7 راهکار مؤثر آموزش انگلیسی در خانه

7 راهکار مؤثر آموزش انگلیسی در خانه

در کشورهایی که انگلیسی زبان اول نیست، والدین می خواهند با توجه به اهمیت آن در دانشگاهیان و هر حوزه زندگی دیگر، در مراحل اولیه به فرزندان خود آموزش زبان انگلیسی دهند. اما آنها نمی دانند چگونه و از کجا شروع کنند. در این مقاله، در مورد 7 روش موثر صحبت می کنم که از طریق آنها می توانند آموزش بچه های خود را به زبان انگلیسی در خانه شروع کنند. اما این 7 راهکار مؤثر آموزش انگلیسی در خانه چه چیزهایی هستند؟

چرا کودکان باید در اوایل کودکی به آموزش زبان انگلیسی بپردازند؟

اگر از شما بپرسم چگونه به زبان مادری خود مسلط شدید، جواب شما چیست؟ بسیار ساده است – جواب این است که شما از زمان کودکی صحبت می کردید! زبان انگلیسی باید به همان روش آموخته شود و کودک به اندازه کافی تمرین کند. 

آموزش انگلیسی به کودکان چه مزایایی دارد؟

👈کودک در هر جمعی جلو چشم است و می تواند خود را ثابت کند. 

👈 عادت به صحبت کردن به زبان انگلیسی در آن ها تقویت می شود. 

👈 یادگیری یک زبان خارجی دارای مزایای شناختی همچون انعطاف پذیری ذهن، افزایش خلاقیت، تقویت حافظه، تفکر انتقادی بهتر و مهارت حل مسئله است. 

👈 دسترسی بهتر به اطلاعات در اینترنت 

👈 پیشرفت تحصیلی بالاتر

👈 غنی سازی فرهنگی

اما گاهی والدین از این امر می نالند که ما وقت کافی برای کار کردن با کودک خود نداریم و کلی فکرها و دغدغه های فکری در ذهن ما وجود دارد که مانع از آن می شود تا ما بتوانیم به طور مؤثر و مفید در خدمت کودکانمان باشیم برای این همه دغدغه چه راهکاری وجود دارد؟

 در اینجا ما پکیجی را به شما معرفی می کنیم که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و از شر تمامی این دل مشغولی ها و افکار مزاحم خلاصی یابید. 

پس روی لینک زیر کلیک کنید و به راحتی و فقط با یک کلیک پکیج را تهیه فرمائید. 👇

پکیج افکار مزاحم را به مراحم تبدیل کنیم

راه های آموزش انگلیسی به کودکان در خانه

7 راهکار مؤثر آموزش انگلیسی در خانه

 

آموزش به بچه ها می تواند کمی دشوار باشد زیرا آن ها با روش مرسوم بزرگسالان یاد نمی گیرند و باید با روش خاص خودشان و با کمی تخصص این کار را انجام داد. آن ها نمی توانند مثل بزرگ ترها در یک جا بنشینند و قواعد و دستور زبان را یاد بگیرند. این گونه آموزش دادن تنها در آن ها ایجاد ترس می کند و نمی توانند به درستی یاد بگیرند آموزش آن ها باید مهیج و سرگرم کننده باشد و متفاوت از آموزش بزرگسالان است و نیاز به کمی وقت و حوصله دارد. 

ایجاد یک روال ثابت:

بهترین کار برای تمرین کردن این است که هر روز تمرین کنند. بهتر است یک زمان ثابت را برای فرزندان خود برای آموزش و تمرین زبان انگلیسی در نظر بگیرید. جلساتی بین 15 تا 20 دقیقه برای کودکان و آموزش زبان انگلیسی کافی است. به خاطر داشته باشید که جلسات کوتاه و مستمر خیلی بهتر از جلسات طولانی با تعداد کم است. سرگرم کنندگی این جلسات بسیار مهم است زیرا مانع ازخسته شدن کودک می شود. 

با آن ها بازی کنید:

کودکان وقتی بهتر یاد می گیرند که با آن ها بازی کنید به همین دلیل اگر آن ها را در بازی درگیر کنید بهتر می توانند یاد بگیرند. بازی هایی مثل جدول کلمات متقاطع می تواند بسیار برای آموزش لغت به آن ها کمک کند. 

