آموزش زبان به کودکان در خانه

آموزش زبان با بازی به کودکان

آموزش زبان با بازی به کودکان

بسیاری از والدین دوست دارند در منزل با کودکان خود زبان کار کنند اما نمی دانند چگونه. ما در اینجا، سایت استاد مرتضی جاوید، به شما خواهیم گفت. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه به فرزندان خود در منزل انگلیسی یاد بدهید. آموزش زبان به کودکان در خانه مقاله ای است که ما در ادامه با چند راهکار ساده آن ها را بیشتر برای شما باز خواهیم کرد. 

چگونه می توانم در منزل به کودکم انگلیسی یاد بدهم؟

بسیار از والدین دوست دارند به فرزندان خود در منزل انگلیسی یاد بدهند اما نمی دانند چگونه. مهم نیست که سطح زبان شما چقدر است؛ مهم این است که مشتاقید تا با کودکان خود کار کنید. با آن ها کار کنید اما اگر فرزند شما بلافاصله انگلیسی یاد نگرفت مهم نیست؛ برای یاد گرفتن زبان به زمان نیاز دارند پس صبور باشید و آن ها در زمان مناسب زبان انگلیسی را یاد خواهند گرفت. 

یک روال روتین ایجاد کنید:

سعی کنید هر روز اما در مدت زمان کوتاه؛ به آموزش فرزندان خود بپردازید. هر روز 15 دقیقه برای آن ها کافی است اما به تدریج و با بزرگتر شدن آن ها می توانید زمان آموزش آن ها را بیشتر کنید. 

سعی کنید فعالیت های خاصی را هر روز در ساعات مشخص از فرزندان خود انتظار داشته باشید. وقتی بدانند که شما چه انتظاری از آن ها دارید احساس راحتی و اطمینان بیشتری دارند. به عنوان مثال شما هر روز می توانید بعد از مدرسه با آن ها به زبان انگلیسی بازی کنید یا قبل از خواب یک داستان انگلیسی برای آن ها بخوانید. اگر در منزل خود فضا دارید بهتر است یک خانه انگلیسی بسازید؛ به این معنا که کودک تمامی وسایل آن را به انگلیسی بیان کند مثلا بالش و پتو و سی دی و کتاب و لباس و … . یک امر مهم برای یادگیری کودکان تکرار است آن ها برای این که بتوانند جمله سازی داشته باشند باید حتما عبارات و کلمات را بارها و بارها با خود تکرار کنند. 

بازی کردن :

آموزش زبان به کودکان با بازی

آموزش زبان به کودکان با بازی

یکی از مهمترین ابزار برای یادگیری کودکان استفاده از طیف وسیعی از باری هایی است که می تواند یادگیری و جذابیت یادگیری را برای آن ها بیشتر کند.

استفاده از شرایط روزمره :

مزیت یادگیری زبان انگلیسی این است که می توانید از موقعیت های روزمره و اشیاء واقعی اطراف خانه برای یادگیری استفاده کنید تا بتوانید به صورت طبیعی و مناسب یاد بگیرید. مثلا در زمان هایی که کودک شما لباس دیگران را به تنش می کند و یا هنگامی که در حال انداختن لباس در ماشین لباسشویی هستید می توانید بگویید که این لباس بابا است . این جوراب مامان است و یا از جملاتی ملموس به همین شکل می توان بهره برد.

وقتی به خرید می روید لیستی از وسایلی را که می خواهید بخرید همراه با تصویر آن ها را فرزندان خود بدهید البته بسته به سن آن ها در تصاویر و لیست خود می توانید تجدید نظر کنید.

از داستان بهره ببرید:

کودکان شما حتما کتاب هایی را با تصاویر شاد و رنگارنگ بسیار دوست دارند. به تصاویر کتاب نگاه کنید و به فرزندان خود کمک کنید تا تصاویر را همراه با کلمات زیر آن ها بیان کنند و یا سؤالاتی را در رابطه با تصاویر از آن ها به انگلیسی بپرسید. مثلا ” گربه کجاست”؟

دیدن کارتون های انیمیشن می تواند هم در مهارت listening  و هم reading  به کودکان کمک کند. پس می توانید آن را نیز در برنامه ی آموزشی خود قرار دهید.

استفاده از آهنگ :

آهنگ ها راهکار بسیار مؤثری برای کودکان هستند که می تواند کمک فوق العاده ای به تلفظ و یادگیری کلمات جدید کودکان بکند. آهنگ ها با اکشن ها و حرکاتی که دارند می توانند به وسیله همان حس موزون خود کودکان را بال خود همراه سازند حتی اگر آنان قادر به شعر خواندن نباشند.

آموزش گرامر: 

برای فرزندان خردسال لازم نیست که گرامر و دستور زبان و اصول گرامر را به آن ها یاد بدهیم اما می توان به صورت غیر مستقیم و یا شنیداری در داخل متن ساختار جملات را به آن ها یاد بدهیم با شنیدن گرامر ها و ساختارها می توانند به راحتی یاد بگیرند. 

مثلا می توانید اصول و قوانین خانه و یا مدرسه را به صورت باید و نباید و در قالب گرامر آن ها را به گرامر عادت می دهد و باعث می شود تا تمام موارد را به خوبی یاد بگیرند.

چه عبارات و کلماتی را باید تدریس کنیم؟

در تصمیم گیری در مورد موضوعات مورد علاقه ، به علایق و شخصیت فرزندتان توجه کنید و بگذارید فرزندتان به شما در انتخاب کمک کند. ممکن است دوست داشته باشید با برخی از این مباحث شروع کنید:

  •  اعداد
  •  رنگ ها
  •  صفت ها
  •  بدن
  •  اسباب بازی
  •  لباس ها
  •  حیوانات
  •  غذا

می توانید این واژه ها را در طیف گسترده ای از موضوعات یاد بدهید به گونه ای که برای آن ها سرگرم کننده باشد. بسیار مهم است که فرزند شما به زبان عادت کند و شور و نشاطی که در یادگیری ایجاد می کنید می تواند برای شما و فرزندتان سرگرم کننده باشد.