید بدون نگاه کردن به مربی، تمرینات را انجام دهید و اگر تمرینات شمارش داشت، می توانید همراه با مربی شمارش کنید.

یک انگلیسی زبان را به منزل خود دعوت کنید:

این کار به شما کمک می کند تا یک مدت زمانی را انگلیسی صحبت کنید و خودتان را مجبور به حرف زدن کنید.

با یک شخص انگلیسی زبان چت کنید:

چه راهی بهتر از اینکه بتوانید از دوستان غیر فارسی زبان خود که به انگلیسی مسلط هستند و یا انگلیسی زبان هستند چت کنید و می توانید به جای تایپ کردن با وویس و یا وب با آنها صحبت کنید. یکی از همین برنامه های مفید می تواند استفاده از اسکایپ باشد.

صدای خود را ضبط کنید:

این کار اشتباهات شما را در تلفظ مشخص می کند. به صدای خودتون گوش کنید و اشتباهات گرامری و یا تلفظی خود را تصحیح کنید.

یکی از بحث برانگیزترین موضوعاتی که امروزه ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده «یادگیری و آموزش زبان» است. اگر به اطراف خود نگاه کنید از میان هر ۱۰ نفر معمولاً ۵ نفر آن‌ها تسلط خوبی به زبان انگلیسی دارند. نظام آموزش و پرورش ایران زبان انگلیسی را به شکل مبتدی در مدارس آموزش می‌دهد اما این میزان از آموزش دانش‌آموزان را برای برقراری ارتباط با دنیای بیرون آماده نمی‌کند و صرفاً برای پر کردن تایم مدارس است.

مطالعه کنید  فراموشی واژه ها را فراموش کنید

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که اینترنت و تکنولوژی نقش زیادی در آن دارد. مهارت زبان انگلیسی یکی از مهارت‌هایی است که در شرایط فعلی برای انجام کارها، برقراری ارتباطات و افزایش اطلاعات به آن احتیاج داریم. حتماً برای شما هم سؤالاتی پیش آمده که با مطالعه منابع فارسی به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اید زیرا این منابع اغلب یک ترجمه بی‌کیفیت و سریع هستند؛ در صورتی که با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید به منابع معتبر زیادی دست یابید. در این مقاله قصد داریم یادگیری و آموزش زبان انگلیسی در خانه را با چند تکنیک ساده بررسی کنیم؛ پس اگر یادگیری این مهارت دغدغه فعلی شما است در ادامه با ما همراه باشید.

تکنیک‌های اصلی آموزش زبان انگلیسی در خانه

افراد زیادی هستند که ترجیح می‌دهند به‌جای شرکت حضوری در کلاس‌های آموزش زبان و پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد به‌تنهایی شروع به یادگیری این زبان کنند. این روش علی‌رغم کم هزینه بودن، دشواری‌های زیادی دارد زیرا شما باید به‌تنهایی ویدئو یا کتاب‌های آموزشی را تحلیل کنید و زبان انگلیسی را یاد بگیرید. یکی از روش‌های نسبتاً جدید و پرطرفدار یادگیری زبان تهیه پکیج‌ آموزشی زبان انگلیسی یا شرکت در کلاس‌های مجازی از طریق پیام رسان‌های گوناگون مانند تلگرام، واتساپ یا اسکایپ است. روش‌های گفته شده با یک هزینه معقول این امکان را به شما می‌دهند تا در فضای خانه یا محیط کار خود بدون هدر دادن زمانتان زبان انگلیسی را یاد بگیرید. در قسمت بعد چند تکنیک خاص و آسان آموزش زبان را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

برای آموزش زبان از آینه کمک بگیرید

اکثر افرادی که یادگیری زبان انگلیسی را به‌تازگی شروع کرده‌اند از صحبت کردن در جمع و مورد تمسخر قرار گرفتن می‌ترسند! یکی از کاربردی‌ترین روش‌هایی که به زبان آموزان توصیه می‌شود استفاده از تکنیک آینه است. در این روش فرد باید مقابل آینه بنشیند و با خود به زبان انگلیسی صحبت کند. بهتر است این کار روزانه به مدت ۲۰ دقیقه انجام شود. استفاده از این تکنیک به فرد کمک می‌کند تا مهارت اسپیکینگ و تلفظش بهتر شود و بدون خجالت کشیدن با دیگران ارتباط برقرار کند.