ایفای نقش:

ایفای نقش یکی از راه های که کودک با بازی کردن نقش و به اجرا درآوردن یک شخصیت مورد علاقه کودک است. کودک می تواند با به اجرا در آوردن شخصیت کارتونی مورد علاقه خود یک داستان بسازد و آن را به اجرا در آورد و می تواند دیالوگ های او را تا جایی که می تواند به زبان انگلیسی بیان کند. 

استفاده از کتاب های تصویری:

کودکان عاشق کتاب های رنگی هستند مخصوصا رنگ روشن. از آن ها استفاده کنید تا حروف الفبا، اسامی حیوانات، میوه ها، سبزیجات و غیره را به آنها یاد دهید. با نشان دادن تصویر شروع کنید و اول به آن ها توضیح دهید که این چه چیزی است سپس از آن ها بپرسید این چیست؟ سپس بپرسید در کجا قرار دارد و هر آنچه را در تصویر می بیند را برای شما توضیح دهد. برای مثال، به تصویر یک سگ اشاره کنید و ابتدا به آنها بگویید “این یک سگ است”. هنگامی که آنها شروع به شناسایی سگ کردند، از آنها بپرسید “سگ کجاست؟” و اجازه دهید آنها را به شما نشان دهند. در آخر، اجازه دهید آنها به تصاویر مختلف نگاه کنند و اشیاء را به تنهایی نامگذاری کنند.

از آهنگ و ریتم استفاده کنید:

برای یادگیری زبان و حروف الفبای انگلیسی این روزها در اینترنت می توانید کلی آهنگ پیدا کنید و از آن ها بخواهید که آهنگ را تکرار کنند این کار در آموزش زبان انگلیسی بسیار مؤثر است. 

استفاده از داستان:

خواندن داستان های کوتاه برای کودکان یک روش مؤثر در آموزش زبان انگلیسی است. این امر به کودکان کمک می کند تا زبان را یاد بگیرند و همچنین مهارت های گوش دادن و خواندن آن ها را بهبود بخشد. 

استفاده از موقعیت های روزمره:

توصیف موقعیت های روزمره و کارهایی که انجام می گیرد در طول روز می توان به زبان انگلیسی بیان کرد این امر در مکالمه کودکان بسیار به آن ها کمک می کند و می توانند به خوبی و سهولت هر کاری را که می خواهند انجام دهند از زبان و کلمات انگلیسی استفاده کنند. به همین دلیل بهتر است کودک خود را تشویق کنید تا به زبان انگلیسی صحبت کند.

در مورد فعالیت هایی که انجام می دهند صحبت کنند. فرض کنید کودک شما در حال لباس پوشیدن است، در مورد لباس خود با آنها صحبت کنید، از آنها بخواهید به انگلیسی توضیح دهند که چگونه آن را می پوشند، لباسش چه رنگی است و سایر جزئیات آن را توضیف کند. 
– بحث در مورد نوع مبلمان خانه، وسایل آشپزخانه ، وسایل برقی و غیره برای بهبود واژگان می تواند بسیار کمک کننده باشد. عملکرد هر یک از این ها را با جملات کوتاه به آنها بگویید تا آنها را به خاطر بسپارید.

به آن ها تا زمانی که کودک هستند زبان انگلیسی را یاد دهید و چیزی را از آن ها دریغ نکنید تا در دوران بزرگسالی دچار رکود نشوند. اکثر بزرگسالان وقتی انگلیسی حرف میزنند در مورد بیان خود مردد هستند زیرا در دوران خردسالی تمرین نکرده اند و به حرف زدن خود اطمینان ندارند. با انجام فعالیت ها و به کار بردن آن ها می توانید از این امر جلوگیری کنیدو البته تفاوت های فردی بسیار زیادی در بین کودکان هم وجود دارد که همین امر ممکن یک کودک را سریع پیش ببرد و کودک دیگری کندتر پیش برود پس صبور باشید و به فرزندان خود زمان بدهید.