ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی می تواند یکی از پر چالش ترین کارها باشد. یک ضرب المثلی هست که می گوید: آسان ترین راه مستقیم ترین راه است. حال چگونه می توانیم زبان را در ساده ترین شکل آن یعنی مستقیم ترین شکل آن یاد بگیریم. همیشه در سایت های مختلف ممکن است انواع و اقسام روش ها را برای یادگیری زبان دیده باشید اما ممکن است تا کنون بارها هم آرزو کرده باشید که تنها یک روش برای آموزش زبان وجود داشته باشد. ما در این مقاله ترفندهایی را برای ساده تر کردن یادگیری زبان انگلیسی در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

اول باید بدانید که هیچ راه مستقیمی از یادگیری تا تسلط وجود ندارد؛ اما ما در ادامه 3 روش علمی را به شما معرفی می کنیم تا زودتر به این مهم دست پیدا کنید. 

ساده تر از آنچه که فکرش را می کنید زبان را بیاموزید

 

تنها با یک کلیک و با کمی وقت گذاشتن مثل آب خوردن انگلیسی حرف بزنید.

چرا پیدا کردن ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی کار آسانی نیست؟

 مطمئن باشید شما تنها کسی نیستید که به دنیال پیدا کردن ساده ترین راه برای یادگیری می گردید. سال هاست که مطالعات و تحقیقات زیادی در زمینه زبان و مغز و رابطه آن ها با یادگیری انجام شده است. مشکل این جاست که بسیاری از این مطالعات و تحقیقات متناقض هستند یعنی در واقع همدیگر را قبول ندارند و هر کدام روشی را درست و به جا تعریف می کنند و باید با این واقعیت هم مواجه شوید که هیچ راه ساده ای برای یادگیری یک زبان خارجی دیگر و مخصوصا انگلیسی وجود ندارد و این به دلیل تفاوت های مختلف فردی از لحاظ سن، فرهنگ، مکان، تجربه های یادگیری، خلاقیت و خیلی از عوامل دیگر است. 

ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی

در اینجا 3 روش عملی ثابت شده را برای شما بیان می کنیم:

روش غوطه وری :

راه های یادگیری زبان انگلیسی

این روش به این معناست که به طور طبیعی خود را با مورد یادگیری محاصره کنید یعنی برای یادگیری زبان انگلیسی همیشه خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید تا در آن غرق شوید. این روش فقط به شما انگیسی را یاد نمی دهد بلکه به شما کمک می کند تا مانند یک بومی (native) فکر کنید. استفاده از روش غوطه وری برای یادگیری زبان انگلیسی در واقع نحوه کار مغز شما را تغییر می دهد تا بیشتر شبیه به مغز یک انگلیسی زبان بومی باشید.

این روش همچنین شما را هر روز بیشتر در معرض انگلیسی قرار می دهد. این امر بسیار مهم است زیرا طبق برخی مطالعات، شما می توانید با مطالعه یک ساعت در روز به زبان انگلیسی درک خوبی از گفته ها و شنیده هایی به زبان انگلیسی داشته باشید، اما رسیدن به یک سطح از درک طبیعی آسان نخواهد بود.

چرا این کار می کند؟

به نحوه یادگیری نوزادان فکر کنید. آنها با دانستن هیچ کلمه ای وارد جهان می شوند و بلافاصله با یک زبان عجیب و غریب محاصره می شوند. کم کم از گوش دادن به این زبان استفاده شده و تماشای افراد دیگر ، آنها کلمات خاصی را یاد می گیرند.

آنها کم کم می آموزند که چگونه این کلمات کنار هم قرار گرفته اند. سرانجام، شروع به صحبت کردن روان خواهند نمود. به همین دلیل این روش “طبیعی” نامیده می شود – هرچه بیشتر خود را با انگلیسی احاطه کنید ، یادگیری آسان تر خواهید بود.

اگر می خواهید :

  • در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید.
  • در به خاطر سپاری گرامر و دستور زبان انگلیسی مشکل دارید.
  • می خواهید سریعتر مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید و شروع کنید.
  • از طریق گوش  دادن و صحبت کردن، بهتر یاد بگیرید.

از روش غوطه وری بهره ببرید.

چگونه از روش غوطه وری استفاده کنیم؟

برای استفاده و یادگرفتن این روش باید کارهای زیر را انحام دهید:

مثلا زبان تلفن همراه خودو تمامی رسانه های اجتماعی و زبان لپ تاپ و یا کامپیوتر خود را کاملا به زبان انگلیسی تبدیل کنید.

به گروه های آنلاینی که به زبان انگلیسی با هم چت می کنند بپیوندید و گروه هایی را پیدا کنید که علایق شما را بشناسند و در یک سری از موارد با هم اشتراک داشته باشید.