مطالعه کنید  10 نکته که باید قبل از مهاجرت به کانادا بدانید

آموزش زبان از طریق بازی

پیشرفت تکنولوژی باعث شد تا افراد فعال در عرصه بازی‌های رایانه‌ای به دنبال تولید بازی‌هایی باشند که هدف اصلی آن‌ها آموزش زبان انگلیسی است. توسعه و پخش این بازی‌ها باعث شد تا یکی از ساده‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی به وجود آید. اگر شما زمان کافی برای شرکت در کلاس، خواندن کتاب یا تماشای فیلم ندارید، می‌توانید در اوقات فراغت و استراحتتان با انجام این بازی‌ها علاوه بر رفع خستگی، مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. برای شروع بهتر است از بازی‌هایی که منبع ایرانی دارند، استفاده کنید زیرا این بازی‌ها از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند و هنگام استفاده از آن‌ها دچار سردرگمی نمی‌شوید.

خواندن کتاب یا دیدن فیلم

چندین سال است که یادگیری زبان به کمک کتاب یکی از روش‌های محبوب یادگیری محسوب می‌شود. اگر از افرادی که در مؤسسات آموزش زبان شرکت کرده‌اند هم بپرسید، مطالعه داستان‌های انگلیسی را یکی از عوامل موفقیت خود می‌دانند. استفاده از این تکنیک مهارت شما را در زمینه قواعد زبان انگلیسی و نوشتن تقویت می‌کند؛ همچنین برای افرادی که به رمان، داستان و به‌طور کلی کتاب علاقه‌مند هستند بسیار خوب است. ترجیحاً کتاب‌هایی را انتخاب کنید که همیشه به فکر خواندن آن‌ها بوده‌اید.

اگر شما جزء افرادی هستید که فیلم دیدن را به کتاب خواندن ترجیح می‌دهند، می‌توانید با دیدن فیلم در خانه زبان خود را تقویت کنید. تماشای فیلم شما را با تلفظ کلمات و کاربرد صحیح آن‌ها آشنا می‌کند. اگر به دنبال مهاجرت هستید و قصد دارید در خانه مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید تماشای فیلم‌های زبان اصلی به شما کمک می‌کند تا با رفتار، فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای مختلف آشنا شوید. شما می‌توانید با دانلود و پرینت فیلمنامه یک فیلم هم‌زمان با تماشای فیلم، مهارت شنیداری خود را به چالش بکشید؛ زیرا در لحظه باید به کاغذ فیلمنامه و صفحه پخش فیلم نگاه کنید. تماشای فیلم‌هایی که زیرنویس فارسی دارند هم می‌تواند به آشنایی شما با کلمات مختلف در زمان و مکان گوناگون کمک کند.

مطالعه کنید  ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی

یک تکنیک ساده در آموزش زبان «گوش دادن به موسیقی انگلیسی» است. شما می‌توانید هنگام انجام کارهای روزانه یا تفریحات خود با رعایت چند اصل ساده به آهنگ‌های انگلیسی گوش کنید. شما باید متن آهنگ‌های مورد علاقه خود را پرینت بگیرید سپس هنگام گوش دادن به آن‌ها دور کلماتی که نمی‌دانید را خط بکشید. بعد از اتمام آهنگ دوباره آن را پخش کنید و این بار بدون جست و جو در اینترنت به دنبال یافتن معنای کلمات ناشناخته در کنار کلمات آشنا باشید. هنگامی که این کار را تمام کردید دیکشنری خود را باز کنید و معنی اصلی لغات را با آن چیزی که حدس زده‌اید مقایسه کنید. این روش هیجان انگیز در مؤسسات آموزشی توصیه می‌شود و شما می‌توانید به‌آسانی در محیط خانه خود از آن استفاده کنید.

8 مزیت اصلی آموزش زبان انگلیسی در خانه

 1. هزینه مقرون به‌صرفه
 2. جلوگیری از اتلاف وقت
 3. عدم نیاز به خروج از خانه
 4. افزایش سرعت روند آموزشی
 5. استفاده از منابع معتبر و گوناگون
 6. استفاده از اساتید مجرب
 7. استفاده از تکنیک‌های مختلف آموزشی
 8. نظم بخشیدن به فرایند یادگیری

کلام آخر

یکی از واجبات زندگی امروزه «یادگیری زبان انگلیسی» است زیرا این زبان کاربرد زیادی در زندگی روزانه ما دارد. افراد زیادی آموزش زبان را یک منبع کسب درآمد می‌دانند. در حال حاضر درصد مهاجرت به دیگر کشورهای جهان بیشتر شده و یادگیری این زبان یک شرط اساسی است. شما می‌توانید با خرید پکیج‌های آموزش زبان از وب سایت‌های معتبر در طول یک بازه زمانی مشخص، مهارت زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید. تکنیک‌هایی که در این مقاله با یکدیگر بررسی کردیم روشی برای یادگیری زبان انگلیسی است اما نمی‌توانید به‌عنوان منبع اصلی آموزشی به آن‌ها تکیه کنید.

