6 نکته برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

یادگیری زبان یکی از دغدغه های امروز والدین است آن هم به دلیل اینکه معنای سواد در این روزها تغییر کرده و کودکان علاوه برخواندن و نوشتن باید مهارت های دیگری هم داشته باشند که یکی از آن ها یادگیری زبان انگلیسی است که ما در این مقاله و مقاله های قبلی در این مورد مطالب زیادی را بیان کرده ایم و قصد داریم شما والدین عزیز را بیشتر با این مقوله و حیاتی بودن آن آشنا سازیم. در اینجا 6 نکته برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان برای شما بیان می شود که می تواند در ابتدای آموزش مفید واقع شود. 

آسان بگیرید:

6 نکته برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

6 نکته برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

 

یکی از مهمترین مراحل آموزش این است که آن را ساده کنید. اکثر معلمانی که به کودکان انگلیسی آموزش می دهند؛ در یک جلسه آموزش کلی بازخورد و دستورالعمل به آموزش انگلیسی در خواب زبان انگلیسی می گویند و با آن ها انگلیسی حرف می زنند و کودک در آن لحظه هیچ چیزی از کلام شما نی مفهمد و فکر می کند شما از مریخ آمده اید. به عوان مثال با گفتن چنین جمله ای آن ها را گیج می کنند :

“You guys, now we’re going to look at a new structure today so let’s get those textbooks out” می توانند به جای این جمله از جملات کوتاه تر و ساده تر استفاده کنند به عنوان مثال: ?“Take out your textbooks. Okay”  این جمله اگر همراه با زبان بدن درستی باشد خیلی راحت کودکان متوجه منظور شما خواهند شد و می توانند جملات را به راحتی بدون نیاز به ساختار و گرامر یاد بگیرند.

والدین گرامی آیا شما هم در یادگیری زبان مشکل دارید و در این دوران قرنطینه به دنبال معلم زبان آنلاین می گردید؟

 

مطالعه کنید  از کجا معلوم واقعا دوستم داره؟!

اگر در مکالمه و حرف زدن به زبان انگلیسی مشکل داری و سال ها کلاس زبان رفتن کمکی بهت نکرده روی این لینک کلیک کن :

پکیج آمپول مکالمه  

 

اگر هم نمیدونی چه لغاتی برای زبان انگلیسی و آزمون های مختلف زبان مهم هست؛ روی این لینک کلیک کن :

پکیج 2000 واژه شگفت انگیز 

درک کنید:

یکی از اشتباهات مربیان و معلمان تازه کار این است که فکر می کنند بچه ها تمامی درس ها و تکالیف را متوجه می شوند. اگر آن ها از معلمان سؤالی نمی پرسند به دلیل این نیست که متوجه شده اند بلکه به این دلیل است که از کلاس خجالت می کشند و ترجیح می دهند سکوت کنند. در کلاس درس به کودکان باید معلم آنقدر مسلط به کلاس درس باشد که از روی زبان بدن کودک متوجه شود که آیا درس را فهمیده است یا خیر.

زمان زیادی برای تمرین داده شود:

در آموزش زبان به کودکان نباید انتظار داشته باشید که فرزند شما همه چیز را سریع یاد بگیرد بلکه باید به او فرصت کافی را بدهید. در کلاس درس هم معلم باید زمان کافی برای تمرین به شاگردان خود بدهد. مثلا در کلاس درس باید جملات توسط دانش آموزان مکررا تکرار شود و آن ها را مجبور کنند که حرف بزنند گوش دهند و تکرار کنند و حتی با دوستان خود مکالمه های ساده داشته باشند. اگر به عنوان معلم و یا والد در حال خواندن این مقاله هستید باید در هر صورت فرصت اشتباه و تمرین را به شاگرد و یا کودک خود بدهید.

نمایش دهید؛ نگویید:

یکی از راه های آموزش زبان به مبتدیان این است که آموزش را برای شاگرد نمایش دهیم نه اینکه به صورت کلامی بیان کنیم. اگر آموزش خود را به صورت بصری به شاگردان خود یاد بدهید این کار می تواند در یادگیری آن ها کمک شایانی کند. این کار به معنای ساختن کاردستی و استفاده از دست  ورزی ها و یا حتی نقاشی و کارت های بازی است که می تواند یادگیری را برای بچه ها ساده تر کند.

همیشه از تقویت کننده های مثبت استفاده کنید:

این یکی دیگر از قدم های مهم در آموزش زبان انگلیسی به کودکان است اگر کودک اشتباه کرد؛ فریاد نزنید که اشتباه گفتی. هر گز کودک را در جمع کلاس از رو نبرید. این کار برای همیشه او را از کلاس درس و زبان و معلم متنفر می کند.

خسته کننده نباشید:

آموزش زبان به کودکان نباید مثل کشیدن دندان دردآور و وحشتناک باشد؛ در عوض از بازی ها و تمرین هایی استفاده کنید که  تمرینی برای یادآوری و بازخوانی درس هایی باشد که شما آموزش داده اید. در ضمن هیچ چیزی کسل کننده تر از روخوانی از روی کتاب و پر کردن برگه های امتحانی پر از متن نیست.

چرا یاد دادن زبان انگلیسی به کودکان چالش برانگیز است:

مبتدیان مانند یک چوب خشک شکننده هستند که هیچ دانش زبانی از قبل ندارند و حتی نمی دانند سلام و خداحافظ به انگلیسی چی هست. آن ها نمی توانند در ابتدا منظور شما را از فعل و فاعل و صفت بفهمند همانطور که شما در اوان کودکی خود اگر والدینتان به جای صحبت کردن با شما، درباره فعل و صفت حرف می زدند نمی فهمیدید. 

از طرف دیگر گاهی افرادی در کلاس حاضر می شوند که فکر می کنند زبان بد هستند زیرا قبلا در معرض یادگیری های غلط قرار گرفته اند اما هنوز نمی توانند با آن ارتباط برقرار کنند و مانند زبان مادری آن را بیان کنند و این وظیفه معلم خوب و یا یک والد مسئول است که سطح زبان فرزند و شاگرد خود را بداند و در جهت پیشرفت آن کمک کند. 

 

مطالعه کنید  فراموشی واژه ها را فراموش کنید

 

شما چه نظری دارید؟