در زمان های آزاد خود حتما فیلم ها و اخبارهایی را به زبان اصلی ببینید در ابتدا ممکن است اصلا متوجه حرف های ان ها نشوید، این امر اصلا مهم نیست.

می توانید از سایت ها و لینک های مفیدی که برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد بهره ببرید.

روش کلاس درس:

در کنار یادگیری زبان انگلیسی بهتر است که در کلاس هایی هم که گرامر و دستورزبان را یاد می دهند؛ شرکت کنید.

از لحاظ علمی برای یادگیری یک زبان دیگر به دانش پایه ای از آن زبان نیاز دارید.

اما چگونه شروع کنیم:

یادگیری زبان مانند ساختن یک خانه است و مراحلی دارد مثلا از یک جمه ساده شروع کنید مثل ” I walked to school” و و قتی قالب اصلی جمله را به دست گرفتید حالا وقت آن است که آن را تغییر دهید ” I walked to coffee shop”

به محض اینکه قوانین را یاد گرفتید شروع به یادگیری اصل زبان می کنید و کم کم می توانید جمات را خودتان بسازید. و به این ترتیب یک یادگیری از جز به کل خواهید داشت. این که در کلاس درس اشتباه می کنید و یا گاهی فعل و فاعل را جابه جا و یا حذف می کنید اصلا مهم نیست. مهم این است که همین شتباهات هم می تواند به یادگیری شما کمک بیشتری کنند.

اگر از این روش استفاده کنید:

ساختار و گرامر را یاد خواهید گرفت.

ممکن است به دلیل بلد نبودن گرامر و ساختار صحبت کردن برایتان مشکل باشد.

باعث درک عمیق تر در نوشته ها و کتاب های انگلیسی می شود.

چگونه با این روش بهتر یاد بگیریم؟

برای این روش نیاز به ساختار خاصی دارید اما می توانید آن را در خانه و یا کلاس هم یاد بگیرید امام نکته مهم اینجاست که حتما باید یک نفر به عنوان معلم اشتباهات شما را اصلاح کند. برای یادگیری با این روش روش های زیر را امتحان کنید:

ثبت نام در کلاس های انگلیسی

  • اگر در کلاس خاصی ثبت نام نمی کنید حتما یک معلم را برای رفع اشکالات خود پیدا کنید. 
  • کتاب های مرتبط و خوب بخوانید به طوری که در روز ساعتی را به مطالعه بگذرانید و بر روی اصطلاحات و لغات آن متمرکز باشید. 
  • ذهن خود را خالی کنید این ذهن منظور حافظه کوتاه مدت شماست. چیزها و مواردی را که یاد میگیرد را در جایی یادداشت و نکته برداری کنید و در صورت نیاز به آن ها مراجعه کنید اما آن ها را در حافظه کوتاه مدت خود نگذارید زیرا بارشناختی شما را افزایش خواهد داد. 

روش دوگانه: 

این روش ترکیبی از روش غوطه وری و یادگیری در کلاس است. در این روش نیمی از زمان خود را در کلاس درس  می گذرانید و سپس برای تعمیق بیشتر مطالب در منزل از روش غوطه وری استفاده می کنید. تحقیقات نشان می دهند که برای یادگیری اصول اولیه بهتر است با غوطه وری شروع کنید اما در این زمینه یادگیرندگان بعد از مدتی کند شده و دیگر آن را دنبال نمی کنند. 

روش دوگانه برای کسانی که سطح زبان آن ها در حد متوسط است بسیار مناسب است؛ از آنجایی که این روش ترکیبی از هر دوی آموزش های بالا است می توان نکات و قسمت های خوب برای یادگیری هر دو بخش را با هم ترکیب کرد و موارد منفی و مشکل آن را حذف نمود. 

زمان بیش از حد برای مطالعه نگذاریدو ساعت های را به تفریح و استراحت بگذرانید؛ زیرا مطالعه بیش از حد می تواند شما را خسته و کسل کند. 

سعی کنید در مطالعات خود تعادل ایجاد کنید برای این کار بهتر است در صبح چیز جدیدی یاد بگیرید و در طول روز از آن استفاده کنید. می توانید در طول هفته با یک نفر تبادل اطلاعات کنید و به انگلیسی صحبت کنید و یا در مورد چیز جدیدی که یاد گرفته اید فیلم ببینید و یا در موردش حرف بزنید و کتاب بخوانید این کار می تواند به شما در درک بیشتر کطلب کمک کند. 

کدام روش از همه بهتر است:

 به یاد داشته باشید برای هیچ کاری بهترین کار وجود ندارد بلکه باید ببینیم کدام کار برای ما مناسب تر است و ما بیشتر با آن احساس راحتی می کنیم.