چگونه در خانه زبان یاد بگیریم؟

چگونه در خانه زبان یاد بگیریم؟

در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که چگونه در خانه زبان یاد بگیریم؟ در این روزها که ترافیک و کمبود زمان معضل بسیاری از ما است،ییادگیری زبان در خانه می تواند یکی از بهترین راه های برای یادگیری باشد. به همین منظور چگونه در خانه زبان یاد بگیریم؟ می تواند مسئله ای مهم و گاه حیاتی باشد به خصوص برای کسانی که در شهرهای بزرگ هستند و رفت و آمد می تواند نصف روز آنها را هدر دهد.پس با ما باشید و از این مقاله لذت ببرید.

مقدمه:

شاید تاکنون بارها ه خود گفته اید که رفتن به کلاس های زبان هیچ فایده ای نداشته و تنها وقت و هزینه ی شما را گرفته است. اما چه باید کرد؟ آیا در منزل هم می شود زبان انگلیسی را یاد گرفت؟ اگر جواب بله است؛ از چه راهی می توان آن را یاد گرفت؟ 

مطمئنا اولین نگرانی شما برای self-study یا خود-یادگیری این است که کسی نیست شما را تصحیح کند. اما نگران نباشید شما می توانید با خواندن مقالات سایت مرتضی جاوید و تهیه پکیج های آموزشی ایشان ا پشتیبانی های این تیم بزرگ بهره مند شوید. در ضمن می توانید راه های عالی را برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کنید. 

در این پکیج ها برخی از آن ها برای تقویت مکالمه است و برخی برای تقویت لغات انگلیسی و از همه مهم تر یک پکیج برای اینکه هر آنچه را یاد گرفته اید تا ابد در ذهن تان نگه دارید و هیچ گاه فراموشی به سراغتان نیاید. 

یادگیری در منزل :

یک راه برای یادگیری جذاب زبان انگلیسی این است که آن را در یک وضعیت بسیار راحت و در خانه شروع کنید. زیرا خانه یک محل آرام و ساکت است که می توانید هر آنچه را می خواهید به روش خود یاد بگیرید. البته دلایل دیگر هم وجود دارد که به شما خواهد گفت چرا مطالعه زبان در خانه لذت بخش تر است:

راحت است:

چگونه در خانه زبان یاد بگیریم؟

یادگیری زبان در خانه

هیچ جای جهان به اندازه منزل هر کسی نمی تواند احساس آرامش و راحتی به انسان بدهد. مثلا نگران طرز لباس پوشیدن خود نیستید، اینکه مثلا دیر به کلاس برسید و یا جواب سوالات را اشتباه بدهید.اگر راحت باشید، یادگیری شما هم موفقیت آمیز خواهد شد.

مزایای یادگیری در منزل :

  • نیازی به جابه جایی و رفتن به جای دیگر نیست. هر زمان و هر کجای خانه را بخواهید می توانید برای مطالعه انتخاب کنید. اینکار باعث می شود شما پر بار تر شوید، و به جای اینکه هیچ کاری انجام ندهید می توانید زمان های فراغت خود را پر بار کنید.
  • هیچ گونه فشاری بر روی شما وجود ندارد. شما می توانید سرعت یادگیری خود را با توجه و در مقایسه با خودتان تنظیم کنید. دیگر نگران این مسئله نباشید که آیا با همکلاس هایتان در یک حد هستید یا نه؟ وقتی فشار وجود نداشته باشد، روند یادگیری بهتر خواهد شد.
  • بسیار لذت بخش است. بعد از مدتی از اینکه می توانید در خانه انگلیسی صحبت کنید، متعجب خواهید شد. و این کار را بدون رفتن به کلاس های پر هزینه و با بهترین و راحت ترین متد ها یاد گرفته اید.

همانطور که میبینید یادگیری می تواند لذت بخش هم باشد. و به این باور می رسید که اگر تلاش کنید به راحتی می توانید موفق شوید و یاد بگیرید.

خب اکنون بی صبرانه منتطرید که بتوانید در خانه بدون نیاز به کلاس، انگلیسی صحبت کنید.

ما در اینجا روش های  جذاب و آسان را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید در خانه انگلیسی صحبت کنید:

هم خوانی کنید:

این نوع همخوانی هنگامی است که یک آهنگ بدون کلام پخش می شود و شما همراه با آهنگ میخوانید و در واقع خواننده شما هستید و انگار که آهنگ برای شما نواخته شده است. این کار به تنهایی بسیار لذت بخش و جالب است و اگر در یک جمع این کار را انجام دهید ممکن است خجالت بکشید و راحت نباشید.

چگونه در خانه زبان یاد بگیریم؟

ولی وقتی در منزل هستید می توانید استراحت کنید و آهنگ های مورد علاقه خود را بخوانید و مهم نیست که چقدر هم داد بزنید. البته در خانه های آپارتمانی امروزه زیاد داد نزنید.!!! با این کار هم لذت برده اید و هم انگلیسی یاد گرفته اید.

بعد خودتان را تست کنید و با یک بازی و یا استفاده از بازی هایی که شعرها کلمات گم شده دارند و جایگزین کردن کلمات درست خود را تست کنید و در مرحله بعد با خود خواننده آهنگ را بخوانید.

با صدای بلند بخوانید:

خواندن آرام و بی صدا به شما کمک می کند که ذهن خود را به آموزش زبان عادت دهید اما خواندن با صدای بلند به شما کمک میکند تا بتوانید صحیح صحبت کنید مثلا یک شعر و یا یک کتاب داستان بردارید و شروع کنید به بلند بلند خواندن آن.

این فرایندی است برای تمرین زبان و با این کار مطمئن می شوید که کلمات را درست تلفظ کرده اید.

 

با ویدئو های به زبان انگلیسی ورزش کنید:

چگونه در خانه زبان یاد بگیریم؟

در منزل با ویدئوهای انگلیسی زبان تمرین کنید. حتی می توانید بدون نگاه کردن به مربی، تمرینات را انجام دهید و اگر تمرینات شمارش داشت، می توانید همراه با مربی شمارش کنید.

یک انگلیسی زبان را به منزل خود دعوت کنید:

این کار به شما کمک می کند تا یک مدت زمانی را انگلیسی صحبت کنید و خودتان را مجبور به حرف زدن کنید.

با یک شخص انگلیسی زبان چت کنید:

چه راهی بهتر از اینکه بتوانید از دوستان غیر فارسی زبان خود که به انگلیسی مسلط هستند و یا انگلیسی زبان هستند چت کنید و می توانید به جای تایپ کردن با وویس و یا وب با آنها صحبت کنید. یکی از همین برنامه های مفید می تواند استفاده از اسکایپ باشد.

صدای خود را ضبط کنید:

این کار اشتباهات شما را در تلفظ مشخص می کند. به صدای خودتون گوش کنید و اشتباهات گرامری و یا تلفظی خود را تصحیح کنید.