سوالات متداول در زمینه آموزش زبان در خانه :

مهم‌ترین مزایای یادگیری زبان انگلیسی در خانه را نام ببرید؟

عدم نیاز به رفت و آمد، افزایش سرعت یادگیری، عدم وجود فشار روانی برای رسیدن به سطح همکلاسی‌ها، عدم پرداخت هزینه‌های زیاد، انتخاب و استفاده از بهترین و جدیدترین متدهای آموزشی.

برای آموزش زبان انگلیسی در خانه از چه راهکارهایی استفاده کنیم؟

همخوانی کردن، خواندن با صدای بلند، ورزش با ویدیوهای انگلیسی، دعوت از یک دوست انگلیسی زبان، چت در فضای مجازی با یک شخص انگلیسی، ضبط صدا.

ضبط صدا چگونه باعث یادگیری زبان انگلیسی در منزل می‌شود؟

با انجام این کار شما به‌راحتی متوجه اشتباهاتی که در تلفظتان دارید، می‌شوید و می‌توانید خیلی راحت آن‌ها را اصلاح کنید.

شما چه نظری دارید؟


 1. علی نیازی گفت:

  واقعا میشه تو خونه زبان یاد گرفت؟ برای شروع چی پیشنهاد میکنید آقای جوادی؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز
   امیدوارم عالی باشید
   بله میشه توی خونه هم انگلیسی یا هر زبان دیگه آموخت.
   اینکه برای شروع چه کارکنید بستگی به سطح دانش زبانی شما داره
   پیشنهادم اینه که فیلم زبان اصلی با زیرنویس زیاد ببینید
   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 2. مهران حسینی گفت:

  مطالب مفیدی بود ممنون از شما استاد جوادی

 3. مهدیه محمدی گفت:

  روزانه چقدر وقت باید بزاریم ؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز
   این بستگی به برنامه ریزی شخصی شما داره ، چقدر نیاز به تمرین دارید شخص شما، چطوری تمرین کنید که براتون مفیدو کاربردی باشه و…
   شخص به شخص متفاوته
   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 4. elahe zahiri گفت:

  با این روش میتونیم تو آزمون ها شرکت کنیم؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله خیلی راحت و سریع میتونید پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشید
   البته که تمرین و تکرارتون هم خیلی مهمه

   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 5. tina izadi گفت:

  چه کتابی رو برای شروع پیشنهاد میکنید؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز
   بستگی به سطح زبانی شما داره و اینکه درک مطلب شما در چه سطحی هست ؟
   اگر مبتدی هستید میتونید کتاب داستان های مربوط به این سطح رو مطالعه کنید اما بستگی به دانش شما داره

   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 6. سبا نیکومنش گفت:

  با این روش چه مدت طول میکشه که زبان رو کامل یاد بگیریم؟

  • خانوم ایزی (کارشناس مشتریان) گفت:

   سلام دوست عزیز

   با برنامه ریزی منظم و روتین روزانه میتونید 3 ماهه به سطح قابل قبولی برسید

   میتونید در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید
   ایزی هستم خوشوقتم 09158052672

 7. هدیه کوهی گفت:

  ممنون از توضحات کاملتون آقای جاوید

 8. شهاب گفت:

  سلام
  استاد بهترین کتاب برای آموزش زبان در خانه چیه؟

  • خانوم محمدی (کارشناس مشتریان) گفت:

   میتونید پکیج امپول مکالمه1000لغت رو استفاده کنید

 9. یونس مولایی گفت:

  استاد آیا واقعا آموزش انگلیسی در خانه به اندازه کلاس آموزشی جواب میده؟

  • خانوم محمدی (کارشناس مشتریان) گفت:

   بله میشه فقط لازمش اینه که هرروز به صورت مستمر براش تایم بذارید روشمون خیلی راحت و سادس و هیچ تفاوتی با کلاسای حضوری نداره
   میتونیدباکارشناسمون ارتباط بگیرید راهنماییتون میکنن
   09027010394

 10. نازنین فتحی گفت:

  خیلی عالی بود استاد تشکر می کنم ازتون بابت توضیحاتتون